X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Finansowanie rolnictwa i odbudowa po pandemii. Dziś konferencja w Pałacu Prezydenckim

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2021 07:14
W Pałacu Prezydenckim w Warszawie odbędzie się ekspercka konferencja poświęcona finansowaniu rolnictwa. Chodzi o działania w ramach unijnego Funduszu Odbudowy, a także założenia Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej UE. W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele prezydenckiej Rady ds. Rolnictwa i Obszarów Wiejskich, reprezentanci ministerstw, naukowcy oraz samorządy rolnicze.
Pałac prezydencki
Pałac prezydenckiFoto: ysuel/ Shurtterstock

Podczas spotkania uczestnicy przedyskutują proponowane instrumenty wsparcia oraz rozwoju dedykowane wsi i rolnictwu i planowane w nowym unijnym budżecie. Konferencja ma służyć m.in. wypracowaniu sugestii i rekomendacji do Krajowego Planu Odbudowy. Do końca kwietnia rządzący muszą go wysłać do akceptacji Komisji Europejskiej.

Szef prezydenckiej Rady ds. Rolnictwa i Obszarów Wiejskich, Jan Krzysztof Ardanowski, zapowiada, że będzie ubiegać się o zwiększenie przewidzianej w ramach KPO puli na rolnictwo.

- Martwi mnie to, że resort funduszy i polityki regionalnej deklaruje działania zmierzające do uwzględnienia obszarów wiejskich i rolnictwa w KPO na poziomie do 10 procent alokacji. Przepraszam, ale na obszarach wiejskich mieszka prawie 40 procent społeczeństwa. Dlaczego zatem tylko 10 procent Planu ma być dedykowane ludziom mieszkającym na obszarach wiejskich? - zastanawiał się poseł PiS-u.

Posłuchaj
00:30 ardkonf.mp3 Jan Krzysztof Ardanowski: będę ubiegać się o zwiększenie puli na rolnictwo przewidzianej w ramach KPO (IAR)

 

uprawa rolnik rolnictwo koszta 1200.jpg
Premia dla młodych rolników. ARiMR przyjmuje wnioski do 29 maja

Środki na odbudowę i przebudowę

Łącznie z części dotacji Funduszu Odbudowy Unii Europejskiej Polska ma uzyskać około 24 miliardów euro. Dodatkowe 34 miliardy euro mogą pochodzić z pożyczek. Okres spłaty części pożyczkowej Funduszu to 35 lat.

Środki będą mogły być spożytkowane na realizację sześciu filarów polityki unijnej: zieloną transformację, cyfrową transformację, inteligentny wzrost gospodarczy, spójność społeczną i terytorialną, opiekę zdrowotną oraz politykę na rzecz nowego pokolenia.

Według informacji resortu rolnictwa na polską wieś w ramach inwestycji z unijnego Funduszu Odbudowy trafi około 4 miliardów 700 milionów euro. Przeszło 1,4 miliarda planuje się przeznaczyć na budowę infrastruktury związanej z szerokopasmowym internetem. Ponad pół miliarda przeznaczone będzie na rozwój przetwórstwa i prowadzenie sprzedaży bezpośredniej z gospodarstwa rolnego. Kolejne 204 miliony euro będą przeznaczone na modernizację infrastruktury wodno-kanalizacyjnej.

PolskieRadio24.pl, IAR, md

Czytaj także

Rusza przyjmowanie wniosków o wsparcie dla grup i organizacji producentów rolnych. Można otrzymać 100 tysięcy euro

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2021 11:45
Od dziś, 15 kwietnia, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczęła przyjmowanie wniosków o wsparcie w ramach działania "tworzenie grup producentów i organizacji producentów". Maksymalnie grupa może uzyskać wsparcie do 100 tys. euro rocznie - poinformowała ARiMR.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zakaz sprzedaży państwowej ziemi przedłużony. Senat nie zgłosił poprawek

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2021 08:08
Senat opowiedział się za ustawą o wstrzymaniu sprzedaży nieruchomości Zasobu Własności Rolnej Skarbu, nie wnosząc do niej poprawek. Ustawa przedłuża zakaz sprzedaży państwowej ziemi o 5 lat do 30 kwietnia 2026 r.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premia dla młodych rolników. ARiMR przyjmuje wnioski do 29 maja

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2021 09:48
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa prowadzi nabór wniosków o premie dla młodych rolników. Otrzymać można nawet 150 tysięcy złotych.
rozwiń zwiń