X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Polka pokieruje projektem Trans-European Railway. Koleje Transeuropejskie mają wejść na wyższy poziom

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2021 07:53
Przedstawicielka polskiego zarządcy infrastruktury kolejowej Małgorzata Kopczyńska z PKP Polskie Linie Kolejowe została jednogłośnie wybrana na stanowisko menadżera projektu TER (Trans-European Railway). Projekt prowadzony jest w ramach Europejskiej Komisji Gospodarczej ONZ.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock

Ministerstwo Infrastruktury wyjaśnia, że międzyrządowy projekt TER powstał w 1990 r. w celu poprawy jakości transportu kolejowego w regionie Centralnej Europy. Prowadzony jest równolegle z bliźniaczym projektem Autostrady Transeuropejskiej (Trans-European North-South Motorway).

Prace w ramach tych projektów realizowane są zgodnie z założeniem, że są to uzupełniające się środki transportu. Dlatego duży nacisk kładzie się na transport multimodalny, promując synergie różnych środków transportu.

Polska odgrywa ważną rolę w przewozach

pociąg pkp intercity 1200.jpg
Jaka będzie rola polskich kolei w unijnym Zielonym Ładzie?

Jednym z zadań TER jest identyfikacja tzw. wąskich gardeł oraz brakujących połączeń w europejskiej sieci transportowej. Prowadzona jest m.in. analiza wielkości przewozowych oraz parametrów technicznych linii.

Zasięg projektu TER obejmuje państwa Europy Środkowo-Wschodniej, Południowo-Wschodniej oraz Basenu Morza Czarnego. W tym układzie geograficznym Polska odgrywa ważną rolę zarówno w przewozach w kierunku północ-południe (Morze Bałtyckie - Morze Śródziemne i Czarne), jak i wschód-zachód (Azja - Europa).


Zabezpieczenie interesów naszego kraju

Resort infrastruktury podkreśla, że Polska promuje m.in. połączenia z portami bałtyckimi (Gdańsk, Gdynia, Szczecin, Świnoujście) oraz przewozy euroazjatyckie jako uzupełnienie kolejowe inicjatywy szlaku Via Carpatia.

"Prowadzone działania wpisują się w realizację postanowień dotyczących zrównoważonych celów rozwojowych ONZ, w tym mobilności. Udział w projekcie TER oznacza realną możliwość zabezpieczenia interesów Polski podczas tworzenia umów międzynarodowych oraz ustalania przebiegu ciągów transportowych" - podkreślono w komunikacie.

PolskieRadio24.pl, PAP, DoS

Czytaj także

Prezes PKP PLK: pomimo pandemii Krajowy Program Kolejowy jest realizowany

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2021 10:58
Dotąd zrealizowano lub jest na zaawansowanym etapie realizacji 90,8 proc. inwestycji z Krajowego Programu Kolejowego (KPK), którego wartość to prawie 76 mld zł - poinformował prezes PKP Polskich Linii Kolejowych Ireneusz Merchel.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W tym roku PKP Intercity kupi nowy tabor za pieniądze z EBI. Wiemy o jakie sumy chodzi

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2021 11:20
PKP Intercity zamierza od tego roku wykorzystywać środki, które spółka pozyskała dzięki umowie kredytowej zawartej z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym (EBI) - poinformowała PAP rzeczniczka kolejowego przewoźnika Katarzyna Grzduk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jeden z największych projektów taborowych w historii spółki". PKP Intercity kupuje nowoczesne lokomotywy

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2021 12:11
PKP Intercity ogłosiło postępowanie w trybie dialogu konkurencyjnego na zakup 63 nowoczesnych, wielosystemowych lokomotyw elektrycznych o prędkości co najmniej 200 km/h. Będzie to jeden z największych projektów taborowych w historii spółki.
rozwiń zwiń