X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Premia dla młodych rolników. ARiMR przyjmuje wnioski do 29 maja

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2021 09:48
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa prowadzi nabór wniosków o premie dla młodych rolników. Otrzymać można nawet 150 tysięcy złotych.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/DedovStock
Posłuchaj
02:58 2004 ARiMR.mp3 Premia dla młodych rolników. ARiMR przyjmuje wnioski do 29 maja (Tomasz Matusiak/PR1)

Prezes ARiMR Halina Szymańska mówi, że wsparcie w ramach tego działania mogą otrzymać osoby, które posiadają odpowiednie kwalifikacje zawodowe lub je uzyskają w okresie 36 miesięcy od dnia doręczenia im decyzji o udzieleniu pomocy. Inne wymogi to konieczność posiadania gospodarstwa rolnego co najmniej o wielkości jednego hektara, a także prowadzenie działalności rolniczej przed dniem złożenia wniosku, ale nie wcześniej niż 24 miesiące przed tym dniem. Trzeba też przygotować biznesplan, a docelowa wielkość ekonomiczna gospodarstwa musi wynosić od 13 tys. do 150 tys. euro.

Wsparcie dla młodych rolników wypłacane jest w formie bezzwrotnej premii, w dwóch ratach.

- Ważne jest, żeby ona w całości była przeznaczona na poprowadzenie gospodarstwa lub przygotowanie do sprzedaży produktów, które są wytwarzane w tym gospodarstwie. Minimum 70% środków należy zainwestować w środki trwałe. Wypłata następuje w dwóch ratach. Pierwsza - 120 tys. zł. - jest wypłacana, gdy rolnik spełni określone warunki. Druga - 30 tysięcy złotych - jest wypłacana na wniosek rolnika po tym, gdy zrealizuje biznesplan - wyjaśnia Halina Szymańska.

rolnik rolnicy traktor 1200.jpg
Finansowanie rozwoju rolnictwa. W tym tygodniu konferencja w Pałacu Prezydenckim

Na co można przeznaczyć środki?

Wśród inwestycji w środki trwałe, na które należy przeznaczyć wsparcie, prezes ARiMR wymienia m.in. zakup ziemi lub stada podstawowego, a także maszyny i urządzenia rolnicze.

Posłuchaj
03:02 2104 ARiMR.mp3 Prezes ARiMR Halina Szymańska o premii dla młodych rolników (Tomasz Matusiak/PR1)

- To już jest siódmy kolejny nabór w ramach PROW 2014-2020. To zachęta dla młodego pokolenia, by rozwijało się w branży rolniczej. Daje to efekt, bo już ponad 3 miliardy złotych trafiło do ponad 25 tysięcy młodych rolników - wskazuje Halina Szymańska.

W ramach obecnego rozdania ARiMR będzie przyjmowała wnioski do 29 maja. Można je składać w oddziałach regionalnych agencji, pocztą, a także za pośrednictwem platformy ePUAP.

Pomoc finansowana jest z budżetu Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

PolskieRadio24.pl, Program 1 Polskiego Radia, Tomasz Matusiak, md

Czytaj także

Rusza przyjmowanie wniosków o wsparcie dla grup i organizacji producentów rolnych. Można otrzymać 100 tysięcy euro

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2021 11:45
Od dziś, 15 kwietnia, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczęła przyjmowanie wniosków o wsparcie w ramach działania "tworzenie grup producentów i organizacji producentów". Maksymalnie grupa może uzyskać wsparcie do 100 tys. euro rocznie - poinformowała ARiMR.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zakaz sprzedaży państwowej ziemi przedłużony. Senat nie zgłosił poprawek

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2021 08:08
Senat opowiedział się za ustawą o wstrzymaniu sprzedaży nieruchomości Zasobu Własności Rolnej Skarbu, nie wnosząc do niej poprawek. Ustawa przedłuża zakaz sprzedaży państwowej ziemi o 5 lat do 30 kwietnia 2026 r.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Finansowanie rozwoju rolnictwa. W tym tygodniu konferencja w Pałacu Prezydenckim

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2021 07:45
W środę w Pałacu Prezydenckim odbędzie się konferencja ekspercka poświęcona finansowania rolnictwa i obszarów wiejskich - poinformował szef prezydenckiej Rady ds. Rolnictwa i Obszarów Wiejskich Jan Krzysztof Ardanowski.
rozwiń zwiń