X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Nowy Ład: dla rodzin i dla zdrowia. Trwają prace nad szczegółami rządowego programu odbudowy

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2021 10:30
Wsparcie dla klasy średniej przy zakupie mieszkania, programy aktywizujące dla seniorów czy darmowe i powszechne badania prenatalne to kolejne rozwiązania, które może uwzględniać nowy program PiS – pisze "Dziennik Gazeta Prawna".
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock

Dziennik podaje, że jednym z filarów rządowego Nowego Ładu, nad którym trwają prace, ma być zwiększenie dostępu do mieszkań: rozważane jest uruchomienie programu, który pozwoli zaciągnąć kredyt mieszkaniowy nawet bez wkładu własnego. Państwo mogłoby gwarantować wkład własny dla biorących kredyt (według źródeł "DGP" nawet do 100 tys. zł) lub oferować dofinansowanie (do 160 tys. zł).

Instrument byłby skierowany do rodzin wielodzietnych i osób, które mają zbyt wysokie dochody, by skorzystać ze wsparcia społecznego, a jednocześnie mają problem z wkładem własnym przy zaciąganiu kredytu. Wysokość wsparcia uzależniona byłaby od liczby dzieci. Adresatami programu mają być osoby w wieku 24-40 lat.

Według "DGP" projekt Nowego Ładu przewiduje też programy osłonowo-zdrowotne dla rodzin. Chodzi na przykład o dostęp do diagnostyki prenatalnej dla wszystkich kobiet w ciąży i darmową szczepionkę przeciw HPV.


budowa mieszkania mieszkanie blok 1200.jpg
Popyt rośnie, podaż maleje, ceny mieszkań idą w górę

"W Nowym Ładzie ma się znaleźć rozdział poświęcony seniorom" – pisze dziennik i wskazuje, że obecnie w grę wchodzi m.in. umożliwienie osobom w wieku 55+ zmniejszenia wymiaru pracy – tak, by nie musiały wybierać pomiędzy pracą na pełny etat a przejściem na emeryturę.

Możliwy jest także program szerszego udostępniania seniorom krótkookresowych prac (w tym takich, które nie wymagają nawiązywania formalnego stosunku pracy). Ma to pomagać dorobić do świadczenia, ale także zwiększyć aktywność zawodową seniorów.

Z informacji dziennika wynika, że w kontekście Nowego Ładu mówi się także o rozszerzeniu dotychczasowego programu "Leki 75+" na młodsze roczniki – w niektórych kategoriach medykamentów nawet na 60-latków.


mieszkania bloki osiedle 1200.jpg
"Przyspieszy budowę nowych mieszkań". Jarosław Gowin o programie "Lokal za Grunt"

PAP,PolskieRadio24,DoS


Czytaj także

"Przyspieszy budowę nowych mieszkań". Jarosław Gowin o programie "Lokal za Grunt"

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2021 15:10
Samorządy będą mogły przekazywać swoje grunty deweloperom w zamian za gotowe mieszkania - przewiduje ustawa, którą podpisał dziś prezydent Andrzej Duda. Program "Lokal za Grunt" to jeden z elementów Pakietu Mieszkaniowego stworzonego przez Ministerstwo Rozwoju Pracy Technologii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Eksperci: Nowy Polski Ład powinien być szansą na nowy impuls inwestycyjny i konsumpcyjny

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2021 12:45
Dane dotyczące sytuacji w handlu detalicznym w minionych miesiącach odzwierciedlają zamykanie i otwieranie tego sektora w związku z pandemią.  Część konsumentów ogranicza zakupy z obawy przed tym co będzie w kolejnych miesiącach. Czekamy zatem na propozycje Nowego Polskiego Ładu, który ma przedstawić PiS – mówili w audycji "Rządy Pieniądza" ekonomiści: Marek Zuber i Łukasz Kozłowski z Federacji  Przedsiębiorców Polskich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier: Krajowy Plan Odbudowy to sposób na uodparnianie polskiej gospodarki

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2021 12:30
Krajowy Plan Odbudowy jest jednym z elementów funduszy unijnych, z których w najbliższych latach będzie mogła korzystać Polska. W styczniu i lutym we wszystkich 16 województwach odbyły się konsultacje projektu Umowy Partnerstwa na lata 2021-2027. W tej puli w ramach funduszy polityki spójności oraz Funduszu Sprawiedliwej Transformacji jest 76 miliardów euro.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Coraz mniej obawiamy się utraty pracy, wciąż jednak boimy się o zdrowie bliskich. Nowy raport Deloitte

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2021 12:20
Maleje liczba Polaków, którzy boją się utraty pracy przez pandemię, ale wciąż wysoki jest poziom lęku, jeśli chodzi o przyszłość finansową – spłata kredytów niepokoi zdecydowaną większość osób. Najbardziej jednak obawiamy się o zdrowie bliskich - wynika z raportu Deloitte o nastrojach konsumenckich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tarcze pomagają, stopa bezrobocia rejestrowanego spada. W marcu wyniosła 6,4 proc.

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2021 10:56
Stopa bezrobocia rejestrowanego wyniosła w marcu br. 6,4 proc., czyli w porównaniu do poprzedniego miesiąca spadła o 0,1 pkt. proc. - poinformowało w środę Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii. Spadek bezrobocia był silniejszy niż w marcu 2020 r.
rozwiń zwiń