X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Urlopowicze z bonem turystycznym to lepsi klienci. Rezerwują dłuższy pobyt, przeznaczają więcej na wakacje

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2021 11:20
- Klienci korzystający z bonów turystycznych rezerwują średnio o 10 proc. dłuższe pobyty wypoczynkowe, a także przeznaczają na wypoczynek średnio o 27 proc. więcej niż pozostałe osoby - powiedział wiceszef MRPiT Andrzej Gut-Mostowy.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/Wojciech Wrzesien

- Bon turystyczny działa zgodnie z założeniami i wspiera obie strony programu - zarówno podróżnych, jak i branżę turystyczną - powiedział w Sejmie wiceminister rozwoju, pracy i technologii Andrzej Gut-Mostowy odpowiadając na pytania dotyczące efektywności tej formy wsparcia branży turystycznej.

turystyka free 1200.jpg
Bon turystyczny dla emerytów i rencistów. Komisja senacka za zwiększeniem zakresu świadczenia

Przedłużanie urlopów o dodatkowe dni

Zdaniem wiceszefa MRPiT podstawowe efekty wsparcia bonem turystycznym to przede wszystkim możliwość wypoczynku dla tych rodzin, które do tej pory nie korzystały z usług turystycznych, a także zakup urozmaiconych pakietów usług hotelarskich czy przedłużanie urlopów o dodatkowe dni.

- Klienci korzystający z bonów rezerwują średnio o 10 proc. dłuższe pobyty, także przeznaczają na wypoczynek średnio o 27 proc. więcej niż pozostałe osoby - podkreślił wiceminister.

Powołując się na dane z lipcowego badania Polskiej Organizacji Turystycznej zwrócił uwagę, że w czasie pandemii Program Polski Bon Turystyczny pozytywnie wpłynął na działalność uczestniczących w nim przedsiębiorstw, był też korzystny dla samorządów i obszarów wiejskich.

- Relatywnie duży udział w programie mają podmioty agroturystyczne, prawie taki sam jak hotele i pensjonaty, jednocześnie znaczna część firm prowadzących kwatery prywatne działa również na obszarach wiejskich - wyjaśnił.


Dodał, że właściciele kwater prywatnych i obiektów agroturystycznych częściej niż ogół badanych przedsiębiorstw deklarowali, iż co najmniej 26 proc. ich przychodów z ostatniego roku pochodziło z płatności Polskim Bonem Turystycznym.

- Ok. 70 proc. badanych firm dzięki udziałowi w programie pozyskała nowych klientów, a blisko co piąta firma rozszerzyła działania promocyjne i marketingowe - powiedział Andrzej Gut-Mostowy.

Z bonu skorzystały 4 mln dzieci

Według wiceministra 76 proc. firm, które zwiększyły skalę działalności w związku z udziałem w programie zyskało nowych klientów, 84 proc. badanych firm oceniło pozytywnie udział w programie, a ponad 90 proc. chce go kontynuować.

Jak wskazał resort rozwoju, z wykorzystaniem Polskiego Bonu Turystycznego dokonano płatności na ponad 1 mld zł, a z bonu skorzystały 4 mln dzieci.


Polski Bon Turystyczny jest formą wsparcia dla polskich rodzin oraz branży turystycznej z powodu skutków epidemii COVID-19. Można nim płacić za usługi realizowane w Polsce przez przedsiębiorców turystycznych oraz organizacje pożytku publicznego wpisane na listę prowadzoną przez Polską Organizację Turystyczną. Na jedno dziecko przysługuje bon w wysokości 500 zł. W przypadku dziecka z niepełnosprawnością - dodatkowy bon w wysokości 500 zł.

Za pomocą realizowanego od sierpnia 2020 r. bonu można zapłacić za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne w Polsce do końca marca 2022 r. Można nim płacić również za wycieczki jednodniowe, które nie obejmują noclegu, a także za pobyt dziecka na "zielonej szkole", kolonii, wycieczce czy obozie - harcerskim, sportowym, rekreacyjnym.

PR24.pl, PAP, DoS

Czytaj także

Vouchery za niezrealizowane w pandemii imprezy turystyczne ważne dłużej. Sprawdź, do kiedy można je wykorzystać

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2021 10:33
Vouchery za niezrealizowane w pandemii imprezy będą ważne przez kolejny rok. Podróżni, którzy z nich zrezygnują, mogą ubiegać się o zwrot gotówki - zapowiedział wiceminister rozwoju, pracy i technologii Andrzej Gut-Mostowy. Dodał, że na wybór voucherów zdecydowało się ok. 25 proc. turystów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na wakacje z polisą turystyczną. Na co zwrócić uwagę i przed czym warto się zabezpieczyć?

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2021 10:20
Odpowiednia polisa turystyczna podczas wyjazdu często bywa wybawieniem z ogromnych kłopotów. Aby ją dobrze wybrać, trzeba odpowiedzieć na kilka pytań - czy będziemy wypoczywać biernie - opalając się i zwiedzając, czy też czynnie - uprawiając narciarstwo zjazdowe, biegowe, snowboarding itp.? Do tego - jak informuje serwis polisaturystyczna.pl - musimy uświadomić sobie, jakie niebezpieczeństwa mogą nam grozić.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zdecydowana większość Polaków spędzi wakacje w kraju. Łącki: bez wsparcia klientów wiele miejsc i firm może zniknąć

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2021 08:13
Letni urlop planuje ponad 62 proc. Polaków, a 75 proc. z nich deklaruje, że spędzi go w kraju - wynika z badania Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej. Na tegoroczne wyjazdy wakacyjne 38 proc. respondentów wyda do 3 tys. zł na osobę.
rozwiń zwiń