X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Ekspert: pandemia przewartościowała biznes i podejście do podatków

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2021 18:26
Jak Polski Ład wpłynie na rozwój oraz funkcjonowanie polskiej gospodarki, mówił w audycji Express Gospodarczy Polskiego Radia Piotr Soroczyński, Główny Ekonomista Krajowej Izby Gospodarczej.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Drazen Zigic

Przypomnijmy, program Polski Ład ma być odpowiedzią na problemy i wyzwania, które pojawiły się podczas pandemii koronawirusa.

Pandemia przewartościowała metody. Nie tylko w służbie zdrowia, ale i w gospodarce

Te ujawniły się, jak zauważył gość radiowej Jedynki, szczególnie w zeszłym roku w służbie zdrowia, która stanęła przed olbrzymim wyzwaniem.


Tomasz Latos 1200.jpg
"Za parę lat służba zdrowia będzie wyglądać zupełnie inaczej". Tomasz Latos o Polskim Ładzie

Posłuchaj
05:17 ekspres blazej 21.05.mp3 Jak Polski Ład wpłynie na rozwój oraz funkcjonowanie polskiej gospodarki, mówił w audycji Express Gospodarczy Polskiego Radia Piotr Soroczyński, Główny Ekonomista Krajowej Izby Gospodarczej.

 

Jak jednocześnie zauważył Piotr Soroczyński, ten egzamin sprawił, że służba zdrowia i cały system zdrowotny musiał się przystosować, sprawił jednocześnie, że musiał się zmienić i poprawa objęła cały system.

Pandemia ustawiła internet w biznesie – ten z dodatkowej, zmienił się w kluczową metodę

- W przypadku gospodarki było podobnie – ta musiała nie tylko przeżyć załamanie, wywołane pandemią, ale i wykorzystywać nowoczesne metody działania, takie jak internet, który dotychczas był jakby dodatkiem – mówił gość Polskiego Radia.


morawiecki 1200 (4).jpg
Premier: rodzina i dom w centrum życia to jeden z filarów, na których opiera się Polski Ład

- Wykorzystanie sieci w możliwości ekspansji było dotychczas traktowane jako taka wisienka na torcie i nagle się okazało, że świat cyfrowy może dawać podstawowy biznes, a reszta, którą się da osiągnąć, to ta wisienka na torcie - mówił ekonomista.

- I mam wrażenie, że możemy wykorzystać pandemię do przyspieszenia wchodzenia polskiego biznesu w świat cyfrowy - podkreślał Piotr Soroczyński.

Jest też szansa na zmianę systemu podatkowego

To niejedyny efekt pandemii – kolejnym jest szansa na zmianę systemu podatkowego, bardziej przyjaznego Polakom i biznesowi.


PR Piotr Arak 1200.jpg
Piotr Arak: Polski Ład gwarantuje, że 18 milionów Polaków zapłaci mniejsze podatki

Przypomnijmy, Polski Ład zwiększył kwotę wolną do 30 tys. zł oraz przewiduje podniesienie drugiego progu podatkowego do 120 tysięcy złotych.

- Na pewno zrobiliśmy krok w kierunku innego rozdysponowania danin, dotychczasowy system podatkowy był dosyć dotkliwy dla osób mniej zarabiających - mówił Soroczyński.

Tyle że, jak ostrzegał, trzeba to robić z umiarem i wyczuciem.

Błażej Prośniewski, jk

Czytaj także

Większe limity, dłuższe terminy, zerowe stawki VAT. Rząd wprowadza pakiet ulg na walkę z koronawirusem

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2020 11:23
Wśród proponowanych rozwiązań są m.in.: podwójne odliczenia od dochodu wydatków na walkę z koronawirusem, większe limity, rozszerzenie ulg innowacyjnej, zwolnienia i dłuższe terminy dla dotkniętych pandemią, zerowe stawki VAT na sprzęt.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Skąd środki na Polski Ład? Minister finansów: chcemy rozkręcić gospodarkę

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2021 12:31
- Jak będzie rosła, to wszyscy będziemy kupować więcej, co oznacza większe przychody z podatku VAT, więcej ludzi będzie miało pracę i wzrosną wpływy z PIT, a pracodawcy będą więcej zarabiać, więc będą płacić CIT - mówił minister finansów, funduszy i polityki regionalnej Tadeusz Kościński.
rozwiń zwiń