X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Deutsche Bahn zapłaci karę za łamanie przepisów UE. Niemieckie koleje stworzyły kartel, by chronić swoje interesy

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2021 09:11
Niemieckie koleje Deutsche Bahn zapłacą ponad 48 mln euro kary za udział w zmowie z przewoźnikami z Austrii i Belgii, która dotyczyła transgranicznych transportów towarowych – poinformowała Komisja Europejska. Proceder dotyczył tzw. pociągów zblokowanych, czyli pozwalających przewieźć większą ilość ładunku od stacji nadania do stacji odbioru.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock

Koleje Deutsche Bahn zapłacą ponad 48 mln euro kary za udział w zmowie z przewoźnikami z Austrii i Belgii, która dotyczyła transgranicznych transportów towarowych – poinformowała Komisja Europejska. Proceder dotyczył tzw. pociągów zblokowanych, czyli pozwalających przewieźć większą ilość ładunku od stacji nadania do stacji odbioru.

Celem kartelu – jak ujawniło dochodzenie Komisji – stworzonego przez koleje niemieckie (DB), belgijskie (SNCB) i austriackie (OeBB), była wymiana informacji na temat zapytań ofertowych klientów. Trzy firmy tak koordynowały odpowiedzi, żeby chronić swoje interesy.

Tego typu zmowa jest nie do przyjęcia

forum-niemcy granica 1200.png
"To grozi rozbiciem jedności UE". Komisja Europejska krytykuje Niemcy

– Transport kolejowy towarów ma zasadnicze znaczenie dla modelu zrównoważonej gospodarki. Uczciwa konkurencja jest ważna, aby zapewnić klientom najlepszą ofertę przy korzystaniu ze zrównoważonego transportu. Kartel między kluczowymi operatorami, oferującymi kolejowe usługi towarowe w najważniejszych korytarzach kolejowych w całej UE, jest zasadniczo sprzeczny z tym celem. Dzisiejsza decyzja jest jasnym sygnałem, że tego typu zmowa jest nie do przyjęcia – oświadczyła wiceprzewodnicząca KE Margrethe Vestager.

Proceder dotyczył tzw. pociągów zblokowanych, czyli pozwalających przewieźć większą ilość ładunku od stacji nadania do stacji odbioru, bez konieczności zmiany ułożenia pociągu i bez stacji pośrednich na trasie.

Przedsiębiorstwa zgodziły się na ugodę

Ten rodzaj transportu jest zwykle wybierany przez dużych klientów, którzy często przewożą ten sam rodzaj towaru między stałymi miejscowościami przez długie okresy – na przykład między portami w Rotterdamie, Antwerpii i Hamburgu, a rafineriami i zakładami chemicznymi w Niemczech i Austrii.

Przedsiębiorstwa biorące udział w kartelu zgodziły się na ugodę z KE. W związku z tym kary są obniżone: DB zapłaci 48,3 mln euro, SNCB – 270 tys. euro, a OeBB uniknie kary finansowej w ogóle.

PolskieRadio24.pl, PAP, DoS

Czytaj także

"To mały cud". Niemcy doceniają odporność polskiej gospodarki na pandemię

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2021 14:48
Epidemia koronawirusa mocno uderzyła w Polskę, ale gospodarka wyszła z tego kryzysu nadzwyczaj dobrze. Polska ma również najniższą stopę bezrobocia w UE - donosi telewizja ZDF w materiale pokazanym w programie informacyjnym "heute".
rozwiń zwiń