X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Za pieniądze z UE powstaną centra usług społecznych. Resort funduszy rozpoczął negocjacje społeczne z samorządami

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2021 11:20
Ruszają konsultacje wartego ponad 4 mld euro programu Fundusze Europejskie na Rozwój Społeczny w ramach nowej perspektywy finansowej UE na lata 2021-2027 - poinformowała w środę sekretarz stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Rozpoczął się proces programowania nowej perspektywy finansowej UE na lata 2021-2027, a jednym z programów realizowanych jej w ramach jest program Fundusze Europejskie na Rozwój Społeczny, będący następcą programu Wiedza, Edukacja, Rozwój.

-Dziś rozpoczynają się konsultacje społeczne tego programu - poinformowała, dodając, że konsultacje potrwają do 9 lipca, a na 17 czerwca planowane jest wysłuchanie publiczne.

-Na realizację całego programu chcemy przeznaczyć ponad 4 mld euro. To wsparcie będzie udzielane zarówno w formie dotacji, ale również instrumentów finansowych takich jak np. pożyczki na samozatrudnienie lub kształcenie ustawiczne- dodała Małgorzata Jarosińska-Jedynak.


Unia europejska free 2020.jpg
Polska liderem w wydatkowaniu środków UE. Wiceminister funduszy: powinniśmy być z tego dumni

Pieniądze z UE na programy społeczne

Program będzie się skupiać na działaniach w obszarze szeroko rozumianej polityki społecznej, od polityki rynku pracy, przez włączenie społeczne, edukację, aż po zdrowie.

Celem programu - opisywała Jarosińska-Jedynak - będzie poprawa sytuacji zawodowej i społecznej osób z niepełnosprawnościami, np. duża część środków trafi na realizację usługi zatrudnienia wspomaganego, czyli pomoc w wyjściu na rynek pracy i utrzymaniu zatrudnienia. Zostanie też stworzony nowy system orzekania o niepełnosprawności, a także nowoczesne instrumenty w zakresie wsparcia rodzin z osobą z niepełnosprawnościami.

"Priorytetem programu pozostanie dostępność, w tym dostępność cyfrowa" - podkreśliła Jarosińska-Jedynak. W kontekście aktywności zawodowej priorytetem będzie - według minister - poprawa dostępności do miejsc opieki nad dziećmi do lat 3 i obniżenie opłat dla rodziców.

Kolejnym założeniem programu jest poprawa jakości edukacji, w tym kształcenia zawodowego i szkolnictwa wyższego. "Znaczną część środków chcemy przeznaczyć na rozwój kompetencji cyfrowych" - powiedziała minister funduszy i polityki regionalnej.


niepełnosprawność_ok.jpg
80 mln zł w ramach programu Dostępność+. Przyznano już pierwsze granty

Centra usług społecznych ze środków UE

Jak mówiła, priorytetem będzie przejście od opieki instytucjonalnej do opieki lokalnej nad osobami starszymi czy dziećmi i młodzieżą z zaburzeniami psychicznymi. "Zamierzamy pomóc w powstawaniu centrów usług społecznych" - deklarowała. Wsparcie mają także otrzymać organizacje pozarządowe. Program ma także wspomóc rozwój dialogu społecznego i obywatelskiego oraz realizację innowacji społecznych.


-Program kierowany jest przede wszystkim do samorządów, do administracji rządowej, do organizacji pozarządowych, do przedsiębiorców, partnerów społecznych, a także uczelni, szkół, placówek opieki zdrowotnej, do osób z niepełnosprawnościami i ich rodzin, a także rodzin dzieci do lat 3 - podkreśliła sekretarz stanu w MFiPR.


PR24/PAP/sw/Dos


Czytaj także

Dziesiątki miliardów złotych na badania i innowacje. Kończą się konsultacje publiczne programu FENG

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2021 10:26
Budżet programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki to 36 mld zł – poinformowało Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Środki te trafią m.in. na badania, wdrażanie innowacji, wykorzystywanie zaawansowanych technologii oraz transformację przemysłową.
rozwiń zwiń

Czytaj także

8 mld euro na cyfryzację i zieloną transformację firm. Ekspert: wierzę, że polski biznes sprosta wyzwaniu

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2021 06:57
Osiem miliardów euro jest do wykorzystania przez firmy, które chcą być bardziej innowacyjne i skorzystać z Programu Funduszów Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki 2021-2027. Obecnie trwają w tej sprawie e-konsultacje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Konsultacje programu Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy. Ministerstwo czeka na opinie

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2021 12:16
Dwa miliardy euro to budżet programu Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy 2021-2027 (FERC), następcy programu Polska Cyfrowa. Program stawia na większy dostęp do ultraszybkiego internetu szerokopasmowego, rozwój usług cyfrowych, gospodarki opartej na danych, cyberbezpieczeństwa oraz zaawansowanych kompetencji cyfrowych. Do 25 maja potrwają konsultacje społeczne programu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wartość grantów UE sięgnie 24 mld euro. Sfinansują transformację energetyczną i politykę mieszkaniową

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2021 12:40
Wartość unijnych grantów dla Polski w Krajowym Planie Odbudowy sięga 24 mld euro, co stanowi 4,5 proc. PKB - napisał w komentarzu Jakub Rybacki, analityk zespołu makroekonomii Polskiego Instytutu Ekonomicznego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kolejne wsparcie dla małych i średnich firm. KE zatwierdziła 1,4 mld zł w ramach Programu Inteligentny Rozwój

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2021 12:49
Komisja Europejska przyjęła polski plan na wykorzystanie 1,4 mld zł dla przedsiębiorców na szybkie wsparcie przy wychodzeniu z pandemii. Skorzystają mikro, małe i średnie firmy. Chodzi o środki w Programie Inteligentny Rozwój w ramach instrumentu REACT-EU.
rozwiń zwiń