X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Kilkanaście debat z udziałem polityków i ekspertów. Trwa szczyt klimatyczny TOGETAIR 2021

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2021 17:38
Rozpoczął się trzydniowy szczyt klimatyczny TOGETAIR. Zaplanowano kilkanaście debat, w których udział wezmą przedstawiciele ministerstw, samorządów, firm, organizacji pozarządowych i instytutów naukowych. Ze względu na pandemię szczyt odbywa się w formule hybrydowej - debaty można śledzić w internecie. Transmisja również na stronie portalu PolskieRadio24.pl.
Szczyt klimatyczny TOGETAIR to trzydniowe wydarzenie, w czasie którego odbędzie się kilkanaście tematycznych debat
Szczyt klimatyczny TOGETAIR to trzydniowe wydarzenie, w czasie którego odbędzie się kilkanaście tematycznych debatFoto: TOGETAIR/mat. prasowe

TRANSMISJA


Szczyt Klimatyczny TOGETAIR 2021 to 3-dniowe wydarzenie online w formule hybrydowej, transmitowane z kongresowego studia telewizyjnego, podczas którego omawiane będą konsekwencje zmian klimatycznych, sprawiedliwej transformacji i zanieczyszczenia środowiska w Polsce.

Celem, jaki stawiają sobie organizatorzy spotkania, jest zainicjowanie wspólnych działań wszystkich sektorów kraju – rządu, samorządów, nauki, biznesu, NGOS-ów i mediów – na rzecz ochrony środowiska oraz stworzenie ambitnej, racjonalnej ekonomicznie polskiej polityki klimatycznej.

shutt elektorwnia 1200.jpg
Potrzebujemy czystej energii. Przyszłość jest w atomie

Debaty m.in. o trosce o jakość powietrza

Prezes Fundacji Czyste Powietrze Agata Śmieja zapowiada, że jednym z najważniejszych tematów będzie jakość powietrza. Rozmówcy będą dyskutować między innymi o rządowych i samorządowych programach wspierających walkę ze smogiem w Polsce.

Posłuchaj
00:25 smiej2.mp3 Agata Śmieja: jednym z najważniejszych tematów jest jakość powietrza w Polsce (IAR)

Agata Śmieja liczy na to, że dyskusje przedstawicieli wszystkich sektorów kraju - rządu, samorządów, nauki, biznesu i organizacji pozarządowych - dadzą impuls do pozytywnych zmian w obszarze polskiej polityki klimatycznej.

 Pierwszy dzień szczytu otworzy minister klimatu i środowiska Michał Krytyka. Ze względu na pandemię szczyt będzie wydarzeniem w formule hybrydowej - debaty będą nadawane na żywo ze studia telewizyjnego i będzie można je śledzić w internecie.

Pierwszy szczyt klimatyczny TOGETAIR odbył się w czerwcu ubiegłego roku.

PolskieRadio24.pl, IAR, TOGETAIR, md

Czytaj także

Minister klimatu i środowiska: Polska podjęła się niemal całkowitej transformacji systemu energetycznego

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2020 14:36
Minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka, otwierając międzynarodowa konferencję na temat sprawiedliwej transformacji, podkreślił, że świat jest w bezprecedensowym momencie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polacy założyli dziesiątki tysięcy instalacji fotowoltaicznych. Tauron podsumował 2020 rok

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2021 18:09
Tauron zanotował rekordowy rok w liczbie mikroinstalacji przyłączonych do swojej sieci. W 2020 r. przyłączył ich 97,7 tys., o łącznej mocy 658 MW. W sumie lider energetycznej transformacji przyłączył już ponad 145 tys. mikroinstalacji do swojej sieci dystrybucyjnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Raport o transformacji energetycznej. Zobacz, które regiony najmniej ucierpią na likwidacji kopalń

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2021 15:38
Katowice, Gliwice i Jaworzno są najlepiej przygotowane na transformację energetyczną - ocenił w raporcie Polski Instytut Ekonomiczny. Według analityków regiony te nie ucierpiały w znaczący sposób na likwidacji kopalń, a ich struktura gospodarcza jest zdywersyfikowana.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister klimatu i środowiska: ponad 35 mld zł może trafić do Funduszu Transformacji Energetyki

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2021 10:50
- Do Funduszu Transformacji Energetyki, który zasilany będzie środkami ze sprzedaży uprawnień do emisji CO2, może trafić ponad 35 mld zł – ocenia minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka. Nowy fundusz zacznie działać od 2022 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krajowy Plan Odbudowy. Jakóbik: ponad jedna trzecia inwestycji ma służyć ochronie klimatu

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2021 21:06
- To państwa członkowskie zdecydują czy Krajowy Plan Odbudowy zyska poparcie, czy dostaniemy środki na jego realizację. Będzie głosowanie w tej sprawie. Dlatego dokument ten musi być dostosowany do europejskich celów w tym zakresie - powiedział w Polskim Radiu 24 Wojciech Jakóbik z portalu BiznesAlert.pl. 
rozwiń zwiń