X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Połączenie Orlenu z Lotosem i PGNiG. Obajtek: chcemy tego dokonać do końca roku

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2021 10:02
Model połączenia z Lotosem i PGNiG będzie opracowany do września. Chcielibyśmy proces ten zamknąć w tym roku - powiedział prezes PKN Orlen Daniel Obajtek na wspólnej konferencji prasowej z wicepremierem, ministrem aktywów państwowych Jackiem Sasinem.
Daniel Obajtek
Daniel ObajtekFoto: Piotr Guzik/Forum

Wczoraj rząd przyjął uchwałę, która wskazuje kierunek działań dotyczących konsolidacji.

Fuzja jeszcze w tym roku

- Model połączenia ma być opracowany do września, a jeżeli chodzi o kwestię walnego, liczymy, że będzie to na przełomie października i listopada. (...) Chcielibyśmy ten proces tak naprawdę zamknąć w tym roku - mówił Daniel Obajtek na środowym briefingu.


Jak dodał, "będzie tam podział centrów kompetencyjnych".

- Ta spółka musi być zdecydowanie bardziej jeszcze mobilna, ta spółka musi mieć odpowiednią siłę inwestycyjną, prędkość inwestycyjną i ta spółka musi również ulec pewnym zmianom, ale również sam Orlen musi ulec pewnym zamianom organizacyjnym - powiedział Daniel Obajtek.

PRZEMYSŁ PKN ORLEN MAT PRASOWE.jpg
Orlen zgłosił zamiar przejęcia PGNiG. Obajtek: ważny krok w budowie silnego koncernu multienergetycznego

Siła napędowa polskiej energetyki

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek zaznaczył, że nowoczesny koncern multienergetyczny pozwoli szybko rozwijać się polskiej energetyce.

Posłuchaj
00:27 orl.mp3 Daniel Obajtek: przejęcie Lotosu i PGNiG przez Orlen pozwoli na szybszy rozwój energetyki (IAR)

Połączenie spółek nastąpi przez przejęcie przez Orlen dwóch pozostałych firm. Transakcja będzie miała charakter bezgotówkowy, a Skarb Państwa będzie miał 50 procentów udziałów w nowym podmiocie.

Odpowiedź na zaostrzającą się konkurencję

Wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin poinformował o podpisaniu umowy z wszystkimi trzema spółkami, dotyczącej ich konsolidacji.


Wicepremier zaznaczył, że konsolidacja jest niezbędna, by radzić sobie z coraz silniejszą konkurencją międzynarodowych koncernów paliwowych. Jak wyjaśnił, fuzja będzie polegała na przejęciu PGNiG i Lotosu przez Orlen.

Posłuchaj
00:20 11072488_1.mp3 Jacek Sasin: fuzja będzie polegała na przejęciu PGNiG i Lotosu (IAR)

Szef resortu aktywów państwowych powiedział, że utworzenie koncernu pozwoli polskiej gospodarce wrócić na drogę szybkiego rozwoju.

Posłuchaj
00:28 11072589_1.mp3 Jacek Sasin: fuzja pozwoli polskiej gospodarce wrócić na drogę szybkiego rozwoju (IAR)

Jak podkreślił wicepremier, transakcje przejęcia przez Orlen będą miały charakter bezgotówkowy, a udziały Skarbu Państwa w PKN Orlen, dziś poniżej 30 procent - zostaną podniesione do poziomu 50 procent.

- Zagwarantuje to możliwości sprawnego zarządzania i zabezpieczy przed ewentualnym wrogim przejęciem i innymi niebezpieczeństwami - stwierdził Sasin.

PolskieRadio24.pl, IAR/PAP, md

Czytaj także

PKN Orlen będzie mógł emitować euroobligacje do 5 mld euro

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2021 08:27
PKN Orlen poinformował o zgodzie Rady Nadzorczej na stworzenie programu emisji średnioterminowych euroobligacji. Wartość nominalna wyemitowanych, a niewykupionych obligacji nie może przekroczyć 5 mld euro.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Orlen rośnie w siłę. Nowy koncern multienergetyczny w kontekście wyzwań rynku

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2021 10:00
Fuzja Orlenu z Lotosem, a w przyszłości też z PGNiG pozwoli na stworzenie mocnego gracza na europejskim rynku, zdolnego do zwiększenia inwestycji w nowe technologie i realizacji celów związanych z transformacją energetyczną kraju. W wyniku integracji aktywów PKN Orlen, spółki Energa, Lotos i PGNiG łączne roczne przychody nowego koncernu wyniosłyby ok. 200 mld zł.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Eksperci podczas Kongresu 590: pandemia pozytywnie zweryfikowała decyzję o fuzji PKN Orlen i Grupy Lotos

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2021 17:58
- Skutki gospodarcze pandemii COVID-19 potwierdzają trafność decyzji o fuzji PKN Orlen i Grupy Lotos, która ma być odpowiedzią na wyzwania rynkowe i zapewni rozwój z udziałem m.in innowacji i paliw alternatywnych - mówili uczestnicy debaty w trakcie Kongresu 590.
rozwiń zwiń