X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Czy w programie "Mój elektryk" można się ubiegać o dofinansowanie zakupu rowerów i hulajnóg ?

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2021 07:30
W aktualnym naborze programu "Mój Elektryk" nie ma dopłat do zakupu elektrycznych rowerów i e-hulajnóg, osoby fizyczne mogą otrzymać dofinansowanie wyłącznie do aut osobowych informuje NFOŚiGW. Dodaje, że będą dopłaty po 4 tys. zł do motorowerów, motocykli i quadów, ale nie dla osób fizycznych.
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjne Foto: Robert Kneschke/Shutterstock

Jak wskazał Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, w aktualnym naborze programu priorytetowego "Mój Elektryk" nie ma dopłat do zakupu elektrycznych rowerów i e-hulajnóg.

"Osoby indywidualne mogą otrzymać dofinansowanie wyłącznie do zakupu samochodów osobowych sklasyfikowanych w kategorii M1 w wysokości 18750 zł, a w przypadku posiadaczy karty Dużej Rodziny – 27 tys. zł" - przypomniał Fundusz.
Ale dofinansowywane będą motorowery, motocykle oraz quady (kategoria L), ale dotyczy to beneficjentów niebędących osobami fizycznymi. "Na pojazdy kategorii L będzie można uzyskać 4000 zł wsparcia" - poinformował NFOŚiGW.


samochody elektryczne, stacja ładowania Orlen
Rusza program "Mój elektryk". Można wnioskować o dopłatę do zakupu auta elektrycznego

Preferowane są e-auta

W poniedziałek 12 lipca 20201 roku Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej uruchomił program "Mój elektryk", w ramach którego osoby fizyczne mogą wnioskować o dopłaty do zakupu aut z napędem elektrycznym lub wodorowym. Dotacja dla nabywców indywidualnych wynosi 18 tys. 750 zł, a limit ceny to 225 tys. zł. Na większą dotację mogą liczyć osoby z Kartą Dużej Rodziny. Dla nich przewidziano 27 tys. zł dopłaty, bez limitu ceny elektrycznego samochodu.

Z danych Funduszu wynika, że do tej pory wpłynęło 281 wniosków o dofinansowanie e-auta. Przyjętych (czyli prawidłowo wypełnionych, złożonych i podpisanych) jest 83, w tym 11 dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny. 196 złożonych wniosków to wnioski robocze. Żaden z wnioskodawców jeszcze nie otrzymał dofinansowania - poinformował NFOŚiGW.


samochód elektryczny ekologia elektromobilność 1200.jpg
Już niemal 27 tys. aut elektrycznych na naszych drogach. Coraz więcej jest także stacji ładowania

Wkrótce dopłaty do e-aut w firmowym leasingu

Wiceprezes NFOŚiGW Artur Lorkowski powiedział że jeszcze w lipcu ruszy uruchamianie naboru dla przedsiębiorców, którzy finansują auta przede wszystkim w leasingu.

"Ogłosimy nabór na banki, a następnie NFOŚiGW przekaże im pieniądze przeznaczone na dopłaty do leasingu. To banki za pośrednictwem firm leasingowych będą dystrybuowały te dopłaty, w tym do najmu długookresowego" - wyjaśnił. Dodał, że bez względu na formę finansowania pojazdu - zakup, leasing, najem - warunki wsparcia będą takie same.

Fundusz przypomniał, że budżet programu w 2021 r. sięga 500 mln zł, z czego 100 mln zł trafi na dopłaty dla osób fizycznych. Realizację programu przewidziano na lata 2021–2026, a nabory wniosków będą prowadzone do 2025 roku lub do wyczerpania środków.


PR24/PAP/sw

Czytaj także

Autobusy elektryczne dla samorządów. Na dotacje przeznaczono 1,36 mld zł, można już składać wnioski

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2021 09:54
Spółka ARP E-Vehicles przedstawiła samorządom ofertę nowego elektrycznego autobusu. Od stycznia władze terytorialne mogą się ubiegać o dofinansowanie – w formie pożyczki lub dotacji – m.in. na zakup elektrycznych autobusów szkolnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Powstaje światowa organizacja klubów użytkowników aut elektrycznych. EV Klub Polska w gronie założycieli

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2021 11:35
Skupiający użytkowników pojazdów elektrycznych EV Klub Polska znalazł się wśród założycieli powstającej Global EV Drivers Alliance – organizacji o zasięgu światowym. Głównym jej zadaniem będzie promocja zrównoważonego transportu i dzielenie się doświadczeniami w zakresie elektromobilności.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Samochody elektryczne zwolnione z opłat na autostradach A1 i A4. Rusza pilotaż proekologicznego projektu

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2021 13:08
Kierowcy samochodów elektrycznych w Polsce zarejestrowani w EV Klub Polska będą do 18 października zwolnieni z opłat za przejazd autostradami AmberOne A1 i A4 Katowice-Kraków - poinformowało Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych. Na trasie nad morze i z powrotem będzie można zaoszczędzić 60 zł.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Europejska sieć ładowania e-samochodów ciężarowych

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2021 15:30
Trzy koncerny podpisały list intencyjny, który dotyczy utworzenia i obsługi europejskiej, publicznej sieci ładowania elektrycznych autokarów i samochodów ciężarowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W Polsce ruszają dotacje na zakup aut elektrycznych. Sprawdzamy zachęty w innych krajach Europy

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2021 07:29
Od dziś będzie można ubiegać się o niemal 19 tysięcy złotych dotacji na zakup auta elektrycznego. O wsparcie z programu "Mój elektryk" będą mogły starać się osoby fizyczne, w kolejnych tygodniach będą ogłaszane podobne propozycje dla firm i organizacji oraz dopłaty do leasingu pojazdów. Narodowy Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na dopłaty do zakupu aut elektrycznych i wodorowych przeznaczy 500 milionów złotych. Sprawdzamy, jak w innych europejskich krajach są promowane samochody elektryczne.
rozwiń zwiń