X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

PARP uruchomił program wsparcia innowacyjności firm. Sprawdź szczegóły

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2021 10:00
Małe i średnie firmy mogą starać się w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) o dofinansowanie kosztów przygotowania projektu w ramach jednego z programów UE. Maksymalne wsparcie pojedynczego projektu to 280 tys. zł. Budżet całego konkursu to 5 mln zł. 
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne. Foto: shutterstock

Środki będą pochodzić z funduszy europejskich Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój.
Jak przekazał PARP, dofinansowanie unijne, które można zdobyć w konkursie, to "duże ułatwienie" dla firm, które przygotowują się do udziału w takich europejskich programach, jak "Kreatywna Europa", "LIFE" czy "Horyzont Europa" i "Single Market Programme" planowanych na lata 2021-2027. Działanie jest przeznaczone dla MŚP, które mają siedzibę lub oddział na terenie Polski.

Dubaj pixabay 1200x660.jpg
50 mln zł na wsparcie dla polskich firm w krajach Zatoki Perskiej. PARP sfinansuje udział w EXPO 2020 w Dubaju

W obecnej edycji o dofinansowanie mogą ubiegać się także przedsiębiorcy, którzy chcą wziąć udział w konkursie, który jeszcze nie wystartował, jeśli Komisja Europejska opublikowała warunki udziału w naborze. Na pomoc mogą liczyć ponadto przedsiębiorcy, którzy już złożyli projekty do weryfikacji Komisji Europejskiej - o ile wniosek do PARP złożą nie później niż 30 dni po terminie złożenia wniosku do KE.

Pieniądze z UE sfinansują projekt

Dofinansowanie pokrywa 100 proc. kosztów kwalifikowanych projektu. Koszty rozliczane są w formie ryczałtu. Górna granica dofinansowania różni się w zależności od tego, czy przedsięwzięcie wymaga opracowania studium wykonalności oraz tego, czy przedsiębiorca ubiega się o wsparcie samodzielnie, czy w ramach konsorcjum.

Przedsiębiorca ubiegający się samodzielnie o dotację do projektu, który wymaga studium wykonalności otrzyma 280 060 zł (w konsorcjum będzie to ok. 240 tys. zł). Jeśli wykonanie studium wykonalności nie będzie konieczne, wówczas ten sam przedsiębiorca otrzyma 64 tys. zł (ok. 23 tys. zł, kiedy działa w ramach konsorcjum.

1200_finanse_shutterstock.jpg
MRPiT: Polska w unijnej czołówce pod względem produkcji przemysłowej

Na jakie cele mogą wydać wydane 

Środki z dotacji można przeznaczyć m.in. na sfinansowanie: usług doradczych, dzięki którym zostaną przygotowane projekty planowane do realizacji w ramach jednego z Programów UE; opracowania studium wykonalności – pod warunkiem, że jest ono wymagane w konkursie Komisji Europejskiej; organizacji spotkań (w tym kosztów poszukiwania partnerów projektu oraz kosztów podróży służbowych); tłumaczenia dokumentacji aplikacyjnej przedkładanej organizatorowi konkursu.


PARP przekazał, że w konkursie "Granty na Eurogranty" na przedsiębiorców czeka łącznie 5 mln zł, z czego 1 mln zł przeznaczono dla MŚP z województwa mazowieckiego. Nabór został podzielony na pięć rund. Ostatnia z nich zakończy się 27 stycznia 2022 r.

PR24/PAP/sw

Czytaj także

KE: w Unii z powodu pandemii ubyło 6 mln miejsc pracy. Bezrobocie uderza głównie w młodych

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2020 16:47
Pandemia koronawirusa przerwała pozytywną tendencję na ryku zatrudnienia w UE; z powodu kryzysu od zeszłego roku w krajach członkowskich zniknęło ponad 6 mln miejsc pracy - poinformował komisarz do spraw miejsc pracy i praw socjalnych Nicolas Schmit.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier: Krajowy Plan Odbudowy to sposób na uodparnianie polskiej gospodarki

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2021 12:30
Krajowy Plan Odbudowy jest jednym z elementów funduszy unijnych, z których w najbliższych latach będzie mogła korzystać Polska. W styczniu i lutym we wszystkich 16 województwach odbyły się konsultacje projektu Umowy Partnerstwa na lata 2021-2027. W tej puli w ramach funduszy polityki spójności oraz Funduszu Sprawiedliwej Transformacji jest 76 miliardów euro.
rozwiń zwiń

Czytaj także

NBP: polska gospodarka dzięki eksportowi i usługom ma dodatnie saldo rachunku bieżącego za 2020 rok

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2021 16:22
Zadłużenie zagraniczne brutto Polski wzrosło w IV kwartale 2020 roku do 302.987 mln euro z 301.572 mln euro w III kw., po korekcie - podał Narodowy Bank Polski. Dodatnie saldo rachunku bieżącego wyniosło w czwartym kwartale ubiegłego roku 21,4 mld zł i w porównaniu z analogicznym okresem 2019 r. poprawiło się o 15 mld zł.
rozwiń zwiń