X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Przełomowe rozwiązania i trudności w ich wdrożeniu. Jak uwolnić polski biznes od podatkowej siermięgi?

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2021 11:48
O przełomowych rozwiązaniach wymyślanych w polskich firmach czy instytucjach badawczych i ich, często, trudnej drodze do wdrożenia z powodu skomplikowanych rozwiązań podatkowych, mówił m.in. w Rozmowie Trójkowo-Gospodarczej w Programie 3 Polskiego Radia Andrzej Sadowski, prezydent centrum im. Adama Smitha.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock

Jak zauważył, wpływ na to ma system podatkowy, który niejednokrotnie przeszkadza twórcom czy pomysłodawcom we wdrażaniu innowacyjnych pomysłów.


Posłuchaj
07:43 su 11.06.mp3 O przełomowych rozwiązaniach, wymyślanych w polskich firmach czy instytucjach badawczych i ich, często, trudnej drodze do wdrożenia z powodu skomplikowanych rozwiązań podatkowych mówił m.in. w Rozmowie Trójkowo-Gospodarczej w Programie 3 Polskiego Radia Andrzej Sadowski, prezydent centrum im. Adama Smitha./Wojciech Surmacz, jk/.

Polski biznes przegrywa z zagranicznym na skomplikowanych rozwiązaniach podatkowych

- Zamiast kopiować estoński CIT, którego w Polsce, w tak skomplikowanym systemie podatkowym, nie udało się przeszczepić i niewiele firm z tego rozwiązania skorzystało, to może zastosować rozwiązania podatkowe, które wyrównają szansę między polskimi a zagranicznymi przedsiębiorcami - mówił gość Polskiego Radia.

spotkanie G7 PAP 1200.jpg
"Najważniejsze jest wprowadzenie mechanizmu". Prof. Kowalski o opodatkowaniu globalnych firm

Polski przedsiębiorca przeznacza dwa razy więcej czasu na obowiązki podatkowe niż biznesmen estoński

I dał przykład, że polski przedsiębiorca  o 2 godziny tygodniowo marnował czasu więcej na obowiązki podatkowe – bo Estończyk 150 godzin w ciągu roku, a Polak prowadzący biznes ponad 260 godzin.

- Ten czas mógłby przeznaczyć na ulepszanie biznesu - mówił  Andrzej Sadowski.

- Pamiętam słowa przedstawiciela niemieckiego biznesu, który stwierdził kilka lat temu, że "jeśli Polska stworzy bardziej konkurencyjny system podatkowy niż w Niemczech, to ja i moi koledzy przeprowadzimy nasze fabryki do Polski" - mówił Andrzej Sadowski.

Wojciech Surmacz, jk

Czytaj także

Jaką reformę podatkową planuje resort finansów ? Ujawniamy jej założenia

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2021 10:10
Podatkowa rewolucja miałaby się odbyć w trzech krokach. Po pierwsze, planowana jest likwidacja lub znaczne zmniejszenie odliczenia w PIT składki zdrowotnej. Drugim ruchem jest podwyżka kwoty wolnej od podatku do sumy 30 tys. zł. Trzecim etapem reformy jest podniesienie progu podatkowego z obecnych 85 tys. zł do 120 tys. zł. Te zmiany to uzupełnienie już obniżonej z 18 do 17 proc. pierwszej stawki PIT. O nowych planach pisze "Dziennik Gazeta Prawna".
rozwiń zwiń

Czytaj także

600 tys. zł dla Polskich Produktów Przyszłości. Wyniki konkursu poznamy 16 czerwca podczas gali on-line

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2021 15:52
Twórcy innowacyjnych wyrobów i nowatorskich technologii już po raz 23. otrzymają nagrody pieniężne i szansę na dodatkową promocję swoich rozwiązań. Na zwycięzców konkursu "Polski Produkt Przyszłości", organizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, czeka aż 600 tys. zł. Laureatów poznamy na gali, która odbędzie się on-line 16 czerwca o godz. 16:00. Termin uroczystości został przesunięty ze względu na sytuację pandemiczną w kraju. Konkurs jest współfinansowany z UE z Programu Inteligentny Rozwój.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekspert: pandemia przewartościowała biznes i podejście do podatków

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2021 18:26
Jak Polski Ład wpłynie na rozwój oraz funkcjonowanie polskiej gospodarki, mówił w audycji Express Gospodarczy Polskiego Radia Piotr Soroczyński, Główny Ekonomista Krajowej Izby Gospodarczej.
rozwiń zwiń