X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

"Ulga na start" ważnym wsparciem na początku działalności. Sprawdź, jak działa i komu przysługuje

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2021 10:57
Przypominamy o ważnym wsparciu dla początkujących przedsiębiorców, czyli o "Uldze na start". Jest ona adresowana do nowych przedsiębiorców oraz do tych, którzy zakładają kolejną firmę po pięcioletniej przerwie w prowadzeniu działalności gospodarczej.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay
Posłuchaj
02:13 PR1_AAC 2021_07_07-06-34-20.mp3 "Ulga na start" ważnym wsparciem na początku działalności. Sprawdź, jak działa i komu przysługuje (K.Kuczyński/Polskie Radio 24)

- Zgodnie z założeniami programu przedsiębiorcy przez 6 miesięcy nie muszą opłacać składek na ubezpieczenia społeczne. Ulga ta jednak nie dotyczy ubezpieczenia zdrowotnego, co oznacza, że nadal mamy obowiązek opłacania co miesiąc składki na nie - mówi rzecznik ZUS Paweł Żebrowski.

Jednym z warunków skorzystania z "Ulgi na start" jest niewykonywanie działalności na rzecz byłego pracodawcy.

- Ten mechanizm ma zapobiec wypychaniu pracowników na samozatrudnienie - dodaje Paweł Żebrowski.

Pieniądze para oszczędzanie 1200.jpg
Co trzeci z nas nie ma żadnych oszczędności. Znamy wyniki badania

Coś za coś

Warto również pamiętać, że nieopłacanie ubezpieczeń społecznych niesie ze sobą konsekwencje - tłumaczy prezes zarządu Izby Polskich Przedsiębiorców Piotr Barełkowski. Jak wskazuje, w okresie korzystania z ulgi nie można pobierać np. świadczeń chorobowych, nie odkładamy też składek na emeryturę. Mimo to - podkreśla - "Ulga na start" jest bardzo pomocna dla nowych przedsiębiorców, bo na początku działalności liczy się każda złotówka, którą można przeznaczyć na inwestycje.

Z danych ZUS wynika, że jak dotąd z tego wsparcia skorzystała około 40 tysięcy przedsiębiorców.

PolskieRadio24.pl, Program 1 Polskiego Radia, K.Kuczyński, md

Czytaj także

Wsparcie dla firm z programu Innowacyjna Gospodarka 2007-2013 będzie przedłużone. Jest projekt rozporządzenia

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2021 07:48
Do 30 czerwca 2024 r. ma zostać przedłużony okresu udzielania pomocy publicznej i pomocy de minimis przedsiębiorcom w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013 - przewiduje projekt nowelizacji rozporządzenia, który opublikowano na stronach Rządowego Centrum Legislacji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Więcej firm rejestruje się w bazie REGON, niż kończy działalność. Tak wynika z raportu PARP

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2021 15:46
Sektor MŚP stanowi przeważającą część przedsiębiorstw w Polsce. Większość wszystkich przedsiębiorców z sektora MŚP to osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą - wynika z opublikowanego w poniedziałek raportu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP).
rozwiń zwiń

Czytaj także

W Polsce przybywa niewypłacalnych firm. Jest nowy raport

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2021 11:15
Liczba niewypłacalnych przedsiębiorstw w Polsce zwiększyła się w I połowie tego roku o 160 proc. w porównaniu z pierwszym półroczem 2020 roku - wynika z raportu Coface. Najwyższy wzrost przypadków niewypłacalności dotyczy usług.
rozwiń zwiń