X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Od czerwca możliwe podróże kolejowe z Radomia do Warszawy. PKP PLK przywraca połączenie

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2021 12:41
Zarządca krajowej sieci zadeklarował, że za dwa miesiące będzie już przygotowany bezpośredni przejazd. Oznacza to, że pasażerowie korzystający z tej trasy nie będą musieli korzystać z zastępczej komunikacji autobusowej. W tej chwili prowadzone są ostatnie prace. Remont tej trasy trwał ponad cztery lata.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Matthew Nichol

Wykonawca deklaruje, że w czerwcu pojadą pociągi z Warszawy do Radomia bez komunikacji zastępczej. Na odcinku między Radomiem a Dobieszynem będzie zapewniony przejazd jednym torem. Od Dobieszyna do Warszawy po dwóch torach.

przejazd kolejowy shutt-1200.jpg
Jaki jest stan bezpieczeństwa na kolei? Urząd Transportu Kolejowego przedstawił nowe dane

Rozbudowa infrastruktury w Radomiu

W tej chwili w Radomiu budowane są nowe wiadukty przy ulicach Kozienickiej, Gołębiowskiej i Energetyków. 

Przy wiadukcie na ulicy Kozienickiej tymczasowa kładka dla pieszych i rowerzystów zapewnia komunikacje mieszkańcom, a z drugiej strony  pozwala na realizacje prac. Budowane są przyczółki i podpory.

Nowy wiadukt między ulicami Kozienicką i Struga będzie miał dwa przęsła. Przewidziano więcej pasów ruchu -  trzy pasy zamiast dotychczasowych dwóch. Z wiaduktu będą windy na nowy przystanek Radom Gołębiów. Przebudowana zostanie kompleksowo obszar kolejowy pod wiaduktem.
Nowy peron będzie wyposażony w wiaty, ławki, gabloty informacyjne i oświetlenie.

Przy wiadukcie na ulicy Gołębiowskiej zdemontowana została stara betonowa konstrukcja. Już wybudowano nową przeprawę, dostosowaną do kursowania pociągów z prędkością do 160 kilometrów na godzinę.

PKP PLK poinformowały także, że na wiadukcie przy ulicy Energetyków kończą się prace. Gotowa jest konstrukcja obiektu. Wykonawca układa izolację obiektu, która zapewni właściwe odprowadzenie wody po opadach.  Rozpoczęły się prace przygotowujące do ułożenia nowych torów. Następnie wywieszana będzie sieć trakcyjna.

Od 14 marca pociągi z Warki w stronę Radomia na odcinku do Dobieszyna jeżdżą dwoma torami. Dwutorowa trasa zwiększa sprawność połączeń i ogranicza niespodziewane przerwy w kursowaniu pociągów. Składy przejeżdżają już nowym mostem kolejowym nad Pilicą.

Podróżni skorzystają z lepszego dostępu do kolei dzięki nowym peronom i zmodernizowanym stacjom i przystankom m.in.: Kruszyna, Wola Bierwiecka, Bartodzieje, Lesiów, Radom Stara Wola. Budowane są nowe konstrukcje peronów. Wykonawca pracuje na odcinku z Dobieszyna do Lesiowa. Z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu na wysokości kilku metrów kończy się rozwieszaniu sieci trakcyjnej. Montowane są urządzenia sterowania ruchem kolejowym. Roboty widać obok torów. Na drogach dojazdowych do przejazdów kolejowo-drogowych układany jest asfalt.

shutterstock wykres pieniądze 1200.jpg
Jak Polska wykorzysta unijne pieniądze? Resort funduszy ujawnia szczegóły planu odbudowy gospodarki

Szybciej z Warszawy do Radomia
 
Po uzyskaniu wszystkich zgód administracyjnych najszybsze pociągi pasażerskie z Warszawy do Radomia pojadą z prędkością do 160 kilometrów na godzinę, a towarowe z prędkością 120 kilometrów na godzinę. Dzięki temu skróci się czas podróży ze stolicy na południe Mazowsza.

Wartość modernizacji linii  tej kolejowej to ponad 645 milionów złotych. Inwestycja jest współfinansowana ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktury i Środowiska.

PolskieRadio24.pl, Aleksander Pszoniak, md

Czytaj także

Dworzec Warszawa Główna wraca do gry. Obsłuży ruch aglomeracyjny i regionalny

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2021 15:40
14 marca na stacji Warszawa Główna po długiej przerwie znów pojawią się pociągi pasażerskie. Dworzec będzie obsługiwał przede wszystkim ruch aglomeracyjny, regionalny i lokalny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zabytkowy dworzec w Szklarskiej Porębie znów służy podróżnym

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2021 15:06
Nowa, podświetlona elewacja, a do tego na nowo zaadaptowane wnętrza spełniające najwyższe standardy obsługi podróżnych - zmodernizowany dworzec w Szklarskiej Porębie Górnej został otwarty dla podróżnych. To kolejny, po dworcu w Imbramowicach, obiekt w województwie dolnośląskim zmodernizowany w ramach Programu Inwestycji Dworcowych na lata 2016-2023.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Program modernizacji dworców. Zabytkowy budynek w Stalowej Woli odzyska dawny blask

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2021 14:30
Polskie Koleje Państwowe podpisały umowę na remont zabytkowego dworca Stalowa Wola–Rozwadów. Inwestycja jest jednym z elementów prowadzonego od kilku lat tak zwanego programu dworcowego. Zakłada on modernizację około 200 tego typu obiektów w całej Polsce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łódzka Kolej Aglomeracyjna inwestuje w tabor. Hybrydowe pociągi pojadą trasami niezelektryfikowanymi

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2021 15:22
Nowosądecki producent taboru kolejowego Newag dostarczy trzy nowe trzyczłonowe pociągi elektryczno-spalinowe dla Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Pojazdy do regionalnego przewoźnika mogą trafić w 2022 roku i obsługiwać niezelektryfikowane linie kolejowe.
rozwiń zwiń