X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Premier podczas Kongresu 590: już czas, aby od obrony przejść do inwestycyjnej ofensywy

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2021 11:00
- Wezwaniem do działania jest właśnie hasło tegorocznego Kongresu - "Polska 2030". Dla mnie Polska roku 2030 to Polska po wdrożeniu Krajowego Planu Odbudowy, tego nowego Plan Marshalla, którego tym razem nikt nam nie odbierze - powiedział premier Mateusz Morawiecki, otwierając drugi dzień Kongresu 590.
Premier Mateusz Morawiecki
Premier Mateusz MorawieckiFoto: https://twitter.com/Kongres590

Drugi i ostatni dzień Kongresu 590, podczas którego zaplanowano panele i debaty m.in. o bezpieczeństwie zdrowotnym i ekologii, społeczeństwie, gospodarce, otworzyło wystąpienie szefa rządu. Podkreślał on, że Kongres 590, to najlepsze miejsce, aby rozmawiać o tym, jak polska gospodarka może przezwyciężyć kryzys i jak może rozwijać się dalej.

Premier Mateusz Morawiecki podczas swojego przemówienia zaznaczał, że rządzący stworzyli mechanizmy, które "nie tylko służą przetrwaniu, ale pozwalają wierzyć, że w drugiej połowie roku nastąpi dynamiczne odbicie".

- To tu wykuwały się idee rozwoju naszego kraju. Tutaj też musi toczyć się dyskusja o perspektywach na przyszłość, o nowych inwestycjach, o przełomowych innowacjach - mówił.


Prezydent szczyt klimatyczny free prezydent pl-1200.jpg
Prezydent podczas Kongresu 590: znakomite wyniki w produkcji i eksporcie to zasługa polskich przedsiębiorców

Jak dodał, w efektywnej gospodarce każdy sektor ma swoją rolę do wypełnienia. Podkreślał, że rolą rządu jest stwarzanie optymalnych warunków do prowadzenia biznesu i do inwestowania, ale też wspieranie dziedzin, bez których pomyślny rozwój kraju byłby niemożliwy.

Czytaj również:

- Stworzyliśmy mechanizmy, które nie tylko służą przetrwaniu, ale pozwalają wierzyć, że w drugiej połowie bieżącego roku nastąpi dynamiczne odbicie - przekonywał. Dodał, że uratowano ponad 5 mln miejsc pracy i dziś mamy najniższe bezrobocie w całej UE.

- Już czas, aby od obrony przejść do inwestycyjnej ofensywy. Wezwaniem do działania jest właśnie hasło tegorocznego Kongresu - Polska 2030. Dla mnie Polska roku 2030 to Polska po wdrożeniu Krajowego Planu Odbudowy, tego nowego Plan Marshalla, którego tym razem nikt nam nie odbierze - zapewnił premier.

Tegoroczna, 5. edycja Kongresu 590 koncentruje się na pięciu obszarach tematycznych: bezpieczeństwie zdrowotnym i ekologii, społeczeństwie, gospodarkce, eksporcie i ekspansji gospodarczej oraz infrastrukturze. Udział w wydarzeniu zapowiedzieli przedstawiciele administracji publicznej, spółek Skarbu Państwa, agencji rządowych, prywatnych przedsiębiorstw, międzynarodowego biznesu, a także eksperci branżowi oraz naukowcy.

W czwartek, drugiego dnia, uczestnicy Kongresu 590 będą rozmawiać m.in. o polityce prorodzinnej, modernizacji transportu kolejowego, ekspansji polskich firm za granicą, kondycji sektora finansowego w dobie pandemii i perspektywach rozwoju na najbliższe lata oraz o morskiej energetyce wiatrowej.

W dyskusjach mają uczestniczyć minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg, wiceminister rozwoju, pracy i technologii Anna Kornecka, prezes PGE Wojciech Dąbrowski, wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel, prezes PKP SA Krzysztof Mamiński, wiceprezes PGNiG Robert Perkowski, szef PFR Paweł Borys.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

pp

Czytaj także

Wiceszef MSZ: pandemia okazała się także szansą dla polskiej gospodarki

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2021 15:50
- W trakcie ostatnich 12 miesięcy wykorzystaliśmy - myślę tu o wszystkich sektorach polskiej gospodarki - nieoczekiwane szanse, które pojawiły się wraz z tym potężnym wyzwaniem, jakim jest pandemia. Wskaźniki polskiego eksportu pokazują, że mocno przyspieszyliśmy w tym zakresie - powiedział w Polskim Radiu 24 wiceszef MSZ Paweł Jabłoński. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Startuje Kongres 590. Wśród zagadnień: gospodarka, ekologia, społeczeństwo

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2021 17:40
Bezpieczeństwo zdrowotne i ekologia; społeczeństwo; gospodarka; eksport i ekspansja gospodarcza oraz infrastruktura - to główne tematy rozpoczynającego się w środę dwudniowego Kongresu 590, na który zaplanowano kilkadziesiąt paneli i debat z udziałem m.in. ekspertów z różnych dziedzin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polski miks energetyczny. Odnawialne źródła energii wypierają węgiel

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2021 09:00
"Polityka energetyczna Polski do 2040 r." (PEP2040) to najnowsza strategia rządowa, która stanowi jasną wizję rozwoju Polski w zakresie transformacji energetycznej, tworząc podstawę wydatkowania środków unijnych związanych z sektorem energii. - Przed nami wyzwanie, jakim będzie zbudowanie nowego systemu energetycznego w najbliższych dwóch dekadach - podkreśla minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka. Polityka energetyczna Polski jest jednym z tematów trwającego właśnie Kongresu 590.
rozwiń zwiń