X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Premier: celem Polskiego Ładu jest poprawa konkurencyjności polskich firm

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2021 11:24
Chcemy, by gospodarka polska była dobrze naoliwioną machiną, a polskie firmy były jeszcze bardziej konkurencyjne na rynku europejskim i światowym. To podstawowe cele Polskiego Ładu - mówił w Stężycy na Lubelszczyźnie premier Mateusz Morawiecki.
Premier Mateusz Morawiecki w Stężycy
Premier Mateusz Morawiecki w StężycyFoto: PAP/Mateusz Marek

Szef rządu zaznaczył, że im więcej będziemy kupować polskich produktów i promować polskie produkty, promować ich eksport, tym więcej będą mogli zarabiać polscy pracownicy.

- Wynagrodzenia będą rosły, produktywność będzie rosła w ślad za tym również, a to będzie podnosić całą naszą gospodarkę. To oznacza właśnie ten czas rozkwitu i odrodzenia w Polskim Ładzie, to jest nasz podstawowy cel, żeby gospodarka polska była taką dobrze naoliwiona machiną (...) poprzez różne elementy tego systemu - powiedział szef rządu.

Inwestycje jednym z filarów programu

Dodał, że jednym z zasadniczych elementów, w którym państwo wydatnie pomoże, jest wielki program inwestycyjny - filar Polskiego Ładu.

- Wszystkie miejscowości, powiaty, gminy w Polsce doświadczą ogromnego impulsu inwestycyjnego, skoku cywilizacyjnego w wielu obszarach, począwszy od inwestycji wodno-kanalizacyjnych, skończywszy na różnego rodzaju inwestycjach takich jak internet szerokopasmowy, czyste powietrza, klimat - powiedział premier.

morawiecki 123 pap 1200 .jpg
Premier: będziemy robić wszystko, by Polacy mogli być leczeni na poziomie europejskim

Poinformował, że wielki program inwestycyjny pomoże firmom ukształtować ich strukturę kosztową, by stały się jeszcze bardziej konkurencyjne na rynku europejskim i rynku światowym.

- To jest nasz podstawowy cel i do niego będziemy zmierzać poprzez właściwe elementy całej polityki gospodarczej - podkreślił. Szef rządu zachęcał też do kupowania polskich produktów jako sposobu na wspieranie rodzimych firm.

Posłuchaj
00:23 addddddd2.mp3 Mateusz Morawiecki: kupujmy polskie produkty (IAR)

Celem poprawa sytuacji pracowników

Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że sednem Polskiego Ładu jest spowodowanie, iż pracownicy będą więcej zarabiali i będzie im łatwiej. Zapewnił, że 90 procent Polaków skorzysta na wprowadzeniu projektu bądź nie straci na tym.

Mateusz Morawiecki zapowiedział, że program pocovidowy zakłada deficyt budżetowy, ale - jak zastrzegł - ten deficyt ma być przeznaczony na poprawę sytuacji pracowników i ich motywacji do pracy.

- To jest sedno, rdzeń Polskiego Ładu, tego się trzymamy, temu będą podporządkowane nasze kolejne projekty - dodał.

Posłuchaj
00:25 adddddddd.mp3 Mateusz Morawiecki: skupimy się na poprawie sytuacji pracowników, przeznaczymy na to część środków (IAR)

PolskieRadio24.pl, PAP, md