X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Szybszy wzrost nakładów na ochronę zdrowia. Jest zapowiedź rządu

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2021 12:23
Jak wynika z projektu nowelizacji ustawy w tej sprawie, poziom wydatków na zdrowie Polaków, wynoszący 6 proc. produktu krajowego brutto, ma być osiągnięty w 2023 r., a nie jak zakładano wcześniej – w 2024 r.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Julian Rovagnati

Celem regulacji – jak wskazano – jest przyspieszenie osiągnięcia dotychczas określonego poziomu nakładów na ochronę zdrowia w wysokości 6 proc. produktu krajowego brutto (PKB) w 2023 r. i określenie ścieżki dalszego wzrostu minimalnych wartości przedmiotowych nakładów do osiągnięcia poziomu 7 proc. PKB w 2027 r.

Wcześniej zakładano, że wzrost wydatków na zdrowie w wysokości 6 proc. PKB nastąpi w 2024 r.

Obecnie minimalny poziom nakładów na ochronę zdrowia zakłada wzrost do wysokości 6 proc. PKB do 2024 r. i w latach kolejnych.


zdrowie 1200.jpg
Kraje UE dwie trzecie publicznych pieniędzy przeznaczają na zdrowie i edukację. Tak wynika z raportu PIEPlanowany termin przyjęcia przez Radę Ministrów projektu ustawy o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych oraz ustawy o finansach publicznych określono na trzeci kwartał br.


Premier PAP-1200.jpg
Rusza program "Profilaktyka 40 Plus". Premier: pamiętajmy o naszym zdrowiu

Większe środki to większa dostępność świadczeń, wyższe wynagrodzenia w służbie zdrowia, lepsze wyposażenie placówek

W informacji o przyczynach i potrzebie wprowadzenia zmian wyjaśniono, że zwiększenie wysokości środków publicznych przeznaczanych corocznie na finansowanie ochrony zdrowia wynika z potrzeby dążenia do optymalizacji systemu – zwiększenia dostępności do świadczeń, wzrostu wynagrodzeń kadr medycznych, unowocześniania i modernizacji infrastruktury w placówkach opieki zdrowotnej oraz rozwoju nowoczesnych technologii w służbie zdrowia.

NFZ będzie mógł otrzymywać dodatkowe środki w trakcie realizacji budżetu

Projekt przewiduje ponadto rozszerzenie uprawnienia ministra zdrowia, związanego z przekazywaniem Narodowemu Funduszowi Zdrowia dotacji podmiotowej. Dotychczasowe przepisy pozwalały na zaplanowanie tej dotacji wyłącznie na etapie planowania budżetu na dany rok. Wprowadzane zmiany pozwalają dodatkowo na przekazanie NFZ w formie dotacji podmiotowej lub jako zasilenie funduszu zapasowego, środków, które zostaną zidentyfikowane jako oszczędności również na etapie realizacji budżetu.

PAP, jk

Czytaj także

Senat przyjął ustawę budżetową 2021. Będą dodatkowe fundusze na walkę z COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2021 18:00
Senat przyjął ustawę budżetową na rok 2021 z poprawkami. Za głosowało 98 senatorów, nikt nie był przeciwny, wstrzymało się 2.
rozwiń zwiń

Czytaj także

MFW dobrze ocenia stan polskiej gospodarki i przygotowanie rządu do walki z koronawirusem

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2021 11:39
Międzynarodowy Fundusz Walutowy pozytywnie ocenia stan polskiej gospodarki oraz reakcję rządu na pandemię COVID-19. Nie widzi też zagrożeń w sektorze bankowym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Komisja finansów za udzieleniem rządowi absolutorium z wykonania budżetu za 2020 r.

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2021 10:45
Sejmowa komisja finansów opowiedziała się za udzieleniem rządowi absolutorium z wykonania budżetu za 2020 r., ale proponuje, by dysponenci usunęli nieprawidłowości wskazane przez Najwyższą Izbę Kontroli - powiedział w czwartek w Sejmie przewodniczący sejmowej Komisji Finansów Publicznych Henryk Kowalczyk (PiS).
rozwiń zwiń