X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Premier: zachęcamy samorządy do współpracy przy inwestycjach w ramach Polskiego Ładu

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2021 12:00
Bardzo dobra współpraca polskiego rządu z samorządem jest warunkiem rozwoju samorządów - powiedział premier Mateusz Morawiecki w czasie sobotniego briefingu poświęconego budowie mostu na Sanie w Sanoku (Podkarpackie). Jak zaznaczył - "nie ma rozwoju bez rozwoju infrastruktury".
Premier Mateusz Morawiecki w Sanoku
Premier Mateusz Morawiecki w Sanoku Foto: Adam Guz/ KPRM/twitter

Inwestycja powstanie w ramach rządowego programu "Mosty dla regionów". Przeprawa zastąpi 40-letni most, który miał być obiektem tymczasowym.

Szef rządu nazwał Sanok "bramą Bieszczad". Wskazał, że budowa mostu zwiększy szanse rozwojowe miasta. "Naszą dewizą, dewizą Polskiego Ładu jest właśnie łączyć a nie dzielić, budować mosty a nie budować mury i to tutaj w Sanoku właśnie się ziści. Będzie to bardzo wyraźnym znakiem nowoczesności w piękny sposób połączonej z tradycją" - powiedział premier.

Premier podziękował posłom Zjednoczonej Prawicy oraz posłowi do Europarlamentu Tomaszowi Porębie za ich konsekwentne staranie o rozwój Sanoka, rozwój Podkarpacia, bo - jak ocenił - "nie ma rozwoju bez rozwoju infrastruktury".


Posłuchaj
00:28 Premier Mateusz Morawiecki mówi o moście w Sanoku Premier Mateusz Morawiecki mówi o moście w Sanoku

 

Dotychczasowy most w Sanoku premier nazwał jednym z najdłużej trwających prowizoriów. Zwrócił uwagę, że sfinansowanie jego budowy przekracza możliwości samorządu.


forum-0611103134 polski ład 1200.jpg
10 projektów na 100 dni. Premier: chcemy pokazać konkret i wiarygodność Polskiego Ładu

Duża pomoc z budżetu dla Sanoka

Morawiecki podkreślił, że "bardzo dobra współpraca polskiego rządu z samorządem jest warunkiem rozwoju samorządów, powiatów takich jak ten - powiatów, które mają ogromny potencjał rozwojowy i potrzebują zastrzyku finansowego pod realizację inwestycji". "Ten zastrzyk - te 50 mln zł, które przeznaczamy z budżetu państwa polskiego znakomicie pomoże w rozwoju Sanoka" - oświadczył premier Morawiecki.

Szef rządu wspomniał, że Sanok jest miastem, które emanuje polską tradycją i historią. Zwrócił uwagę, że można tam zobaczyć wystawę ikon oraz wystawę polskiego artysty Zdzisława Beksińskiego.

Szacowany koszt budowy mostu przez San wraz z budową dróg dojazdowych oraz skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 886 wyniesie ok. 65 mln zł. Powstanie w ramach rządowego programu "Mosty dla regionów". Koszt przygotowania dokumentacji to 1,3 mln zł, a dotacja z budżetu państwa na jej przygotowanie to ponad 1 mln zł. Planowany termin zakończenia przygotowywania dokumentacji to grudzień 2022 r.

Samorządy zyskają na Polskim Ładzie

Także do współpracy w realizacji programu Polski Ład zaprosił premier podczas wizyty w Sanoku.- Zapraszam dosłownie wszystkich, niezależnie od barw politycznych, bo Polski Ład ma rzeczywiście łączyć - podkreślił premier.

- Polski Ład to ogromny program inwestycji. Dlatego drodzy burmistrzowie, prezydenci, wójtowie, starostwie gorąco zachęcamy do współpracy w ramach Polskiego Ładu, którego częścią jest program odbudowy po COVID-19, do analizy różnych projektów infrastrukturalnych. Takich projektów, które przyciągną kolejnych inwestorów, po raz kolejny zmniejszą bezrobocie, zwiększą zatrudnienie w waszych miastach, powiatach i gminach - powiedział Mateusz Morawiecki.


inwestycje free1200.jpg
Premier: Polski Ład wspomoże samorząd przedsiębiorców i ekspansję zagraniczną firm

Polski Ład to duże inwestycje 

Premier dodał, że plan rządu na najbliższe lata jest skupiony na inwestycjach: "drogowych, kolejowych, infrastrukturalnych, wodno-kanalizacyjnych, gazowych, energetycznych, internetowych". "Dlatego serdecznie zapraszam wszystkich włodarzy miast, gmin, powiatów do współpracy. Dosłownie wszystkich, niezależnie od barw politycznych, bo Polski Ład ma rzeczywiście łączyć" - zaznaczył Morawiecki.

Polski Ład to firmowany przez partie tworzące Zjednoczoną Prawicę nowy program społeczno-gospodarczy na okres po pandemii. Jego fundamenty to 7 proc. PKB na zdrowie; obniżka podatków dla 18 mln Polaków (w tym kwota wolna od podatku do 30 tys. zł i podniesienie II progu podatkowego z 85,5 tys. zł do 120 tys. zł), emerytura bez podatku do 2500 zł, inwestycje, które wygenerują 500 tys. nowych miejsc pracy, mieszkania z wkładem własnym gwarantowanym przez państwo i dom do 70 m kw. bez formalności.


PR24/IAR/Augustyniak/PAP/sw


Czytaj także

Premier: celem Polskiego Ładu jest poprawa konkurencyjności polskich firm

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2021 11:24
Chcemy, by gospodarka polska była dobrze naoliwioną machiną, a polskie firmy były jeszcze bardziej konkurencyjne na rynku europejskim i światowym. To podstawowe cele Polskiego Ładu - mówił w Stężycy na Lubelszczyźnie premier Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Gwarancja podatkowego fair play". Premier o wsparciu dla firm w Polskim Ładzie

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2021 10:32
Polski Ład w obszarze wsparcia firm to jest podatkowe fair play. Bez wsparcia państwa nie urosłyby takie potęgi, jak firmy francuskie, niemieckie czy włoskie. Każdy, kto zna biznes doskonale wie, jak państwo pomaga - powiedział podczas wizyty w firmie Novo Pak na Mazowszu premier Mateusz Morawiecki. Zadeklarował, że już w czerwcu zostanie przedstawiony projekt podwyższający kwotę wolną od podatku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polski Ład w gospodarce: 10 ważnych zmian dla pracowników, emerytów i przedsiębiorców

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2021 16:54
Dziesięć projektów ustaw na sto najbliższych dni zapowiedział premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu chce do końca września przygotować i przeprowadzić dziesięć ustaw obejmujących m.in. obszary gospodarki, dotyczących zmian, które zaproponowano w Polskim Ładzie. Korzystne zmiany obejmą 18 mln podatników - pracowników, emerytów, przedsiębiorców, firmy.
rozwiń zwiń