X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Twój e-PIT. Minister finansów: wpłynęły już 4 miliony deklaracji

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2021 09:55
Mamy już 4 mln zeznań złożonych poprzez Twój e-PIT - poinformował w komunikacie minister finansów, funduszy i polityki regionalnej Tadeusz Kościński. Wpłynęło ponad 3,65 mln deklaracji PIT-37.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/oatawa

- Mamy już 4 mln zeznań złożonych poprzez Twój e-PIT. To dowód, że nasza usługa cieszy się coraz większą popularnością, bo w 2020 roku taki wynik osiągnęliśmy 12 dni później. Podatnicy coraz częściej wybierają rozliczenia elektroniczne, bo są one wygodne i bezpieczne - wskazał szef resortu finansów, cytowany w komunikacie MF.


Kościński tt-1200.jpg
Minister finansów o wyższej kwocie wolnej od podatku: po pandemii możemy mieć większe ambicje- Myślę, że w tym roku pobijemy wszystkie rekordy popularności e-usług i w przyszłym roku staniemy przed jeszcze większym, ale pozytywnym wyzwaniem - dodał.


Decyzja należy do podatnika

Jak zaznaczyła szefowa Krajowej Administracji Skarbowej Magdalena Rzeczkowska, w usłudze Twój e-PIT przygotowano rozliczenia roczne dla 23,2 mln podatników.

- Mogą oni zaakceptować lub zmodyfikować naszą propozycję np. wskazując organizację OPP, której chcą przekazać 1 proc. podatku. Jeżeli nie zrobią nic to z upływem 30 kwietnia system automatycznie zaakceptuje zeznanie i będzie ono złożone w terminie - zaznaczyła.

Dodała, że najczęściej składaną deklaracją jest PIT-37 – "otrzymaliśmy już ponad 3,65 mln takich zeznań". Przypomniała, że od tego roku dostęp do Twój e-PIT możliwy jest wyłącznie przez serwis e-Urząd Skarbowy.

PolskieRadio24.pl, PAP, md

Czytaj także

Został niecały miesiąc na złożenie zeznania podatkowego za 2020 rok

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2021 10:14
Ministerstwo Finansów przypomina, że do końca kwietnia należy rozliczyć się z fiskusem za ubiegły rok.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Do końca kwietnia trzeba rozliczyć się z fiskusem

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2021 10:28
Ministerstwo Finansów przypomina, że do końca tego miesiąca należy rozliczyć się z fiskusem za poprzedni rok. Z powodu pandemii urzędy skarbowe pracują w zmienionym trybie
rozwiń zwiń

Czytaj także

PIT tylko do końca miesiąca. Złożono już ponad 9 milionów zeznań

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2021 08:20
Niecały miesiąc pozostał na rozliczenie się z fiskusem. Niemal 9,5 miliona zeznań podatkowych za 2020 rok znajduje się już w urzędach skarbowych. Znakomita większość została złożona elektronicznie – informuje Iwona Prószyńska, rzecznik prasowy ministra finansów, funduszy i polityki regionalnej.
rozwiń zwiń