X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Holenderski rząd wstrzymuje wsparcie dla branży turystycznej. Sektor obawia się masowych bankructw

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2021 07:35
Od października rząd Holandii przestanie wspierać przedsiębiorstwa turystyczne w ramach działań osłonowych wprowadzonych w kraju w związku z pandemią COVID-19. Zdaniem organizacji branżowych grozi to likwidacją tysięcy miejsc pracy.
Cordoba, Hiszpania
Cordoba, Hiszpania Foto: Pixabay

Holenderski rząd nieoczekiwanie ogłosił, że po 1 października środowisko biznesowe działające w sektorze turystycznym musi działać samodzielnie i wsparcie ze strony państwa nie będzie już kontynuowane.

zbiory free 1200.jpg
Saksy w Holandii coraz mniej atrakcyjne dla Polaków. Analityk: to efekt dynamicznego wzrostu polskiej gospodarki

- Tysiące miejsc pracy jest zagrożonych - powiedział dziennikowi "De Telegraaf" Frank Oostdam, dyrektor organizacji branży turystycznej ANVR. Jego zdaniem decyzja jest przedwczesna i spowoduje falę bankructw i zwolnień.


ANVR poinformowało, że obroty branży turystycznej to na razie jedynie 30 proc. tych sprzed wybuchu pandemii.

Koninklijke Horeca Nederland, stowarzyszenie branży gastronomicznej, obawia się, że na decyzji rządu premiera Marka Ruttego szczególnie ucierpią hotele w największych miastach. Są one bowiem zależne od turystyki międzynarodowej i podróży służbowych, a zdaniem KHN perspektywy nie są obiecujące.


- Niektóre hotele nie przetrwają tej decyzji. Kryzys zdrowotny może się i skończył, ale kryzys gospodarczy dla przedsiębiorców jeszcze trwa - uważa dyrektor KHN Dirk Beljaarts.

PolskieRadio24.pl, PAP, DoS

Czytaj także

Włochy: tragiczny bilans w branży turystycznej na skutek pandemii. "Cofnęła kraj o 30 lat"

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2021 17:44
Zapaść turystyki we Włoszech, spowodowana epidemią koronawirusa, cofnęła kraj o 30 lat pod względem liczby turystów. W ubiegłym roku Włosi odnotowali o 78 milionów przyjazdów mniej, niż wcześniej zakładano. Początek tego roku też nie zapowiada się dobrze, dlatego organizatorzy włoskiej turystyki bardzo liczą na wsparcie z Funduszu Odbudowy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Eksperci: utrzymanie doskonałych wyników przemysłu pomoże w odbudowie krajowej turystyki

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2021 10:00
Notujemy bardzo dobre wyniki produkcji przemysłowej nie tylko w porównaniu co poprzedniego, covidowego roku, ale również wobec roku 2019. To bardzo dobry sygnał, ale w kolejnych miesiącach będziemy z pewnością musieli konkurować z innymi państwami, których gospodarki na razie nieco wolniej podnoszą się z kryzysu niż nasza. Istotne będzie też to, na ile odbuduje się nasza turystyka – mówili goście "Rządów Pieniądza": dr Artur Bartoszewicz z SGH i Piotr Soroczyński z KIG.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sklep z polskimi produktami w Holandii celem ataku. Znaleziono materiał wybuchowy

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2021 09:52
Policja w Beverwijk znalazła materiał wybuchowy w sklepie z polskimi produktami, który wcześniej był już celem ataku. Aresztowano podejrzanego.
rozwiń zwiń