X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

PKN Orlen stawia na innowacyjność startupów. Do rozwiązania są 22 wyzwania technologiczne

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2021 07:07
PKN Orlen uruchomił program akceleracyjny dla startupów technologicznych - ORLEN Skylight Accelerator. Jego celem jest wsparcie rozwoju obszarów biznesowych, m.in. produkcji petrochemicznej, energetyki czy sprzedaży detalicznej. Spółka przedstawiła 22 wyzwania technologiczne i uruchomiła pierwszą rundę naboru.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/REDPIXEL.PL

Jak podkreślił PKN Orlen, akcelerator skierowany jest do młodych technologicznych spółek z Polski i zagranicy, posiadających gotowe produkty i usługi, które mogą wspierać obszary biznesowe Orlenu, takie jak produkcja petrochemiczna i rafineryjna, energetyka, sprzedaż detaliczna, procesy HR, obsługa klienta czy rozwój nowych usług.

forum daniel obajtek orlen 1200.jpg
"Ponad 3 mld zł na badania i rozwój". Daniel Obajtek o planach Orlenu na kolejne 10 lat

Potencjał jednostek naukowych

PKN Orlen przedstawił 22 wyzwania technologiczne i uruchomił pierwszą rundę naboru. Zgłoszenia do udziału w programie przyjmuje do 16 sierpnia.

- Poprzez bezpośrednią współpracę z młodymi technologicznymi spółkami będziemy pozyskiwać rozwiązania technologiczne z rynku. Dzięki naszej inicjatywie młode spółki mają szansę na rozwój i wdrożenie innowacji tutaj w Polsce - oświadczył prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

- Już teraz wykorzystujemy potencjał jednostek naukowych. W ten sposób budujemy nowe kompetencje w obszarach technologii "jutra", takich jak np. wodór, zielona energia czy biotworzywa - dodał.

Przypomniał również, iż spółka rozbudowuje własne zaplecze technologiczne: w maju ruszyło Centrum Badawczo Rozwojowe w Płocku, na Pomorzu wspólnie z Energą rozwijane jest Centrum badawcze Faraday’a. Z kolei w Czechach PKN Orlen posiada Centrum Badawczo-Rozwojowe Unicre.

Szansa na dalszą współpracę

W ocenie Patrycji Panasiuk, zastępcy dyrektora Obszaru Strategii i Innowacji oraz Relacji Inwestorskich Orlenu, ORLEN Skylight Accelerator umożliwi spółce, wspólnie ze startupami z całego świata, wdrażać innowacyjne rozwiązania.

- Dzięki nim będziemy mogli jeszcze skuteczniej realizować nasze cele strategiczne oraz budować trwałe przewagi konkurencyjne oparte o nowoczesne i niskoemisyjne technologie - dodała Patrycja Panasiuk.

Jak podał PKN Orlen, każdy z uczestników realizujący pilotażowe wdrożenie otrzyma zamówienie na dostarczenie oferowanych przez siebie usług, produktów lub rozwiązań oraz wsparcie eksperckie w procesie wdrożenia. Wartością dla startupów będzie również możliwość rozwoju rozwiązań wspólnie z PKN Orlen, a także szansa na dalszą współpracę komercyjną i inwestycyjną.

PR24.pl, PAP, DoS

Czytaj także

Innowacyjne polskie firmy potrzebują kapitału. Rekordowy rok startupów

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2021 18:35
Dzięki venture capital, czyli nowoczesnemu sposobowi finansowania działalności start-upów i firm planujących ekspansję, w Programie Inteligentny Rozwój przeznaczonych zostało ponad 2,7 mld zł na tego rodzaju wsparcie - poinformował MFIPR. Prawie 2 mld zł dołożą też inwestorzy prywatni. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

PKN Orlen przetestuje prywatną, przemysłową sieć 5G. To pierwsza taka inwestycja w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2021 15:47
PKN Orlen jako pierwszy w Polsce przetestuje prywatną, przemysłową sieć 5G w środowisku zaawansowanej infrastruktury przemysłowej. Testy odbędą się w głównym zakładzie spółki w Płocku. Ich wykonanie będzie możliwe m.in. dzięki zgodzie wydanej przez Urząd Komunikacji Elektronicznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PKN Orlen zainwestuje w małe reaktory jądrowe. Partnerem spółki będzie Synthos

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2021 14:14
PKN Orlen i Synthos podpisały umowę ramową dotyczącą wdrażania technologii małych i mikro reaktorów jądrowych - poinformował prezes PKN Orlen Daniel Obajtek. W jego ocenie małe reaktory jądrowe są łatwiejsze w budowie i tanie w eksploatacji.
rozwiń zwiń