X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Trwają konsultacje społeczne rządowego programu retencji. Cel: zatrzymywać 10 mld m3 wody

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2021 11:44
- Konsultacje społeczne programu rozwoju retencji w Polsce mają się zakończyć 26 lipca. Następnie dokumentem zajmie się Rada Ministrów - poinformował wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk. Resort zakłada, że dzięki programowi retencja zwiększy się do 15 proc., czyli do około 10 mld m3 wody.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/majivecka

- Chcemy konsultacje społeczne zakończyć do 26 lipca, tak aby program mógł wejść pod obrady rządu, zostać przyjęty i stanowić element procedowanych obecnie programów finansowych związanych z alokacją unijną, tak aby miał swoje źródła finansowania - powiedział wiceminister Marek Gróbarczyk.

woda shutter 1200 SJ Travel Photo and Video.jpg
Mimo zmian klimatu zatrzymujemy coraz więcej wody. Retencja przynosi pozytywne efekty

Odpowiedź na zmiany klimatyczne

Program rozwoju retencji oficjalnie nazywany jest Programem przeciwdziałania niedoborowi wody. Ma za zadanie z jednej strony przeciwdziałać suszy, retencjonować wodę, będąc odpowiedzią na zmiany klimatyczne w zakresie stepowienia Polski. Z drugiej strony ma za zadanie przeciwdziałać skutkom powodzi.

Wiceminister infrastruktury powiedział, że inwestycje w tym programie dotyczą budowy dużych i małych zbiorników wodnych, urządzeń retencjonujących wodę, urządzeń przepływowych, pakietu działań w zakresie retencji dolinowej i korytowej.

- Mają też za zadanie renaturalizację obszarów zielonych, bagnisk czy torfowisk - dodał.

Program na siedem lat

Jak poinformował Marek Gróbarczyk, resort zakłada, że dzięki programowi retencja zwiększy się do 15 proc., czyli do około 10 mld m3 wody.

- Program jest obecnie zakrojony na 22 mld zł - poinformował wiceszef resortu.

Obecnie w Polsce w zbiornikach retencyjnych magazynujemy około 4 mld m3 wody, co stanowi zaledwie 6,5 proc. objętości średniorocznego odpływu rzecznego.

Wiceminister Gróbarczyk dodał, że źródłami finansowania programu będą środki unijne, środki własne Wód Polskich i środki pochodzące od instytucji finansowych.

Realizacja programu została przewidziana na siedem lat.

PR24.pl, PAP, DoS

Czytaj także

Zieleń i odpoczynek pod estakadami kolejowymi. Kraków podpisał umowę z PKP PLK

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2021 13:40
Władze Krakowa podpisały umowę z PKP Polskimi Liniami Kolejowymi na zagospodarowanie terenów pod nowymi estakadami kolejowymi, przebiegającymi przez miasto. Będą to tereny zielone i rekreacyjne. Miasto chwali dobrą współpracę z ministerstwem infrastruktury, któremu podlegają PKP Polskie Linie Kolejowe.
rozwiń zwiń

Czytaj także

29 miast na liście liderów w programie "Rozwój lokalny". Premier wręczył symboliczne czeki

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2021 14:36
- Naszym nadrzędnym celem polityki gospodarczej jest zrównoważony rozwój; na szczycie naszych rządowych priorytetów jest rozwój Polski lokalnej - oświadczył premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu przekazał symboliczne czeki władzom miast z woj. śląskiego, uczestniczących w programie "Rozwój lokalny", finansowanym z Funduszy Norweskich. Otrzymały je: Zabrze, Zawiercie, Cieszyn, Rydułtowy i Żywiec.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rusza rozbudowa wałów przeciwpowodziowych w Tarnowie. Adamczyk: zmniejszy się poziom zagrożenia

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2021 06:45
Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie rozpoczął prace nad rozbudową wałów przeciwpowodziowych rzeki Biała w Tarnowie. Prace będą prowadzone na długości prawie 13 km. To ważna część ogólnopolskiego projektu ochrony przed powodzią w dorzeczu Odry i Wisły.
rozwiń zwiń