X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Bon turystyczny dla emerytów i rencistów. Komisja senacka za zwiększeniem zakresu świadczenia

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2021 07:19
Senacka komisja ustawodawcza poparła projekt nowelizacji ustawy o Polskim Bonie Turystycznym, który przewiduje uruchomienie od 1 września tego świadczenia dla emerytów i rencistów.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Pixabay

Jak mówił senator Marek Borowski, uzasadniając projekt podczas pierwszego czytania, wykorzystanie bonu turystycznego, który przysługuje rodzinom z dziećmi do lat 18, poprawiło nieco sytuację w branży turystycznej, ale głównie w okresie wakacji, po czym jesienią efekt bonu był już minimalny. Dodał, że w ubiegłym roku przy spadku PKB o 2,8 proc., branża turystyczna straciła 27 proc., a jesienna fala jeszcze te straty pogłębiła.

Wsparcie turystyki poza sezonem

turystyka1200.jpg
"Odbudowa turystyki będzie głównie zasługą gości krajowych". Analitycy z umiarkowanym optymizmem o letnim sezonie

- Dlatego proponujemy w ustawie, żeby rozszerzyć zakres stosowania bonu i przydzielać go również emerytom i rencistom, ale z datą od 1 września - podkreślił senator.
Jak tłumaczył, nie chodzi o to, aby zwiększać i tak już duży ruch turystyczny w okresie wakacji, ale w tym okresie kiedy ten ruch słabnie.

- Z jednej więc strony będzie to pomoc dla branży, która bardzo tego potrzebuje, z drugiej wsparcie dla grupy społecznej, która zasobna nie jest - dodał.


Bon ważny do 31 marca 2022 roku

Polski Bon Turystyczny o wartości 500 zł przysługuje rodzinom z dziećmi niezależnie od poziomu dochodów. Bon nie ma formy gotówkowej, to cyfrowe świadczenie udzielane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych, z którego rozliczają się przedsiębiorcy turystyczni lub organizacje pożytku publicznego, zarejestrowane w Polskiej Organizacji Turystycznej.

Bon można wykorzystać w Polsce do opłacenia m.in.: pobytu w hotelu, pensjonacie, gospodarstwie agroturystycznym, czy na kolonii lub obozie harcerskim, a także obozie sportowym lub rekreacyjnym. Bonem można płacić wielokrotnie do 31 marca 2022 roku.

PolskieRadio24.pl, PAP, DoS

Czytaj także

Gdzie Polacy spędzą tegoroczne wakacje? "Wybieramy droższe pakiety i hotele"

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2021 09:52
Średnie ceny zagranicznych wyjazdów wakacyjnych są zbliżone do tych sprzed pandemii - oceniają eksperci branży turystycznej. Wskazali, że Polacy w tym roku więcej wydają na letni wypoczynek, gdyż wybierają droższe pakiety i hotele.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na wakacje z polisą turystyczną. Na co zwrócić uwagę i przed czym warto się zabezpieczyć?

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2021 10:20
Odpowiednia polisa turystyczna podczas wyjazdu często bywa wybawieniem z ogromnych kłopotów. Aby ją dobrze wybrać, trzeba odpowiedzieć na kilka pytań - czy będziemy wypoczywać biernie - opalając się i zwiedzając, czy też czynnie - uprawiając narciarstwo zjazdowe, biegowe, snowboarding itp.? Do tego - jak informuje serwis polisaturystyczna.pl - musimy uświadomić sobie, jakie niebezpieczeństwa mogą nam grozić.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bon turystyczny. Czy można jeszcze z niego skorzystać? Jak to zrobić?

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2021 11:53
Rozpoczął się czerwiec, a wraz z nim okres wyjazdów wakacyjnych, obozów i kolonii. Niezależnie od tego, czy zdecydowaliśmy, że jedziemy całą rodziną nad morze albo w góry, czy na wypoczynek wysyłamy same dzieci, w planowaniu funduszu urlopowego warto wziąć pod uwagę bon turystyczny.
rozwiń zwiń