X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Polska na podium rankingu atrakcyjności. Aż 95 proc. przedsiębiorców jest zadowolonych z inwestycji w naszym kraju

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2021 09:37
Polska znalazła się na trzecim miejscu, za Estonią i Czechami, w rankingu atrakcyjności inwestycyjnej 16 państw Europy Środkowej i Południowo-Wschodniej. Przedsiębiorcy, którzy zainwestowali w naszym kraju, z reguły zrobiliby to jeszcze raz - informuje portal dw.com.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/udmurd

Osiągnięty wynik to średnia ocen wystawianych przez przedsiębiorców uczestniczących w badaniu. Różnice między państwami pierwszej dziesiątki, gdzie uplasowały się wszystkie kraje unijne z regionu z wyjątkiem Bułgarii, nie są jednak od siebie zbyt odległe. Najlepsza Estonia, z rezultatem 2,85 na skali od 1 (kraj bardzo atrakcyjny) do 6 (nieatrakcyjny), jest o 0,56 punktu lepsza od dziesiątych Węgier.

Ranking - sporządzony przez Polsko-Niemiecką Izbę Przemysłowo-Handlową - powstał na podstawie ocen wystawianych przez firmy członkowskie, we współpracy z kilkunastoma innymi organizacjami przedsiębiorców z UE, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii i Izraela.

Kościński tt-1200.jpg
Minister finansów: Polska na podium w rankingu bezpośrednich inwestycji zagranicznych

Jednak o atrakcyjności tak naprawdę więcej niż kolejność na tej liście mówią odpowiedzi przedsiębiorców na pytanie, czy zainwestowaliby ponownie w kraju, w którym już działają. „Tak” – odpowiedziało aż 95 procent zagranicznych inwestorów w Polsce. To znaczy, że zaledwie jeden na dwudziestu uważa, że się pomylił.

"Dane te wskazują, że decyzje inwestycyjne poprzedzone są gruntownymi przemyśleniami i stosownie do tego podejmowane są z reguły właściwe decyzje" - ocenia tegoroczny raport Niemiecko-Węgierskiej Izby Przemysłowo-Handlowej.

Również przedstawiciele firm z pozostałych krajów Grupy Wyszehradzkiej są zadowoleni z podjętych decyzji. Powtórzyłoby je 91 proc. przedsiębiorców działających w Czechach, 88 proc. na Węgrzech i 82 proc. na Słowacji.


PolskieRadio24.pl, tvp.pl, dw.com, DoS

Czytaj także

Wiceprezes PFR: skala odbicia gospodarczego po kryzysie covidowym może przerosnąć nasze oczekiwania

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2021 09:10
- W najbliższych kwartałach czeka nas bardzo dobry czas, jeśli chodzi o koniunkturę - uważa wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju Bartosz Marczuk. Według niego jednym z czynników, który ma wpływ na stosunkowo dobre wyniki polskiej gospodarki jest "niesamowita żywotność polskich przedsiębiorców, ich umiejętności dostosowania się do trudnych warunków funkcjonowania".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska na Wystawie Światowej Expo 2020 w Dubaju. Pawilon Polski zaprezentuje nasz potencjał

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2021 12:08
Już za 140 dni rozpocznie się największe wydarzenie promocyjno-gospodarcze na świecie – Wystawa Światowa Expo 2020 w Dubaju. Zaprezentujemy tam Polskę jako kraj, którego głównym zasobem są ludzie - kreatywni, gościnni, pracowici, wykształceni, pełni energii, umiejący stawiać czoła nowym wyzwaniom, wyznaczający trendy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska coraz ważniejszym partnerem handlowym dla Niemiec. "Trzeci co do wielkości dostawca"

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2021 11:06
Import z Polski do Niemiec wzrasta tak mocno, że w pierwszym kwartale br. Polska stała się trzecim co do wielkości dostawcą dla RFN, wyprzedzając Stany Zjednoczone - pisze niemiecki dziennik ekonomiczny "Handelsblatt". Jak dodaje, jednocześnie maleje wymiana towarowa tego kraju z Rosją.
rozwiń zwiń