X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Rząd kontynuuje pomoc dla firm. Premier: nawet 30 mld zł dodatkowego wsparcia

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2021 11:15
Premier Mateusz Morawiecki poinformował o kolejnym przedłużeniu działania rządowych tarcz antykryzysowych. Jak mówił szef rządu, tylko w drugim kwartale na wsparcie biznesu ma zostać przekazane dodatkowe 30 miliardów złotych.
Premier Mateusz Morawiecki
Premier Mateusz MorawieckiFoto: TT/KPRM

- Chcemy uruchomić kolejne środki dla przedsiębiorstw, nawet 30 mld zł, i objąć pomocą więcej kodów PKD - powiedział podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

Jak powiedział Mateusz Morawiecki, "dotychczasowe wsparcie dla przedsiębiorców to ponad 200 mld zł".

- To wszystko zostało zaabsorbowane w ramach różnego rodzaju programów finansowego wsparcia, bezpośrednio z budżetu państwa i z instytucji podlegających państwu - zaznaczył premier.

Posłuchaj
00:25 mddl.mp3 Premier Mateusz Morawiecki: dotychczas wsparcie dla przedsiębiorców wyniosło ponad 200 miliardów złotych (IAR)
1200_przemysł_shutterstock.png
Poprawa nastrojów w przemyśle. Dobry odczyt PMI za marzec

Przedłużone dotychczasowe instrumenty i zapowiedź nowego wsparcia

- Pandemia nie odpuszcza i dlatego uruchamiamy nowe programy. Miejsca pracy, miejsca pracy i jeszcze raz miejsca pracy - powiedział Morawiecki. Jak dodał, skuteczność polskich programów pomocowych potwierdził ostatnio Eurostat, pokazując, że w środku trzeciej fali pandemii Polska ma najniższy poziom bezrobocia ze wszystkich państw europejskich.

Jak mówił szef rządu, o miesiąc zostaje przedłużone funkcjonowanie rządowych instrumentów pomocowych. Wśród nich są bezzwrotne dotacje w wysokości 5 tysięcy złotych, zwolnienia ze składek ZUS, przedłużenie wsparcia dla branży gastronomicznej i hotelarskiej kontynuowane po zakończeniu trzeciej fali pandemii.

Premier zapewnił również, że na pomoc mogą liczyć również przedsiębiorcy, którzy mają trudności z zapłaceniem za czynsz, szczególnie w galeriach handlowych.

Pakiety pomocowe mają także objąć nowe branże.


Posłuchaj
00:30 branz.mp3 Premier Mateusz Morawiecki: pakiet pomocowy zostanie przedłużony na kwiecień i poszerzony o nowe branże (IAR)

Premier apelował też o solidarność w walce z epidemią. Jak mówił, walka z trzecią falą jest naszym narodowym obowiązkiem i racją stanu. Zapewnił, że rząd będzie robić wszystko, by jak najlepiej ochronić gospodarkę przed skutkami epidemii.


Posłuchaj
00:33 agl.mp3 Premier Mateusz Morawiecki: rząd będzie robił wszystko, by ochronić system zdrowia, przyspieszyć program szczepień i gospodarkę (IAR)

- Chcemy ochronić przedsiębiorców w maksymalnym stopniu. Mam nadzieję, że pod koniec kwietnia będziemy mogli pokazać pozytywne rezultaty działania tarcz - podsumował szef rządu.

PolskieRadio24.pl, IAR/PAP, md

Czytaj także

Eksperci: lock down choć konieczny, przyniesie kolejne straty w gospodarce a winę za to ponoszą ci, którzy ignorują wymogi sanitarne

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2021 11:00
Kolejny twardy lock down, choć niezbędny ze względu na lawinowo rosnącą liczbę zakażeń koronawirusem w Polsce, z pewnością przyniesie kolejne straty gospodarce i odczują go poszczególne firmy - mówiły w audycji Rządy Pieniądza ekonomistki: prof. Elżbieta Mączyńska, prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego i SGH oraz Agnieszka Durlik z Krajowej Izby Gospodarczej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paweł Borys: przełom maja i czerwca pokaże stan gospodarki. Wiele zależy od programu szczepień

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2021 17:30
- Mamy nadzieję, że dotychczasowe formy pomocy ze strony państwa pomogą firmom przetrwać do drugiej połowy roku. Roczna prognoza wzrostu PKB powyżej 4 procent jest wciąż możliwa - powiedział Paweł Borys prezes Polskiego Funduszu Rozwoju audycji "Ekspres Gospodarczy" w Programie 1 Polskiego Radia. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Eksperci: dyscyplina społeczna nie jest już taka jak w roku ubiegłym więc tylko szczepienia są szansą na otwarcie gospodarki

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2021 11:00
Jest niewielka nadzieja, że po 9 kwietnia gospodarka zostanie otwarta, choćby w ścisłym reżimie sanitarnym. Nie jesteśmy tak karni jak wiosną ubiegłego roku. Nadzieje więc już tylko w przyśpieszeniu szczepień, także w zakładach pracy– mówili goście audycji "Rządy Pieniądza": Piotr Arak, dyrektor Polskiego Instytutu Ekonomicznego i Piotr Palutkiewicz z Warsaw Enterprise Institute.
rozwiń zwiń