X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Wybrano wykonawcę obwodnicy Chełma

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2021 11:15
 Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wybrała wykonawcę projektu i budowy obwodnicy Chełma (Lubelskie) w ciągu drogi ekspresowej S12. Podpisanie umowy z wykonawcą – firmą Strabag – planowane jest w drugim kwartale tego roku.
zdjęcie ilustracyjne, droga szybkiego ruchu
zdjęcie ilustracyjne, droga szybkiego ruchu Foto: ministerstwo infrastruktury/twitter

"Oferta firmy Strabag, warta ok. 441,9 mln zł, została uznana za najkorzystniejszą w przetargu na zaprojektowanie i budowę obwodnicy Chełma w ciągu drogi ekspresowej S12" – podał, w komunikacie prasowym, Łukasz Minkiewicz ze stanowiska ds. komunikacji w lubelskim oddziale GDDKiA.

W przetargu, ogłoszonym w grudniu ub. roku, oferty złożyły cztery firmy. Od zawiadomienia o wyborze najkorzystniejszej oferty pozostałe trzy firmy biorące udział w przetargu mogą złożyć odwołania. Poprawność przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego zostanie standardowo skontrolowana przez Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych. Minkiewicz zaznaczył, że jeżeli nie zostaną złożone odwołania, podpisanie umowy z wykonawcą powinno nastąpić w drugim kwartale tego roku.

Ważna inwestycja dla regionu

„To kolejny krok do budowy obwodnicy Chełma. Przechodzimy z etapu przygotowania tej inwestycji do jej realizacji. Kolejnym krokiem będzie podpisanie umowy z wykonawcą, który zaprojektuje trasę, a następnie ją zbuduje i uzyska pozwolenie na użytkowanie. Planujemy, że prace budowlane rozpoczną się w 2023 roku” - podkreśla, cytowany w komunikacie, dyrektor lubelskiego oddziału GDDKiA Mirosław Czech.

Obwodnica Chełma o planowanej długości ok. 13,6 km powstanie w ciągu drogi ekspresowej S12 i będzie przebiegać w nowym śladzie. W ramach inwestycji powstanie dwujezdniowa droga z dwoma pasami ruchu w obu kierunkach. Wybudowane zostaną cztery węzły drogowe, wiadukty, dwa mosty w ciągu drogi ekspresowej, przejścia dla zwierząt, urządzenia ochrony środowiska, drogi do obsługi ruchu lokalnego.


budowa drogi 1200.jpg
W przyszłym roku przybędzie zakończonych inwestycji drogowych. Poznaliśmy plany GDDKiA

Obwodnica częścią drogi ekspresowej S12 

Trasa ominie miasto od północnej strony. Jadąc DK12 od strony miejscowości Piaski, kierowcy wjadą na nią między Stołpiem i Janowem na węźle Chełm Zachód. Drugi z węzłów - Chełm Północ - powstanie w miejscowości Horodyszcze, a dalej trasa przekroczy rzekę Uherkę. Obok miejscowości Okszów powstanie węzeł drogowy Chełm Okszów. Następnie obwodnica przekroczy linię kolejową nr 81 relacji Chełm - Włodawa. Koniec odcinka zaplanowano za węzłem Chełm Wschód, na połączeniu z obecną DK12 w miejscowości Kolonia Antonin.

Obwodnica Chełma to pierwsza część budowy blisko 75-km fragmentu drogi ekspresowej S12 w woj. lubelskim - od węzła Piaski Wschód (niedaleko Lublina) do granicy z Ukrainą w Dorohusku. Na dwa odcinki S12 - między Piaskami a Chełmem (34,6 km) oraz między Chełmem a Dorohuskiem (23 km) toczy się osobne postępowanie; w marcu 2019 r. podpisano umowę na wykonanie koncepcji programowej.

PR24/PAP/sw


Czytaj także

Jaki był rok 2020 w budowie dróg i autostrad?

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021 13:20
Rok 2020 to czas budowy obwodnic, tuneli drogowych, nowych odcinków autostrad, modernizacji dróg ekspresowych i samorządowych  oraz przygotowywania nowych planów inwestycyjnych na 2021 rok. Pandemia nie pokrzyżowała planów budowy takich projektów jak Via Carpatia.   
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ile kilometrów dróg zbudowała GDDKiA tej zimy? Opublikowano najnowsze dane

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2021 07:30
Zakończyła się zimowa przerwa w inwestycjach drogowych. Formalnie trwa ona od 15 listopada do 15 marca. Łagodne zimy w ciągu kilku ostatnich lat sprawiły, że budowa dróg w ogóle nie była przerywana. Nie inaczej było także w tym sezonie. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad sporządziła podsumowanie zimowych prac.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Autostradą A2 dojedziemy bliżej wschodniej granicy. GDDKiA podpisała umowę na dwa nowe odcinki

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2021 13:30
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na zaprojektowanie i budowę dwóch odcinków autostrady A2 na wschód od Warszawy. Chodzi o odcinki Malinowiec - Łukowisko oraz Swory - Biała Podlaska. Zakończenie tych inwestycji planowane jest na 2024 rok.  
rozwiń zwiń