X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Dziś koniec konsultacji dot. ustawy o fundacjach rodzinnych. Resort rozwoju ma gotowe rozwiązania

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2021 10:00
Instytucja fundacji rodzinnej ma pomóc firmom rodzinnym w przeprowadzeniu procesu sukcesji. Dziś resort rozwoju kończy konsultacje ustawy w tej sprawie.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: racorn/Shutterstock.com
Posłuchaj
02:09 PR1_AAC 2021_04_22-06-33-54.mp3 Koniec konsultacji ustawy o fundacjach rodzinnych. Resort rozwoju ma gotowe rozwiązania (Tomasz Matusiak/PR1)

- Organizacje przedsiębiorców już kilka lat temu zgłaszały potrzebę uregulowania tematu sukcesji w rodzinnym biznesie - mówi Marek Niedużak, wiceminister rozwoju, pracy i technologii. Jak dodaje, w Polsce jest dużo firm rodzinnych mierzy się z wyzwaniem jako jest sukcesja, a odpowiedzią na ich problemy ma być stworzenie instytucji fundacji rodzinnej.

maseczka praca 1200.jpg
Od 4 maja ważne nowości w tarczy antykryzysowej. Sprawdź, co się zmieni

Priorytetem przetrwanie firmy i zachowanie jej majątku

Ministerstwo wzorowało się na rozwiązaniach zagranicznych. Głównym założeniem projektu jest powierzenie majątku firmy do zarządzania profesjonalistom, nad którymi kontrolę sprawowaliby członkowie rodziny. Projekt jest dopasowany do polskich realiów i wpisuje się w nasz system prawa - dodaje wiceminister. Wskazuje przy tym, że instytucja fundacji rodzinnej w proponowanym kształcie zarówno zapewni członkom rodziny realną kontrolę nad firmom, a jednocześnie pozwoli uniknąć np. rozdrobnienia firmy w przypadku podziału jej majątku na członków rodziny.

Projekt ustawy jest szeroko konsultowany ze środowiskiem. Tomasz Budziak, wiceprezes Stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych przyznaje, że jest zadowolony z rozmów z ministerstwem, które jego zdaniem faktycznie słucha uwag i potrzeb właścicieli firm rodzinnych.

Budziak przypomina, że to już kolejne konsultacje w tej sprawie. Na przełomie 2019 i 2020 r. odbyły się konsultacje zielonej księgi fundacji rodzinnej, w których udział wzięli przedstawiciele firm rodzinnych.

Ministerstwo planuje, że ustawa o fundacjach rodzinnych będzie obowiązywać od początku 2022 roku.​

PolskieRadio24.pl, Program 1 Polskiego Radia, Tomasz Matusiak, md

Czytaj także

Wydłużenie pomocy dla firm. Państwowe wsparcie obejmie kolejne branże

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2021 08:42
Rząd przyjął rozporządzenie przedłużające pomoc dla firm dotkniętych skutkami pandemii o marzec i kwiecień. Krąg adresatów zostanie poszerzony o dodatkowe branże.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PFR rozlicza Tarczę Finansową 1.0. Znamy statystyki dotyczące umorzeń subwencji

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2021 12:48
Do procesu umorzenia subwencji w ramach Tarczy Finansowej 1.0 przystąpiło 346 tys. 770 firm. Łączna kwota podlegająca umorzeniu to 68 mld 405 mln zł - poinformował na konferencji prasowej prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Od 4 maja ważne nowości w tarczy antykryzysowej. Sprawdź, co się zmieni

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2021 13:02
Od 4 maja przedsiębiorcy z określonych branż będą mogli wystąpić o zwolnienie z opłacania składek także za marzec i kwiecień 2021 r. Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że nadal będzie można uzyskać zwolnienia za grudzień 2020 r., styczeń, a także za luty 2021 r. jeżeli będą spełnione nowe określone warunki.
rozwiń zwiń