X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Nowe oszustwo na VAT dla e-commerce. Poczta Polska ostrzega

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2021 14:48
Poczta Polska ostrzega o możliwych próbach oszustw internetowych, związanych z obsługą celną przesyłek ze sklepów spoza Unii Europejskiej. Spółka otrzymuje zgłoszenia, o pojawieniu się w internecie nowego sposobu oszustwa, związanego z wdrożeniem przez Unię Europejską tzw. pakietu VAT dla e-commerce.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: PocztaPolska/Twitter

Jak informuje Poczta Polska internetowi oszuści rozsyłają fałszywe e-maile do klientów, w których zachęcają do otwarcia zawirusowanego załącznika lub linku. Dodano, że tego typu oszustwo może być dystrybuowane także przez wiadomości SMS, zawierające link do zainfekowanej strony.


e-handel1200.jpg
Od lipca przesyłki z Azji będą miały doliczany VAT. To przywróci zasady uczciwej konkurencji

Poczta nie wysyła do klientów maili

- Po kliknięciu w załącznik albo link znajdujący się w otrzymanej wiadomości, komputer może zostać zarażony wirusem, w tym wypadku koniem trojańskim, który pozwoli przestępcom wykraść dane i przejąć kontrolę nad komputerem - tłumaczy rzecznik prasowy Poczty Polskiej Justyna Siwek.

Dodaje, że w przypadku najnowszego ataku cyberprzestępców, użytkownik może też zostać poproszony o dane logowania do banku albo innych serwisów.

- Grozi to przekazaniem wrażliwych danych osobowych, a nawet utratą pieniędzy z kont bankowych. Kategorycznie wyjaśniamy, że Poczta Polska nie wysyła do klientów maili dotyczących cła i nigdy nie prosi swoich klientów o dane bankowe - podkreśla.


Operator pocztowy apeluje, by wszystkie informacje na temat tego typu incydentów zgłaszać na adresy: incydent@poczta-polska.pl. Prosi także o przesłanie podejrzanej wiadomość jako załącznik, a nie poprzez "przekaż dalej", gdyż utrudnia to analizę e-maila i opóźnia ustalenie sprawcy.

Ograniczenie skali nierównej konkurencji

Na mocy nowych, unijnych przepisów obowiązujących od 1 lipca br., Poczta Polska przejęła obsługę celną przesyłek spoza Unii Europejskiej, stając się podmiotem dokonujący zgłoszeń celnych działającym na rzecz odbiorcy przesyłki, czyli tzw. przedstawicielem pośrednim.


Oznacza to, że pocztowcy mogą dokonać zgłoszenia celnego za klienta sprowadzającego towary ze sklepów internetowych w Azji. Nowe regulacje pozwalają ograniczyć skalę nierównej konkurencji, jaką dla europejskich producentów stanowią obecnie operatorzy handlu elektronicznego spoza krajów UE, którzy dostarczają towary na rynki krajów członkowskich UE, w znacznej mierze bez opłacenia cła i podatku VAT.

PR24.pl, PAP, DoS

Czytaj także

Uwaga na fałszywe SMS-y. Resort finansów ostrzega przed próbą wyłudzenia

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2021 13:59
Ministerstwo Finansów ostrzega przed fałszywymi SMS-ami rozsyłanymi przez oszustów. W treści wiadomości widnieje informacja o rzekomo nieopłaconym mandacie karnym i groźbie skierowania sprawy do sądu lub o zatrzymanej paczce przez służby celne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowe oszustwo zw. z obsługą celną przesyłek spoza UE. Poczta Polska ostrzega

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2021 08:00
Poczta Polska ostrzega przed oszustwami phishingowymi związanymi z obsługą celną przesyłek ze sklepów spoza Unii Europejskiej. Oszustwo polega na wysyłaniu zawirusowanych wiadomości z prośbę o uzupełnienie dokumentacji celnej towarów zakupionych w azjatyckich sklepach internetowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poczta Polska przywraca zawieszone przez pandemię usługi. Paczki można wysyłać do kolejnych 11 krajów

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2021 15:47
Poczta Polska wznowiła przyjmowanie paczek pocztowych priorytetowych do Indonezji, Iranu, Iraku, Kataru, Kuwejtu, Libanu, Pakistanu, Rosji, Tunezji, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i na Filipiny. Obecnie spółka obsługuje wysyłki do ponad 92 krajów.
rozwiń zwiń