X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Poznaliśmy spółkę, która będzie zarządzała polską energetyką jądrową

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2021 10:54
Polskie Elektrownie Jądrowe - tak będzie nazywać się podmiot, który zajmie się budową i eksploatacją polskiej energetyki jądrowej - poinformował pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski.
Elektrownia atomowa - zdjęcie ilustracyjne
Elektrownia atomowa - zdjęcie ilustracyjneFoto: mareksaroch.cz/ Shutterstock

Piotr Naimski wyjaśnił, że chodzi o zmianę nazwy dotychczasowej spółki PGE EJ1, która ostatnio została wykupiona od udziałowców przez Skarb Państwa. Dodał, że zmiana nazwy jest w trakcie rejestracji.

Polska nie może być uzależniona od importu

Anrzej Szejna 1200.jpg
Andrzej Szejna ws. Baltic Pipe: Komisja Europejska stanęła po stronie Polski

Pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej mówił podczas konferencji Nafta-Gaz-Chemia 2021, że realizacja Programu Polskiej Energetyki Jądrowej, czyli budowa 6 bloków jądrowych o łącznej mocy rzędu 6-9 GW, według wstępnych szacunków spowoduje, że w pierwszej połowie lat 40. 20-25 proc. energii elektrycznej produkowanej w Polsce będzie pochodzić z atomu.

Zaznaczył przy tym, że udział atomu, jako źródła zeremisyjnego, w Zielonym Ładzie jest "ewidentny".

- Bez atomu, bilansowanie polskiego systemu energetycznego będzie pochodzić z Niemiec, a Polski na to nie stać. Polska nie może być systemowo uzależniona od importowanej energii - podkreślił Piotr Naimski.


Posłuchaj
00:26 Piotr Naimski o polskich elektrowniach jądrowych ( Drążkiewicz/IAR) Piotr Naimski o polskich elektrowniach jądrowych ( Drążkiewicz/IAR)

 

Problemy okazały się "do rozwiązania"

Podczas konferencji Piotr Naimski poinformował, że problemy z budową gazociągu gazociągu Baltic Pipe, które wystąpiły w Danii, są "do rozwiązania".

- Termin na razie nie został podważony przez nikogo - podkreślił i przypomniał, że termin ten to 1 października 2022 r.

31 maja Duńska Komisja Odwoławcza ds. Środowiska i Żywności uchyliła decyzję środowiskową, przekazując sprawę do ponownego rozpatrzenia przez Duńską Agencję Ochrony Środowiska. Agencja bardzo wstępnie szacuje, iż dla zdobycia nowego pozwolenia potrzeba będzie około 7-8 miesięcy.

Jak zapewnił Gaz-System, na odcinkach, za które odpowiada, prace budowlane prowadzone zarówno na lądzie, jak i na Morzu Bałtyckim, przebiegają bez zakłóceń i są realizowane zgodnie z harmonogramem.


PolskieRadio24.pl, PAP, IAR, Drążkiewicz, DoS

Czytaj także

Nadzór nad PGE EJ1 przejmie pełnomocnik rządu ds. infrastruktury energetycznej

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2021 07:56
Nadzór właścicielski nad spółką PGE EJ1 będzie sprawował pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej – wynika z wykazu prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów. PGE EJ1 ma przygotować inwestycję w elektrownie jądrowe.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Projekt Baltic Pipe ma zostać wstrzymany. Jest komentarz MSZ

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2021 07:05
Duńska Komisja Odwoławcza ds. Środowiska i Żywności cofnęła pozwolenie środowiskowe dla rurociągu Baltic Pipe, którym ma płynąć gaz z Norwegii przez Danię do Polski - poinformował duński operator systemu przesyłowego Energinet. Polskie MSZ poinformowało, że skutki tej decyzji są analizowane.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dania blokuje budowę Baltic Pipe. Wiceszef MSZ: będziemy się starali jak najszybciej wyjaśnić tę sprawę

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2021 07:45
- Dotarła do nas informacja, że Duńska Komisja Odwoławcza ds. Środowiska i Żywności dopatrzyła się nieprawidłowości w zakresie dokumentacji - dotyczy to jednak tylko fragmentu Baltic Pipe, który jest na terytorium Danii. Dwa pozostałe fragmenty pozostają bezpieczne. Nic się wokół nich nie dzieje - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Marcin Przydacz, wiceminister spraw zagranicznych.
rozwiń zwiń