X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

GUS: od stycznia do maja 2021 roku spadła liczba turystów, którzy nocowali w kraju

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2021 11:55
Liczba turystów, którzy od stycznia do końca maja 2021 roku, skorzystali z noclegów w kraju, zmalała o niemal połowę do ponad 3 mln, choć rok wcześniej było ich 6 milionów w tym samym czasie - wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Thanakorn.P

Jak poinformował GUS, od stycznia do końca maja 2021 roku z bazy noclegowej w Polsce, w obiektach posiadających 10 i więcej miejsc noclegowych, skorzystało 2,8 mln turystów krajowych i prawie 244 tys. turystów zagranicznych. Rok wcześniej było to odpowiednio 5 mln i 1,05 mln turystów spoza naszego kraju.

Dla porównania przed wybuchem pandemii, w ciągu pierwszych pięciu miesięcy 2019 roku, turystów korzystających z krajowej bazy noclegowej było 12,5 mln.

Kto najczęściej przyjeżdża do Polski na wakacje ?

GUS dodał, że w pierwszych pięciu miesiącach tego roku najwięcej zagranicznych turystów korzystających z noclegów przyjechało do Polski z Niemiec - 48,4 tys. Na drugim miejscu znaleźli się turyści z Ukrainy, których przyjechało 47,3 tys. Trzecią lokatę z prawie 10,7 tys. turystów zajęły Włochy.

Rok wcześniej w tym samym czasie, najwięcej turystów zagranicznych przyjechało z Niemiec - 232,4 tys., z Wielkiej Brytanii - 119,8 tys. i z Ukrainy - 111,4 tys.

Z danych GUS wynika ponadto, że od stycznia do końca maja tego roku udzielono turystom w Polsce 8,4 mln noclegów. Rok wcześniej w tym samym czasie udzielono ich 15,8 mln.

PR24/PAP/sw


Czytaj także

"To był ostatni dzwonek". Adam Karpiński o powrocie branży turystycznej

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2021 16:20
- Wielu ekspertów i właścicieli hoteli mówi, że to praktycznie ostatni moment na ratowanie ich biznesu. Oni już nie mogli wytrzymać tych obostrzeń finansowo - mówił w Polskim Radiu 24 Adam Karpiński, ekspert ds. turystyki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gastronomia i hotelarstwo stają na nogi. Są jednak problemy ze znalezieniem chętnych do pracy

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2021 07:40
Zniesienie obostrzeń i nastanie sezonu wakacyjnego zwiększyło zapotrzebowanie na pracowników w gastronomii i turystyce. Popyt przewyższa jednak podaż: część osób, które w wyniku lockdownów odeszły z sektora HoReCa, nie chce do niego wracać, rzadziej też pracy wakacyjnej szukają młodzi.
rozwiń zwiń