X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Część biznesów otwarta mimo obostrzeń epidemicznych. Grożą za to wysokie kary

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2021 11:34
Przedsiębiorcy, którzy wbrew obowiązującym obostrzeniom chcą otworzyć swoje biznesy, muszą się liczyć z kontrolami. Policja prowadzi już wzmożone kontrole m.in. w otwartych siłowniach.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Unai Huizi
Posłuchaj
02:07 PR1_AAC 2021_04_09-06-33-11.mp3 Część biznesów otwarta mimo obostrzeń epidemicznych. Grożą za to wysokie kary (Tomasz Matusiak/PR1)

W Małopolsce weszli do 11 nielegalnie otwartych siłowni, które działały w Krakowie, Tarnowie, Nowym Sączu, Olkuszu i Nowym Targu - wylicza Sebastian Gleń, rzecznik małopolskiej policji. Jak dodaje, postępowania mogą zakończyć się wnioskiem o ukaranie sprawców naruszeń. Sąd może nałożyć tu grzywnę do 5 tysięcy złotych. O sprawie powiadomiono też Sanepid. Tu grzywna może być już wyższa - do 30 tysięcy złotych.

Szczepionka shutt-1200.jpg
Szef KRPM: Polska z jednym z najniższych wskaźników utylizacji szczepionek w Europie

Zdrowie i życie priorytetem

Rzecznik prasowy Głównego Inspektoratu Sanitarnego Jan Bondar podkreśla, że wprowadzone w kraju obostrzenia służą ochronie zdrowia i życia obywateli. Zaznacza, że ograniczenia, także związane z sytuacją gospodarczą, służą ochronie ogółu społeczeństwa, a sytuacja w szpitalach jest bardzo trudna.

- Łamanie tych przepisów, ograniczeń, musimy mieć przed oczami widok chorych - mówi.

Główny ekonomista Federacji Przedsiębiorców Polskich Łukasz Kozłowski podkreśla, że przestrzeganie obostrzeń w obecnej sytuacji epidemicznej jest bardzo ważne. Zaznacza, że rolą państwa jest wspieranie biznesu w tym trudnym czasie, a realizacją tej roli są m.in. kolejne odsłony rządowych tarcz.

Na mocy obowiązujących obostrzeń do 18 kwietnia zamknięte mają być m.in. baseny, siłownie i salony fryzjerskie.

PolskieRadio24.pl, Program 1 Polskiego Radia, Tomasz Matusiak, md

Zobacz więcej na temat: koronawirus GOSPODARKA firma

Czytaj także

Nieuregulowane faktury wciąż są wielkim problemem dla firm. Pandemia podnosi koszty działalności

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2021 09:25
Co trzeci przedsiębiorca skarży się na nieuregulowane faktury, a blisko 30 proc. firm przyznaje, że nie reguluje na czas swoich zobowiązań, z czego połowa tłumaczy się słabą sytuacją finansową – wynika z badania Krajowego Rejestru Długów. Ponad 70 proc. przedsiębiorców poniosło w związku z pandemią dodatkowe koszty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy lotniczy ruch towarowy ucierpiał przez pandemię? Najnowsze dane

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2021 10:11
Od stycznia do września 2020 r. w transporcie lotniczym przewieziono 71,4 tys. ton cargo; to o 20,3 proc. mniej wobec analogicznego okresu 2019 r. - wynika z danych Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Zdaniem ULC ruch towarowy nie ucierpiał znacznie z powodu epidemii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ceny ropy są stabilne. To efekt dobrej prognozy dla światowej gospodarki

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2021 16:45
Ceny ropy zostały w środę podniesione przez perspektywę silniejszego wzrostu gospodarczego na świecie, choć wzrosty zostały ograniczone, ponieważ rozmowy o ożywieniu umowy nuklearnej z Iranem podniosły możliwość złagodzenia sankcji na eksport ropy, pisze agencja Reuter. 
rozwiń zwiń