X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

ORLEN Skylight Accelerator szansą dla młodych innowacyjnych firm. Spółka postawiła 22 technologiczne wyzwania

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2021 13:24
Ruszył pierwszy w Polsce korporacyjny program akceleracyjny dla startupów o globalnym zasięgu - ORLEN Skylight Accelerator. Program potrwa dwa lata, a jego budżet wynosi 3 mln zł. Nabór do pierwszej rundy kończy się 16 sierpnia 2021 r.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Sergey Nivens/Shutterstock.com

- Nasz program będzie oknem na innowacyjne startupy z całego świata - powiedział Łukasz Kopeć, kierownik działu Innowacji i Akceleracji PKN ORLEN podczas inauguracji tego przedsięwzięcia.

start-up startup 1200.jpg
Innowacyjne polskie firmy potrzebują kapitału. Rekordowy rok startupów

Szansa na rozwój i wdrożenie innowacji

- Budowa multienergetycznego koncernu to nie tylko duże projekty i akwizycje, ale praca nad wdrażaniem innowacyjnych rozwiązań. Poprzez bezpośrednią współpracę z młodymi technologicznymi spółkami będziemy pozyskiwać najlepsze rozwiązania technologiczne z rynku. Dzięki naszej inicjatywie młode spółki mają szansę na rozwój i wdrożenie innowacji tutaj w Polsce - podkreślił Daniel Obajtek, prezes zarządu PKN ORLEN.

Spółka w ciągu najbliższych 10 lat przeznaczy 3 mld zł na innowacje i działalność badawczo-rozwojową, związaną głównie z rozbudową własnego zaplecza technologicznego oraz wykorzystaniem potencjału polskich i zagranicznych jednostek naukowych. Część tych nakładów planuje przeznaczyć dla polskich i zagranicznych startupów posiadających gotowy produkt lub usługę.

ORLEN Skylight Accelerator oferuje młodym firmom pilotażowe wdrożenia, a autorom najlepszych rozwiązań technologicznych - komercyjną współpracę. Pilotażowe wdrożenia w I rundzie naboru do programu wyniosą 3 mln zł.


Komercjalizacja i skalowanie biznesów

Koncern przedstawił 22 wyzwania w obszarach technologii, związane m.in. z zieloną transformacją, technologiami wodorowymi, przemysłem 4.0, elektromobilnością, niskoemisyjną energetyką, efektywną produkcją rafineryjną, zaawansowaną petrochemią, nowymi generacjami materiałów jak np. biotworzywa oraz innowacyjnymi usługami.

- Formuła akceleracyjna jest najbardziej wartościowa z punktu widzenia zarówno PKN ORLEN, jak i startupów, bo komercjalizacja i skalowanie biznesów poprzez wspólną wymianę wiedzy i poprzez dostosowywanie technologii do wymogów i rzeczywistych warunków operacyjnych dużych korporacji daje największe efekty - zaznaczył Łukasz Kopeć.

ORLEN Skylight Accelerator oferuje startupom dostęp zarówno do infrastruktury badawczo-rozwojowej i operacyjnej Grupy ORLEN, jak i bezpośredni dostęp do specjalistów i ekspertów koncernu oraz osób i podmiotów zewnętrznych współpracujących w ramach realizacji programu akceleracyjnego.


Duży problem może mieć proste rozwiązanie

Zdaniem Justyny Orłowskiej, pełnomocnika Prezesa Rady Ministrów ds. GovTech i szefowej Centrum GovTech, współpraca z firmami, które nie dysponują dużymi zasobami osobowymi i finansowymi niesie za sobą spore oszczędności w kosztach wdrażania innowacyjnych rozwiązań.

- Na początku wszyscy myślą, że to będzie drogie. Tymczasem dzięki współpracy ze startupami okazuje się, że na bardzo duży problem może być bardzo proste rozwiązanie i konieczne nakłady spadają wręcz do kilkudziesięciu tysięcy złotych - powiedziała Justyna Orłowska.

Przykładem udanej współpracy PKN ORLEN i startupu jest projekt z obszaru IT firmy Symmetrical, która opracowała narzędzie umożliwiające pracownikom elastyczny dostęp do własnych pensji. Symmetrical nawiązała współpracę z PKN ORLEN w 2019 r. poprzez zewnętrzny akcelerator. Oferowane przez firmę rozwiązanie wpisywało się w potrzeby koncernu i pomogło nawiązać współpracę komercyjną, która trwa do dzisiaj.

PR24.pl, PAP, DoS

Czytaj także

Firmy chcą inwestować w nowoczesne technologie. Pandemia trwale zmienia działalność przedsiębiorstw

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2021 11:34
Ponad 65 proc. ankietowanych przedsiębiorców zgadza się, że pandemia trwale zmieni funkcjonowanie firm – wynika z badania Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Według przedsiębiorców oznaczać to będzie m.in. większe wykorzystanie nowoczesnych technologii cyfrowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Innowacyjne polskie firmy potrzebują kapitału. Rekordowy rok startupów

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2021 18:35
Dzięki venture capital, czyli nowoczesnemu sposobowi finansowania działalności start-upów i firm planujących ekspansję, w Programie Inteligentny Rozwój przeznaczonych zostało ponad 2,7 mld zł na tego rodzaju wsparcie - poinformował MFIPR. Prawie 2 mld zł dołożą też inwestorzy prywatni. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Inwestycje cyfrowe to przyszłość gospodarki". Premier po spotkaniu z prezesem Google

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2021 12:11
- Polska jest bardzo dobrym miejscem na inwestycje, szczególnie w zakresie nowych technologii - powiedział w środę podczas inauguracji Regionu Google Cloud w Warszawie premier Mateusz Morawiecki. Zdaniem prezesa Google'a Sundara Pichaiego Polskę dobrze pozycjonują na przyszłość wykwalifikowani inżynierowie.
rozwiń zwiń