X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Polska na Wystawie Światowej Expo 2020 w Dubaju. Pawilon Polski zaprezentuje nasz potencjał

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2021 12:08
Już za 140 dni rozpocznie się największe wydarzenie promocyjno-gospodarcze na świecie – Wystawa Światowa Expo 2020 w Dubaju. Zaprezentujemy tam Polskę jako kraj, którego głównym zasobem są ludzie - kreatywni, gościnni, pracowici, wykształceni, pełni energii, umiejący stawiać czoła nowym wyzwaniom, wyznaczający trendy.
Rzeźba kinetyczna, będąca artystyczną interpretacją lecącego stada ptaków, na fasadzie Pawilonu.
Rzeźba kinetyczna, będąca artystyczną interpretacją lecącego stada ptaków, na fasadzie Pawilonu.Foto: Twitter/Poland at Expo

Kreatywność będzie zaprezentowana jako polską cechę - wartość, będącą źródłem sukcesu na każdej płaszczyźnie: gospodarczej, naukowej, kulturalnej, społecznej.  Najważniejszą areną prezentacji naszego kraju będzie Pawilon Polski o powierzchni ponad 2000 m2, którego budowa zakończy się latem. Obsługą Pawilonu zajmą się studenci z pięciu polskich uczelni, które zgłosiły się do programu praktyk, realizowanych przy okazji udziału Polski w Expo 2020 Dubai.

Za wszystkie przygotowania odpowiada Polska Agencja Inwestycji i Handlu.

Program gospodarczy złożony z 13 inicjatyw

shutterstock_automatyka 1200.jpg
PARP przeznaczy miliony złotych na innowacje w polskich firmach. Poznaj założenia tego programu

Program, który będzie zaprezentowany w Dubaju, wyróżnia się na tle innych państw kompleksowym podejściem do budowania marki kraju na arenie międzynarodowej. Świetny polski design, innowacyjne osiągnięcia polskiego biznesu, oferta kulturalna - ta tradycyjna i ta współczesna - a także specjalne inicjatywy dla dzieci oraz polskie smaki w restauracji Pawilonu Polski.

Polska Agencja Inwestycji i Handlu we współpracy z Partnerami stworzyła program gospodarczy złożony z 13 inicjatyw. Mają one wspierać przedsiębiorców w ekspansji na region Zatoki Perskiej, a także na Afrykę. Program ma na celu pokazać polskim firmom potencjał tych rynków, wskazać na możliwości, ale też ewentualne ryzyka i sposoby ich mitygacji. Oferta, która ma stać się impulsem do realizacji aspiracji eksportowych, skierowana jest zarówno do małych i średnich przedsiębiorstw, jak i dużych korporacji.


Duże zainteresowanie przedsiębiorców

Specjalny program gospodarczy realizowany jest od początku 2021 roku. Pierwsze podsumowania pokazują duże zainteresowanie przedsiębiorców działaniami wspierającymi dążenia eksportowe na rynki arabskie:

  • do tegorocznej edycji programu "Go to brand", koordynowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości, zgłosiło się ponad 400 firm,
  • w programie partnerskim realizowanym przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu zweryfikowano pozytywnie do tej pory ponad 80 firm,
  • do udziału w Polsko-Arabskim Forum Gospodarczym zgłosiło się już ponad 100 firm; w wydarzeniu może wziąć udział nawet 500 uczestników z Polski oraz państw Bliskiego Wschodu,
  • w ramach ekspozycji multimedialnej w Pawilonie Polski zaprezentowanych zostanie ponad 150 firm reprezentujących branże z największym potencjałem eksportowym na rynki bliskowschodnie.

Rzeźba kinetyczna lecącego stada ptaków

Areną opowiadania o Polsce będzie Pawilon Polski, zaprojektowany przez warszawską pracownię WXCA. Architektura Pawilonu odnosi się w sposób czytelny do hasła mobilności: tworzy otwartą, rozrastającą się ku górze, modułową konstrukcję, która zaprasza odwiedzających do odpoczynku w cieniu rozłożystego zadaszenia i kontemplacji unoszącej się ponad głowami gości instalacji – rzeźby kinetycznej wyobrażającej lecące stado ptaków.

Ekspozycja wewnętrzna będzie uniwersalnym przekazem o Polsce - zbiorem opowieści wyróżniających Polskę i Polaków - naszą gospodarkę, kulturę i wybitne osobistości. Na pełną opowieść o Polsce składa się pięć rozdziałów, odpowiadających pięciu strefom Pawilonu Polski, które tworzą serię wynikających z siebie doświadczeń i treści. W każdej z nich przewija się zaproponowany przez organizatora Wystawy motyw mobilności – w odniesieniu do ludzi, idei, kultury czy technologii.


"Polski Stół" miejscem międzykulturowego spotkania

Najbardziej spektakularnym elementem ekspozycji będzie instalacja "Polski Stół", która stanie się miejscem międzykulturowego spotkania oraz powitania gości Pawilonu, a jednocześnie, poprzez interaktywną, świetlną projekcję, miejscem kontaktu z językiem polskim. Instalacja "Polski stół" będzie unikalnym obiektem artystycznym, stworzonym z charakterystycznych dla naszego kraju surowców, takich jak miedź, szkło, drewno, ceramika czy włókna węglowe, przy wspólnym wysiłku polskich rzemieślników, artystów i inżynierów.

Polska ekspozycja została dostosowana do aktualnych warunków epidemiologicznych i niemal w całości będzie miała charakter bezdotykowy.

Za koncepcję kreatywną i narrację ścieżki zwiedzania Pawilonu Polski, realizowaną w ramach kluczowych doświadczeń i treści materiałów multimedialnych odpowiada konsorcjum Science Now, Stellar Fireworks i Tellart.

PolskieRadio24.pl, DoS

Czytaj także

50 mln zł na wsparcie dla polskich firm w krajach Zatoki Perskiej. PARP sfinansuje udział w EXPO 2020 w Dubaju

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2021 11:35
Na promocję w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i innych krajach Zatoki Perskiej polskie mikro-, małe i średnie firmy mogą uzyskać 50 mln zł w konkursie "Go to Brand – EXPO 2020". Maksymalna kwota dofinansowania to ok. 455 tys. zł.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Granty na Eurogranty". 55 firm otrzyma dofinansowanie do przygotowania unijnych projektów.

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2021 10:16
55 firm dostało rekomendację do dofinansowania na ponad 9 mln zł, m.in. na koszty doradztwa w przygotowaniu projektów unijnych - podała Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości podsumowując wyniki konkursu "Granty na Eurogranty". Agencja dodała, że ruszyła druga edycja konkursu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Okazja, by promować mocniej polską markę". Jarosław Gowin o obecności Polski na Expo 2020 w Dubaju

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2021 11:09
Wystawa Expo 2020 w Dubaju to okazja, żeby przypomnieć światu o atutach polskiej gospodarki, o jej prężności, żeby pokazać polskie produkty i promować jeszcze mocniej polską markę - powiedział wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin.
rozwiń zwiń