X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Region Google Cloud Warszawa już działa. To największa inwestycja cyfrowego giganta w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2021 11:45
Region Google Cloud Warszawa oficjalnie uruchomiony. To warta blisko 2 miliardy dolarów, największa inwestycja cyfrowego giganta w Polsce. Google Cloud to sieć lokalnej infrastruktury obliczeniowej, z której będą mogły korzystać polskie firmy i instytucje.
Google
GoogleFoto: shutterstock/Page Light Studios

W inauguracji nowej inicjatywy Google'a, pierwszej tego typu w Europie Środkowo-Wschodniej, wziął udział premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu podkreślał znaczenie inwestycji dla rozwoju innowacyjnych technologii w Polsce.

- Bardzo się cieszę, że coraz więcej polskich przedsiębiorców jest zainteresowanych inwestowaniem w cyfryzację procesów operacyjnych, sprzedażowych, marketingowych. Wierzę, że naprawdę warto podejmować tego typu inwestycje. To przyszłość gospodarki, która już teraz poprawia produktywność i sprawia, że nasze życie staje się lepsze i łatwiejsze - zaznaczył premier.

Posłuchaj
00:24 cloud1.mp3 Premier Mateusz Morawiecki o znaczeniu inwestycji dla rozwoju innowacyjnych technologii w Polsce (IAR)

 

telefon smartfon przeglądanie media społecznościowe 1200.jpg
Zatrzymać koronawirusa. Jak cyfrowe rozwiązania pomagają nam walczyć z pandemią?

Google stawia na Polskę

Dyrektor generalny Google'a Sundar Pichai przypomniał swoją wizytę w Warszawie w 2019 roku. Jak zaznaczył, perspektywy technologicznego rozwoju Polski są bardzo obiecujące.

- Nasze główne europejskie centrum technologii cyfrowych znajduje się teraz w Polsce. Prowadzimy Campus Google dla start-upów. Rozbudowujemy teraz nasze centrum badawczo-rozwojowe, w którym projektujemy zaawansowane rozwiązania chmurowe. Myślę, że w obecnej sytuacji pandemicznej widzimy najlepiej jak technologia pomaga ludziom w walce z kryzysem gospodarczym i zdrowotnym - mówił Sundar Pichai.

Posłuchaj
00:19 cloud2.mp3 Sundar Pichai: perspektywy technologicznego rozwoju Polski są bardzo obiecujące (IAR)

 

Warszawski region Google Cloud jest 25 takim ośrodkiem na świecie i jedynym, który firma otworzy w tym roku w Europie. Klienci będą mogli korzystać z usług przechowywania danych z wykorzystaniem infrastruktury zlokalizowanej w Polsce.

Region to trzy, działające niezależnie od siebie, centra danych. Warszawski Google Cloud jest siódmą lokalizacją infrastruktury przetwarzania danych Google w Europie. Do tej pory najbliższe centra danych Google Cloud znajdowały się w Finlandii i w Niemczech.

PolskieRadio24.pl, IAR, md

Czytaj także

Hiszpańskie media: reklamy w Google zdrożały. Wszystko przez nowy podatek

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2021 05:36
Gigant technologiczny Google podjął decyzję o podniesieniu w Hiszpanii o 2 proc. cen reklam - wynika z ustaleń dziennika "El Mundo". Firma chce w ten sposób odzyskać środki, jakie w ramach tzw. podatku cyfrowego nałożył nań od stycznia rząd Pedro Sancheza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak zarabia Google? Liczy się każde kliknięcie

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2021 13:49
Google - najbardziej popularna przeglądarka internetowa na świecie ułatwia od wielu lat życie całym rzeszom internautów. Trafne wyszukiwania, szybkie dostarczanie wyników, możliwość skonfigurowania zapytań oraz wiele innych narzędzi udostępnianych nam za darmo dodaje przeglądarce uroku. Cudowne rozwiązanie, które nic nie kosztuje. Ale przecież nic nie jest za darmo...
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Doktor Google" nie zawsze postawi trafną diagnozę

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2021 12:09
Pandemia spowodowała, że wielu Polaków niechętnie chodzi do lekarzy. Porad na dręczące ich dolegliwości szukają w sieci. Są takie strony, na których po wpisaniu wieku, płci, obciążeń i symptomów oraz po wypełnieniu ankiety dostaje się wskazówki, co może takiej osobie dolegać. Na szczęście z zastrzeżeniem, żeby pójść do lekarza. A w gabinecie pacjent często oczekuje potwierdzenia swojej tezy.
rozwiń zwiń