X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Nawet 60 tys. zł na restrukturyzację gospodarstwa rolnego. W ARiMR trwa nabór wniosków

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2021 10:32
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa prowadzi nabór wniosków o przyznanie pomocy na inwestycje w "Restrukturyzację małych gospodarstw". - O wsparcie finansowe może starać się rolnik posiadający gospodarstwo obejmujące co najmniej 1 hektar użytków rolnych lub nieruchomość służącą do prowadzenia produkcji w zakresie działów specjalnych produkcji rolnej - mówi prezes ARiMR Halina Szymańska.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Foto: pixabay
Posłuchaj
02:54 PR1_AAC 2021_05_04-06-33-21.mp3 Nawet 60 tysięcy złotych na restrukturyzację gospodarstwa rolnego. Trwa nabór wniosków w ARiMR (Tomasz Matusiak/PR1)

Jak dodaje, bardzo ważne jest to, by wielkość ekonomiczna nie przekraczała 13 tysięcy euro. W gospodarstwie musi być prowadzona działalność rolnicza, a przychody/dochody z rolnictwa muszą stanowić co najmniej 25 procent wszystkich przychodów/dochodów. Halina Szymańska wskazuje, że dotychczas złożono około 700 wniosków o wsparcie.

rolnictwo free 1200.jpg
Jak będą wydawane pieniądze z nowego budżetu UE na rolnictwo? Ministerstwo ujawniło szczegóły

Kilkadziesiąt tysięcy złotych pomocy

Budżet w ramach działania wynosi blisko 3 mld zł. Wysokość pomocy, to 60 tys. zł. bezzwrotnej premii, wypłacanej w dwóch ratach. Jak mówi Halina Szymańska, pierwsza rata to 48 tysięcy złotych, a druga - wypłacana po prawidłowej realizacji biznesplanu - wynosi 12 tysięcy złotych. Wsparcie można uzyskać jednorazowo, w ramach PROW 2014-2020.

Pomoc musi zostać w całości przeznaczona na prowadzenie gospodarstwa lub przygotowanie do sprzedaży wytwarzanych w nim produktów rolnych.

- Przynajmniej 80 procent z premii należy wydać na inwestycję w środki trwałe. Te działania muszą spowodować poprawę konkurencyjności i rentowności gospodarstwa oraz doprowadzić do wzrostu jego wielkości ekonomicznej co najmniej do kwoty 10 tysięcy euro lub co najmniej 20 procent poprawić wielkość wyjściową - mówi Halina Szymańska.

Posłuchaj
03:03 [ PR1]PR1 (mp3) 5 maj 2021 12_50_48.mp3 Nawet 60 tys. zł na restrukturyzację gospodarstwa rolnego. W ARiMR trwa nabór wniosków (skrót audycji/PR1)

Wnioski o przyznanie pomocy na inwestycje w  "Restrukturyzację małych gospodarstw" ​można składać do 29 maja. Można to robić w oddziałach regionalnych ARiMR, elektronicznie (ePUAP) lub pocztą.

Pomoc finansowana jest z budżetu PROW na lata 2014-2020. ​

PolskieRadio24.pl, Program 1 Polskiego Radia, Tomasz Matusiak, md

Zobacz więcej na temat: rolnictwo GOSPODARKA ARiMR

Czytaj także

Krótkie łańcuchy dostaw. ARiMR przyjmuje wnioski o wsparcie inwestycyjne

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2021 07:54
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa prowadzi nabór wniosków o przyznanie pomocy na inwestycje w tworzenie krótkich łańcuchów dostaw.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak będą wydawane pieniądze z nowego budżetu UE na rolnictwo? Ministerstwo ujawniło szczegóły

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2021 15:35
W resorcie rolnictwa trwają prace nad zatwierdzeniem planów wydatkowania środków z nowej perspektywy finansowej Unii Europejskiej. Chodzi o Plan Strategiczny dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2021-2027. Ostatnie korekty wprowadzono też do Krajowego Planu Odbudowy w segmencie rolnictwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krajowy Plan Odbudowy. Sawicki: zależy nam, żeby te pieniądze trafiły do polskich rodzin

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2021 09:14
– Dziś zależy nam na tym, żeby pieniądze z Krajowego Planu Odbudowy szły na przedsiębiorców, na rozwój, dla polskich rodzin, a nie na wielkie spółki skarbu państwa – mówił w Programie 3 Polskiego Radia Marek Sawicki, poseł PSL.
rozwiń zwiń