X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Europejskie Forum Przyszłości promuje startupy. Szykuje się konkurs z ogromną pulą nagród

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2021 09:00
Konkurs dla startupów z pulą nagród w wysokości 150 tys. zł odbędzie się w ramach Europejskiego Forum Przyszłości, zaplanowanego w dniach 6-8 października na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Podczas spotkania przedstawiciele samorządu, biznesu i nauki będą dyskutować o kierunkach rozwoju regionu.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: fancycrave1/Pixabay

- Organizujemy konkurs dla startupów, dla najbardziej innowacyjnych firm, którego pula nagród to 150 tys. zł. Chcemy pokazać śląskie firmy funkcjonujące w różnych obszarach. Mam cichą nadzieję, że wśród tych, które wygrają, wybierzemy coś, co za parę lat stanie się przyszłością Śląska - powiedział marszałek woj. śląskiego Jakub Chełstowski.

firma innowacje 1200.jpg
ORLEN Skylight Accelerator szansą dla młodych innowacyjnych firm. Spółka postawiła 22 technologiczne wyzwania

Innowacyjne produkty, usługi i procesy

Marszałek woj. śląskiego przypomniał, że podczas październikowego spotkania przedstawiciele samorządu, biznesu i nauki będą dyskutować o kierunkach rozwoju regionu.

- Będziemy mówić o tym, jak zmieniać nasze województwo, jak może wyglądać w 2030 r., bo Europa się transformuje w kierunku gospodarki niskoemisyjnej - podkreślił Jakub Chełstowski.


Na celowniku organizatorów konkursu dla startupów są innowacyjne produkty, usługi i procesy, które znajdą zastosowanie w regionach wdrażających procesy transformacji gospodarczej oraz w regionach postindustrialnych, chcących rozwijać się i tworzyć cyfrowe społeczeństwa. Udział w konkursie jest bezpłatny, a zgłoszenia są przyjmowane za pośrednictwem platformy znajdującej się pod adresem: www.efp-silesia.com.

- Spośród zgłoszonych startupów w pierwszym etapie konkursu wybierzemy 50, które w kolejnej rundzie przygotują dwuminutową wideoprezentację. Do kolejnego etapu przejdzie 20 uczestników. Tam, razem z przedstawicielami Plug and Play będą pracować nad wystąpieniem podczas finałowej sesji na Stadionie Śląskim. W finale uczestnicy zaprezentują swoje rozwiązania przed jury i publicznością. Jury złożone z przedstawicieli Plug and Play oraz Śląskiego Funduszu Rozwoju wybierze spośród finalistów zwycięzcę i dwóch laureatów, którym wręczy kolejno 100 tys. zł, 30 tys. zł i 20 tys. zł - tłumaczy Alina Komorowska ze Śląskiego Funduszu Rozwoju, organizatora Forum.

Konkurs z wykorzystaniem nowatorskich rozwiązań

Konkurs został ogłoszony z wykorzystaniem nowatorskich rozwiązań, z których na co dzień korzysta Filharmonia Śląska w Katowicach - jednostka samorządu woj. śląskiego. Jej sala koncertowa jest jedyną w Europie, wyposażoną w nowoczesny ekran mgłowy, przeznaczony do wyświetlania hologramów. To drugie miejsce - obok Stadionu Śląskiego - związane z Europejskim Forum Przyszłości. Finałem pierwszego dnia będzie Gala Marszałka Województwa Śląskiego, która odbędzie się właśnie w Filharmonii.


Partnerami Europejskiego Forum Przyszłości jest Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytut Technik Innowacyjnych EMAG oraz Plug and Play, akcelerator z Doliny Krzemowej, zrzeszający młode technologiczne firmy, światowe korporacje i inwestorów.

PR24.pl, PAP, DoS

Czytaj także

Finałowa gala konkursu Polskich Produktów Przyszłości. To szansa na promocję innowacyjnych rozwiązań

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2021 16:10
Twórcy innowacyjnych wyrobów i nowatorskich technologii już po raz 23. otrzymają nagrody pieniężne i szansę na dodatkową promocję swoich rozwiązań. Zakończyła się gala finałowa konkursu "Polski Produkt Przyszłości", organizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Patronem medialnym imprezy jest Polskie Radio. Na laureatów czeka aż 600 tys. zł.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kryzys szansą rozwoju? Sasin: Polska może szybciej "doganiać" najbogatsze kraje UE

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2021 13:13
- Na kryzys wywołany pandemią koronawirusa należy spojrzeć jako na szansę dalszego rozwoju - uważa wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin. Jego zdaniem niezbędne do powrotu na ścieżkę szybkiego wzrostu gospodarczego są duże inwestycje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ruszyły konkursy w programie Horyzont Europa. Do podziału jest 14,7 mld euro m.in na transformację cyfrową i ekologię

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2021 16:55
Ruszyły pierwsze konkursy w programie Horyzont Europa z budżetem 14,7 mld euro na lata 2021-2022 - poinformowało we wtorek Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.
rozwiń zwiń