X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Zmiany w Krajowym Planie Odbudowy. Rząd informuje o uwzględnionych uwagach i propozycjach

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2021 08:01
Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej organizuje serię spotkań, podczas których prezentuje zmiany w Krajowym Planie Odbudowy - wysłuchania odwrócone. Resort wprowadził zmiany w dokumencie po konsultacjach społecznych.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: gov.pl

Kolejnym, zaprezentowanym filarem KPO jest "Transformacja cyfrowa". Wydarzenie otworzyła wiceminister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

internet 1200 free.jpg
Szybki internet dla 2 mln gospodarstw domowych. To jedno z założeń Krajowego Planu Odbudowy

- Celem konsultacji społecznych jest nie tylko poinformowanie społeczeństwa o planowanych zmianach w danym obszarze, ale także zebranie informacji zwrotnej, jak te zmiany są przyjmowane. Dokładnie tak jest w przypadku KPO. Państwo mówiliście lub pisaliście, a my słuchaliśmy, czytaliśmy, analizowaliśmy i również wewnętrznie dyskutowaliśmy na temat możliwości uwzględnienia tych uwag czy propozycji. Jednym z elementów procesu były wysłuchania, które doprowadziły do dzisiejszego spotkania – mówiła wiceminister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

W wyniku uwag wprowadzono wiele zmian

Krajowy Plan Odbudowy będzie finansowany z Funduszu na rzecz Odbudowy i Zwiększenia Odporności. Konsultacje społeczne i wysłuchania publiczne znacząco wpłynęły na ostateczny kształt dokumentu.


Do części Krajowego Planu Odbudowy dotyczącej transformacji cyfrowej uwagi zgłosiło około 150 osób, instytucji czy organizacji. W ich wyniku wprowadzono wiele zmian. Dopisano między innymi możliwość realizacji inwestycji dotyczących rozwoju sieci 5G czy wsparcie inwestycji dotyczących wykorzystania cyfrowych rozwiązań w edukacji.

Nastąpiły też zmiany w zakresie działań systemu e-administracji. Dodano także działania w sprawie stworzenia sieci liderów rozwoju cyfrowego. Działania dotyczące kompetencji cyfrowych zostały uzupełnione między innymi o możliwość objęcia nimi uczniów realizujących naukę zdalną i wspierających ich rodziców.

Spotkania są otwarte dla wszystkich

Seria wysłuchań odwróconych, dotycząca nowej perspektywy finansowej, rozpoczęła się spotkaniem na temat Umowy Partnerstwa na lata 2021-2027, które odbyło się 23 czerwca. Wysłuchanie to umożliwienie wypowiedzenia się, przedstawienia opinii i oczekiwań, w trakcie którego nie ma wymiany zdań między uczestnikami. Wysłuchania są otwarte dla każdej instytucji i osoby prywatnej, która chce w nich uczestniczyć jako widz lub mówca, a ich celem jest dostarczenie w danej sprawie argumentów i opinii różnych podmiotów oraz wyważenie sprzecznych interesów stron.


W marcu 2021 r. odbyło się 5 wysłuchań publicznych na temat Krajowego Planu Odbudowy, oddzielnie dla każdego komponentu KPO. Patronem tego przedsięwzięcia był Podkomitet do spraw rozwoju partnerstwa, funkcjonujący w ramach Komitetu ds. Umowy Partnerstwa na lata 2014-2020.

Czym są wysłuchania odwrócone?

Wysłuchania odwrócone są odpowiedzią na pierwszą serię spotkań. Mają na celu zaprezentowanie zmian wprowadzonych w dokumencie, zaproponowanych podczas konsultacji społecznych oraz przedstawienie stanowiska w sprawie tych uwag, które nie znalazły swojego odzwierciedlenia w tekście KPO.


Kolejne spotkania odbędą się: 2 lipca - "Zielona energia i zmniejszenie energochłonności" oraz 5 lipca "Zielona, inteligentna mobilność". Są one transmitowane na żywo na kanale MFiPR w You Tube. Więcej informacji na stronie www.funduszeeuropejskie.gov.pl.

PolskieRadio24.pl, PAP, DoS

Czytaj także

Polska liderem w wydatkowaniu środków UE. Wiceminister funduszy: powinniśmy być z tego dumni

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2021 22:00
Wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda powiedział, że przewodnia rola Polski pod względem wydatkowania środków unijnych w mijającej perspektywie finansowej dowodzi, że skutecznie uda się zagospodarować pieniądze z Krajowego Planu Odbudowy. Komisja Europejska poinformowała, że Polska jest liderem w Unii Europejskiej pod względem wydatkowania wspólnotowych środków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

MFiPR: regiony będą zaangażowane we wdrażanie Krajowego Planu Odbudowy

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2021 13:50
- Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej podjęło decyzję o włączeniu samorządów województw w proces wdrażania Krajowego Planu Odbudowy (KPO) – poinformował na spotkaniu z marszałkami województw wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda. Wartość inwestycji, w których wdrażanie będą zaangażowane regiony to 904 mln euro.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Najważniejsza jest pomoc dla przedsiębiorców". Waldemar Buda o pierwszych programach Funduszu Odbudowy

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2021 08:12
- Sukcesywnie Komisja Europejska zatwierdza plany odbudowy, liczę na to, że w najbliższym czasie i nasz będzie zatwierdzony - powiedział na antenie Programu 1 Polskiego Radia Waldemar Buda wiceminister funduszy i polityki regionalnej.
rozwiń zwiń