X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Modernizacja gospodarstwa rolnego. ARiMR zbiera wnioski o wsparcie do 19 sierpnia

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2021 11:43
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa prowadzi nabór wniosków o przyznanie pomocy na inwestycje w modernizację gospodarstw rolnych. Co ważne, rolnicy po raz pierwszy mogą składać wnioski we wszystkich pięciu obszarach jednocześnie - przypomina prezes ARiMR Halina Szymańska.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/Aleksandr Rybalko
Posłuchaj
02:53 PR1_AAC 2021_07_13-06-33-12.mp3 Modernizacja gospodarstwa rolnego. ARiMR zbiera wnioski o wsparcie do 19 sierpnia (Błażej Prośniewski/PR1)

- W jednym terminie można ubiegać się o pomoc na inwestycje we wszystkich obszarach. Są to: obszar A - rozwój produkcji prosiąt, B- rozwój produkcji mleka krowiego, C - rozwój produkcji bydła mięsnego, D - inwestycje związane z racjonalizacją technologii produkcji oraz E - inwestycje w nawadnianie gospodarstw - wyjaśnia.

pree 12.jpg
Premier: w Polskim Ładzie mamy dużo rozwiązań dla rolników

Kto może się starać o wsparcie?

O pomoc w ramach obszarów A, B, C i D mogą ubiegać się rolnicy, których gospodarstwa mają ściśle określoną wartość ekonomiczną.

- W przypadku inwestycji w produkcję prosiąt, czyli w obszar A, wielkość ekonomiczna gospodarstwa nie może być mniejsza niż 13 tysięcy euro, ale nie większa niż 250 tysięcy euro. Jeśli rolnik planuje inwestycje w obszarach B, C czy D, wielkość ekonomiczna gospodarstwa nie może być mniejsza niż 13 tysięcy euro, ale nie większa niż 200 tysięcy euro - wyjaśnia prezes ARiMR.

Wyjątek stanowią gospodarstwa osób, które wspólnie składają wnioski o wsparcie.

- Jeśli rolniczy nie spełniają dolnego progu dochodu, to mogą łączyć się w grupy rolników. Wówczas jest wymagane, by wielkość ekonomiczna gospodarstw przekraczała 15 tysięcy euro, a po zrealizowaniu działania, by oba gospodarstwa miały wartość ekonomiczną powyżej 13 tysięcy euro - mówi Halina Szymańska.

Posłuchaj
02:41 [ PR1]PR1 (mp3) 14 lipiec 2021 12_51_09.mp3 Modernizacja gospodarstwa rolnego. ARiMR zbiera wnioski o wsparcie do 19 sierpnia (skrót audycji/PR1)

Inwestycje w nawadnianie wyjątkiem

Wielkość ekonomiczna nie ma natomiast znaczenia w przypadku pomocy w ramach obszaru E, czyli inwestycje w nawadnianie.

- Wystarczy, żeby gospodarstwo miało powierzchnię co najmniej 1 hektara, a nie było większe niż 300 hektarów. Rolnik musi udokumentować przychód w ostatnim roku na poziomie co najmniej 5 tysięcy złotych, chyba że jego gospodarstwo nie działa od 12 miesięcy - wtedy jest z tego zwolniony. O pomoc w ramach tego obszaru nie mogą ubiegać się grupy rolników.

Wnioski można składać do oddziałów regionalnych ARiMR do 19 sierpnia.

PolskieRadio24.pl, Program 1 Polskiego Radia, Błażej Prośniewski, md

Czytaj także

Polski Ład dla rolników. Grzegorz Puda: chcemy wspierać małe i średnie gospodarstwa

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2021 08:23
- Ustawa o rodzinnych gospodarstwach rolnych to przede wszystkim zmiana podejścia do systemu finansowania i do tego, w jaki sposób traktowane są gospodarstwa - mówił w Polskim Radiu 24 Grzegorz Puda, minister rolnictwa i rozwoju wsi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wsparcie dla małych i średnich gospodarstw rolnych. Puda: kierunek KE zgodny z rozwojem Polski

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2021 09:46
- Po raz pierwszy w historii kierunek Komisji Europejskiej jest zgodny z kierunkiem rozwoju naszego państwa - wspierania małych i średnich gospodarstw - powiedział minister rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorz Puda, pytany o przyszłość masowego przetwórstwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier: w Polskim Ładzie mamy dużo rozwiązań dla rolników

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2021 10:00
Rząd będzie wprowadzał rozwiązania wspierające rozwój rolnictwa. Zapowiedział to premier Mateusz Morawiecki, który odwiedził gospodarstwo rolne w Marianowie Brodowskim w Wielkopolsce.
rozwiń zwiń