X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Rośnie ubezpieczeniowy problem - wzrasta liczba właścicieli aut, którzy nie wykupili obowiązkowego OC

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2021 14:12
Wzrasta liczba właścicieli pojazdów mechanicznych bez obowiązkowego ubezpieczenia OC. Z danych Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego wynika, że w 2020 roku wystawiono blisko 200 tysięcy wezwań do zapłaty, a to oznacza wzrost o 58 procent w porównaniu do roku 2019.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Dmitry Kalinovsky/Shutterstock

Trzech na czterech nieubezpieczonych to mężczyźni - mówi Damian Dziąber z Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.


samochody free 1200.jpg
Ważny wyrok TSUE dla posiadaczy samochodów: dopóki auto jest zarejestrowane, trzeba płacić OC

Przyczyną nie wykupywania obowiązkowych polis nie jest pandemia

Najwięcej wezwań wysłano do kierowców z dużych miast, co nie potwierdza tezy, jakoby pandemia utrudniała opłacenie składek.


Posłuchaj
00:27 ubezpieczenia.mp3 Z danych Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego wynika, że w 2020 roku wystawiono blisko 200 tysięcy wezwań do zapłaty, a to oznacza wzrost o 58 procent w porównaniu do roku 2019. /IAR/.

 

Damian Dziąber tłumaczy, że w miastach takich jak Warszawa i Wrocław, do których wysłano najwięcej wezwań, to ośrodki rozwinięte z wieloma możliwościami opłacenia składek, chociażby przy użyciu internetu.


autostrada1200.jpg
Powiązanie stawek OC z punktami karnymi - zwiększy bezpieczeństwo na drodze?

Trudno uwierzyć w tłumaczenia nieubezpieczonych, że z nawet w pandemii mieli utrudniony kontakt z agentami czy z placówkami, gdzie można opłacić OC.

Brak OC może nas drogo kosztować

Eksperci od ubezpieczeń przypominają, że obecnie składkę można opłacić praktycznie bez wychodzenia z domu - w trakcie rozmowy z agentem przez telefon czy on line.

Brak ważnego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej nawet przez jeden dzień może mieć poważne konsekwencje dla kierowcy. W przypadku spowodowania kolizji może zostać on obciążony wszystkimi kosztami takiego zdarzenia.

IAR, jk

Czytaj także

Przezorny zawsze ubezpieczony

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2021 05:00
„Przezorny zawsze ubezpieczony” – tak głosi ludowe przysłowie. Warto zabezpieczyć się przed sytuacjami, które mogą całkowicie zmienić (na niekorzyść) nasze życie. Czy warto wykupić ubezpieczenie AC? Na co uważać? Od czego zależy jego kwota? SPRAWDŹ!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ubezpieczasz samochód? Sprawdź, jak nie przepłacać!

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2021 05:00
Przy wyborze ubezpieczenia pojazdu większość kierowców kieruje się jedynym kryterium – ceną. Często z braku czasu albo chęci nie sprawdzają ofert innych firm. Czasami chwila poszukiwań może przynieść nam oszczędność w wysokości nawet kilkuset złotych!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cena ubezpieczenia OC zależna od punktów karnych?

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2021 05:00
Pomysł powiązania ceny polisy z liczbą punktów karnych wraca co jakiś czas jak bumerang. W założeniu miałoby to skłonić kierowców do spokojniejszej i bezpieczniejszej jazdy. Czy ubezpieczyciel powinien mieć jednak wgląd w naszą drogową historię? Jak zorganizować system, aby uszczelnić wszystkie luki? Czym w opinii Polaków skutkowałoby wprowadzenie rozwiązania w życie?
rozwiń zwiń