X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

PIT tylko do końca miesiąca. Złożono już ponad 9 milionów zeznań

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2021 08:20
Niecały miesiąc pozostał na rozliczenie się z fiskusem. Niemal 9,5 miliona zeznań podatkowych za 2020 rok znajduje się już w urzędach skarbowych. Znakomita większość została złożona elektronicznie – informuje Iwona Prószyńska, rzecznik prasowy ministra finansów, funduszy i polityki regionalnej.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: fizkes/ Shutterstock
Posłuchaj
02:32 PR1_AAC 2021_04_06-06-33-53.mp3 PIT tylko do końca miesiąca. Złożono już ponad 9 milionów zeznań (Aleksandra Tycner/PR1)

- 91 procent z nich wpłynęło do urzędów skarbowych w formie elektronicznej. Dużą popularnością cieszy się oczywiście usługa Twój e-PIT. Za jej pośrednictwem przesłano już 3,7 miliona zeznań, ale przypominamy, że rozliczyć się można też za pomocą systemu e-Deklaracje - wskazuje.

Iwona Prószyńska przypomina, że składanie zeznań PIT elektronicznie znacząco przyspiesza zwrot nadpłaconego podatku. Krajowa Administracja Skarbowa oddała już podatnikom ponad 5,5 miliarda złotych. Jak dodaje, Twój e-PIT ma też taką zaletę, że nie trzeba fizycznie udawać się do urzędu skarbowego, co teraz - w dobie epidemii - ma istotne znaczenie.


pit podatki 1200.jpg
Do końca kwietnia trzeba rozliczyć się z fiskusem

Możliwość skorzystania z ulg i odliczeń

Czas na rozliczenie z fiskusem mamy do końca kwietnia. Po tym czasie nasza deklaracja zostanie zaakceptowana automatycznie. Przemysław Pruszyński, doradca podatkowy, ekspert Konfederacji Lewiatan, przypomina, że samodzielne rozliczenie daje nam szansę na skorzystanie z ulg podatkowych lub przekazanie 1 procenta podatku na rzecz OPP. Wskazuje, że można skorzystać np. z ulgi rodzinnej - rodzicowi przysługuje rocznie 1024 zł odliczenia za 1 i 2 dziecko, 2000 zł za 3 dziecko i 2700 zł za 4 dziecko.

Podatnicy mogą też skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej. W tym przypadku można odliczyć nawet 53 tysiące złotych. Obowiązuje też np. ulga na internet. Od podatku można też odliczyć niektóre darowizny.

PolskieRadio24, Program 1 Polskiego Radia, Aleksandra Tycner, md

Czytaj także

PIT za 2020 r.: złożono już 9,4 mln zeznań podatkowych, w tym 8,5 mln elektronicznie

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2021 11:28
Jak informuje Ministerstwo Finansów, podatnicy złożyli elektronicznie ponad 8,5 mln PIT-ów, a KAS wypłaciła już 5,5 mld zł z tytułu nadpłaty podatku. W tegorocznej akcji ogółem złożono ponad 9,4 mln zeznań podatkowych. Ministerstwo przypomina, że w przypadku e-PIT-u szybciej otrzymamy nadpłacony podatek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rozliczenie PIT. Na przesłanie zeznania mamy czas do końca miesiąca

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2021 08:15
Został miesiąc na rozliczenie się z fiskusem za 2020 rok. Jak dotąd podatnicy złożyli blisko 9 i pół miliona zeznań podatkowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Został niecały miesiąc na złożenie zeznania podatkowego za 2020 rok

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2021 10:14
Ministerstwo Finansów przypomina, że do końca kwietnia należy rozliczyć się z fiskusem za ubiegły rok.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Do końca kwietnia trzeba rozliczyć się z fiskusem

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2021 10:28
Ministerstwo Finansów przypomina, że do końca tego miesiąca należy rozliczyć się z fiskusem za poprzedni rok. Z powodu pandemii urzędy skarbowe pracują w zmienionym trybie
rozwiń zwiń