X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

eRecepta także dla zwierząt. Władze pracują nad przepisami

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2021 07:46
Planowana jest modyfikacja systemu eRecepty, który jest częścią Internetowego Konta Pacjenta, o recepty wydawane przez lekarzy weterynarii na potrzeby leczenia zwierząt – poinformował minister rolnictwa Grzegorz Puda.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Elnur/Shutterstock.com

Prace są prowadzone w ramach porozumienia, zawartego dwa tygodnie temu między Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi z byłym Ministerstwem Cyfryzacji (obecnie KPRM) w sprawie usprawnienia usług dla rolników tzw. "okienka dla rolnika". Dodatkowym zadaniem ma być utworzenie e-recepty dla weterynarzy.

Usługa przeznaczona ma być dla lekarzy weterynarii oraz właścicieli zwierząt towarzyszących. Będzie ona bazowała na modyfikacji systemu eRecepta, który jest częścią Internetowego Konta Pacjenta – powiedział minister Puda.


internet biznes1200.jpg
Polski biznes w coraz większym stopniu korzysta z internetu. Znamy nowe dane

Wygodniejsza realizacja recepty

Dzięki nowej usłudze eRecepty weterynaryjnej, lekarze weterynarii będą mogli przepisywać leki ludzkie, używane do leczenia zwierząt towarzyszących, natomiast właściciele zwierząt będą mogli szybko i łatwo - podobnie, jak w przypadku e-recepty dla ludzi - realizować je.

Dodatkowo poprzez dostęp pracowników Inspekcji Weterynaryjnej do hurtowni użytkowanej przez Centrum eZdrowie będzie możliwa analiza danych dotyczących rodzaju leków oraz lekarza weterynarii wystawiającego e-receptę weterynaryjną na te leki.

PolskieRadio24.pl, PAP, md

Czytaj także

Firmy widzą ogromną korzyść z wdrożenia sieci 5G i Wi-Fi 6. To odporność na kryzys i lepsza obsługa klienta

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2021 11:34
98 proc. przedsiębiorców chce wdrożyć sieć 5G i Wi-Fi 6 w ciągu trzech lat. Większość z nich uważa, że sieci bezprzewodowe pomogą ich firmom uzyskać przewagę konkurencyjną – wynika z raportu firmy doradczej Deloitte.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Konsultacje programu Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy. Ministerstwo czeka na opinie

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2021 12:16
Dwa miliardy euro to budżet programu Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy 2021-2027 (FERC), następcy programu Polska Cyfrowa. Program stawia na większy dostęp do ultraszybkiego internetu szerokopasmowego, rozwój usług cyfrowych, gospodarki opartej na danych, cyberbezpieczeństwa oraz zaawansowanych kompetencji cyfrowych. Do 25 maja potrwają konsultacje społeczne programu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pracownicy banków pod presją cyfryzacji. Zastąpią ich aplikacje i automaty?

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2021 15:23
Automatyzacja pracy w sektorze finansowym przyczynia się do cyfrowej prekaryzacji, czyli do wzrostu niepewności pracy oraz obaw o masowe zwolnienia w bankach. Tych spodziewa się 64 proc. badanych pracowników tego sektora - wynika z badania przeprowadzonego dla PARP.
rozwiń zwiń