X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Nawet 10 mld zł zaoszczędzą firmy, które skorzystały z tarcz PFR. To efekt rezygnacji z podatku od umorzonych kwot

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2021 10:40
- Firmy, którzy dostały umorzenie subwencji z tarcz PFR, zaoszczędzą na podatkach w sumie 8 -10 mld zł - powiedział wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju Bartosz Marczuk. Te pieniądze zostaną w przedsiębiorstwach co pozytywnie wpłynie na ich rozwój i poziom zatrudnienia - dodał.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju Bartosz Marczuk podkreślił, że dzięki opublikowanemu 16 lipca tego roku rozporządzeniu Ministra Finansów, przedsiębiorcy, którzy otrzymali subwencje z Tarczy 1.0 oraz Tarczy 2.0 PFR, nie zapłacą od umorzonych kwot podatków. Wyliczył, że firmy będą miały umorzony podatek od około 50 mld zł, co oznacza, że zaoszczędzą w sumie ok. 8-10 mld zł.

zus shutterstock 1200.jpg
Wsparcie z tarczy antykryzysowej m.in. dla prowadzących sklepiki szkolne. ZUS przypomina o zasadach

To pomoże firmom wyjść na prostą

- Te pieniądze zostaną w przedsiębiorstwach co - miejmy nadzieję - pozytywnie wpłynie na ich rozwój i poziom zatrudnienia, a w konsekwencji powinno przyczynić się do wzrostu gospodarczego - powiedział wiceprezes PFR.

Dodał, że w niektórych, najtrudniejszych przypadkach, powinno to pomóc firmom wyjść na prostą.


Przypomniał jednocześnie, że PFR w uzgodnieniu z Ministerstwem Finansów, przesunął termin wydania pierwszych decyzji o umorzeniu subwencji z 31 maja na 1 czerwca.

- W maju nie wydaliśmy żadnej decyzji - pokreślił.

Oznacza to, że pierwsi przedsiębiorcy są objęci tym zwolnieniem w lipcu tego roku. Rozporządzenie nie zmienia możliwości ujęcia wydatków pokrytych z tarczy w kosztach uzyskania przychodów, a zaniechanie poboru podatku będzie miało zastosowanie do dochodów (przychodów) uzyskanych przez beneficjentów począwszy od 1 czerwca 2021 do 31 grudnia 2022 r.

Wartość pomocy wyniosła 68,1 mld zł

W ramach Tarczy PFR 1.0, uruchomionej podczas ubiegłorocznej wiosennej fali pandemii, PFR wypłacił 61 mld zł. Wsparcie trafiło do 348 tys. przedsiębiorstw z całej Polski, zatrudniających ponad 3,2 mln pracowników.

W obliczu drugiej fali pandemii rząd i PFR przygotowały też Tarczę Finansową 2.0. Był to program wsparcia, którego celem była pomoc finansowa dla firm z branż, które musiały ograniczyć lub zawiesić działalność w związku z sytuacją epidemiologiczną związaną z COVID-19.


Wartość pomocy dla mikro, małych i średnich firm z Tarczy 1.0 i 2.0 wyniosła 68,1 mld zł. Pomoc trafiła od ok. 360 tys. firm. Średnia subwencja dla mikrofirmy zatrudniającej do 9 osób wyniosła ok. 80 tys. zł, a dla firm z sektora MSP, zatrudniających od 10 do 249 osób ok. 550 tys.

PR24.pl, PAP, DoS

Czytaj także

Wsparcie dla firm z programu Innowacyjna Gospodarka 2007-2013 będzie przedłużone. Jest projekt rozporządzenia

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2021 07:48
Do 30 czerwca 2024 r. ma zostać przedłużony okresu udzielania pomocy publicznej i pomocy de minimis przedsiębiorcom w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013 - przewiduje projekt nowelizacji rozporządzenia, który opublikowano na stronach Rządowego Centrum Legislacji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

ZUS podsumowuje działanie tarczy antykryzysowej. Do firm do tej pory trafiło 37,5 mld zł

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2021 13:47
Około 37,5 mld złotych to dotychczasowa kwota wsparcia zrealizowana przez ZUS w ramach tarczy antykryzysowej. Przyjęliśmy i obsłużyliśmy ponad 8 milionów wniosków – poinformowała prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych prof. Gertruda Uścińska.
rozwiń zwiń