X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Rok od uruchomienia Tarczy Finansowej PFR. Skorzystało z niej prawie 350 tys. firm

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2021 15:11
Mija rok od uruchomienia Tarczy Finansowej PFR. Pomoc była przeznaczona dla przedsiębiorców borykających się z problemami finansowymi w czasie pandemii koronawirusa i, jak wylicza Bartosz Marczuk, wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju, skorzystało z niej 348 tysięcy firm.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Jak podkreśla, tarcza nie dopuściła do fali upadłości firm, dała im duży zastrzyk finansowy, zapewniła płynność finansową.

Tarcza ochroniła 3,5 mln miejsc pracy

- Pomoc, która napłynęła w maju, czerwcu i lipcu pomogła w utrzymaniu miejsc pracy 3,5 milionom pracowników – dopowiada gość radiowej Jedynki.


finanse1200.jpg
Tarcze finansowe PFR dla mikro, małych i średnich firm obejmą 45 branż

Posłuchaj
02:10 ju.mp3 O Tarczy Finansowej PFR, po roku jej działania, mówił w radiowej Jedynce Bartosz Marczuk, wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju./Justyna Golonko, Polskie Radio/.

 

Część firm będzie mogła wnioskować o umorzenie pożyczki

Teraz zbliża się czas rozliczenia subwencji, które firmy otrzymały w ubiegłym roku. Mają one spłacić 25 procent otrzymanych środków finansowych.

- Proces umorzeń trwa już półtora tygodnia, beneficjenci otrzymali od nas formularze do rozliczenia się z subwencji - tłumaczy wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju.

Tarczę chwalą ekonomiści. Jak podkreśla w radiowej Jedynce Łukasz Kozłowski, główny ekonomista Federacji Przedsiębiorców Polskich, tarcza była bardzo potrzebna firmom, które dotknął kryzys finansowy spowodowany pandemią.

Z Tarczy Finansowej PFR 1.0 firmy otrzymały łącznie 61 mld złotych

Przypomina, że w przypadku małych i średnich przedsiębiorstw kwota wsparcia mogła sięgnąć 3,5 mln zł, natomiast mikroprzedsiębiorstwa mogły liczyć na subwencję na jednego pracownika w wysokości 36 tys. zł.

- Takie kwoty pozwalają na sfinansowanie kosztów stałych zamkniętego przedsiębiorstwa, nawet przez kilka miesięcy - podkreśla gość Polskiego Radia.

 W ramach Tarczy Finansowej 1.0. do polskich przedsiębiorstw i przedsiębiorców trafiło łącznie 61 miliardów złotych.

Justyna Golonko, jk

Czytaj także

Olga Semeniuk: rząd przeznaczył już 200 mld zł dla firm w walce ze skutkami pandemii koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2021 20:48
Rok walki z koronawirusem - o pomysłach na wsparcie gospodarki w czasie pandemii i efektach tej pomocy ze strony państwa mówiła w radiowej Jedynce Olga Semeniuk, wiceminister rozwoju, pracy i technologii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rząd zapowiada kolejne tarcze branżowe. W przygotowaniu plan dla gospodarki po koronawirusie

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2021 13:14
Rząd oraz Polski Fundusz Rozwoju zapowiadają kontynuację oraz uruchomienie kolejnych tarcz finansowych dla branż dotkniętych skutkami koronawirusa. Przygotowywany jest też plan postcovidowy, obejmujący Nową Politykę Przemysłową.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paweł Borys: środki z Tarczy Finansowej PFR zapewniły firmom płynność finansową, uchroniły miejsca pracy

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2021 11:53
O różnych formach pomocy dla przedsiębiorstw oznaczającej wielomiliardowe wsparcie w dobie pandemii mówił w radiowej Trójce w audycji "Rozmowa trójkowo-gospodarcza" prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys.
rozwiń zwiń