X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Gminy popegeerowskie otrzymają większe środki na inwestycje. Budżet programu wsparcia wzrósł o 90 mln zł

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2021 12:20
Decyzją premiera Mateusza Morawieckiego budżet programu wsparcia dla gmin, w których funkcjonowały PGR-y, został zwiększony w ramach pierwszego naboru o 90 mln zł i wynosi 340 mln zł – poinformował wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Paweł Szefernaker.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Fotokostic/Shutterstock.com

Program wsparcia dla miejscowości, w których funkcjonowały państwowe gospodarstwa rolne, zakładał, że łącznie do gmin trafi 250 mln złotych. Źródłem finansowania jest Fundusz Przeciwdziałania COVID-19.

Paweł Szefernaker o zwiększeniu budżetu programu poinformował podczas XXXV Zgromadzenia Ogólnego Związku Gmin Wiejskich RP. Jak wyjaśnił, z uwagi na to, że są pewne oszczędności w funduszu covidowym, premier zwiększył środki w ramach pierwszego naboru do 340 mln złotych.

3,6 tys. wniosków na inwestycje w gminach popegeerowskich

Od 4 stycznia do 12 lutego gminy złożyły łącznie ponad 3,6 tys. wniosków na kwotę ponad 5 mld zł. Wartość inwestycji, o którą wnioskowały, mogła wynieść od 50 tys. zł do 5 mln zł.

premier pgr 1200.jpg
Premier: chcemy, żeby na tereny popegeerowskie z powrotem zajrzała nadzieja. Rusza program wsparcia

Szefernaker zaznaczył, że obecnie wnioski są opiniowane przez wojewodów. Z uwagi na zwiększenie budżetu programu wydłużony zostanie czas ogłoszenia wyników naboru. Rozstrzygnięcia można się spodziewać w połowie maja.

Gminy w ramach programu mogą sfinansować rozbudowę infrastruktury kanalizacyjnej, dróg wewnątrz miejscowości, chodników, obiektów użyteczności publicznej, obiektów sportowych, świetlic, oświetlenia wewnątrz miejscowości, remiz strażackich i innych – katalog zadań inwestycyjnych jest otwarty.

Powstaje też raport o potrzebach gmin popegeerowskich

Wiceszef MSWiA zapowiedział też, że w resorcie, w oparciu o wnioski z tego naboru, powstanie raport dla rządu dotyczący tego, jakie są największe potrzeby na terenach popegeerowskich.

PAP, jk

Czytaj także

250 mln złotych wsparcia dla gmin z byłymi PGR. Ruszył nabór wniosków

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2021 14:00
Nabór wniosków na inwestycje w gminach, w których niegdyś funkcjonowały PGR-y, zaczął się 4 stycznia, a zakończy 12 lutego. Wnioski o wsparcie gminy będą składać do wojewodów. Można wnioskować o wsparcie w wysokości od 50 tys. zł do 5 mln zł.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Akcja kredytowa dla rolników. Zobacz, na jakie cele można pozyskać pieniądze

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2021 16:40
Od 8 lutego banki współpracujące z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa otrzymają limity oraz środki na dopłaty do kredytów preferencyjnych, które pozwolą na uruchomienie akcji kredytowej dla rolników - poinformowała ARiMR.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rusza przyjmowanie wniosków o wsparcie dla grup i organizacji producentów rolnych. Można otrzymać 100 tysięcy euro

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2021 11:45
Od dziś, 15 kwietnia, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczęła przyjmowanie wniosków o wsparcie w ramach działania "tworzenie grup producentów i organizacji producentów". Maksymalnie grupa może uzyskać wsparcie do 100 tys. euro rocznie - poinformowała ARiMR.
rozwiń zwiń