X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Jeden bilet na różne środki transportu. PKP Intercity podpisało umowę z Polonusem

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2021 10:19
Będzie jeszcze łatwiej i taniej. PKP Intercity podpisało z PKS Polonus porozumienie o współpracy, które przygotowuje do włączenia przewoźnika autobusowego do oferty Wspólny Bilet.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock, Autorstwa Milos Muller
Posłuchaj
01:56 PR1_AAC 2021_03_31-06-33-51.mp3 Jeden bilet na różne środki transportu. PKP Intercity podpisało umowę z Polonusem (Tomasz Matusiak/PR1)

- Naszym celem jest współpraca, dzięki temu transport publiczny może się wzajemnie uzupełniać - mówi Tomasz Gontarz, członek zarządu PKP Intercity. Jak dodaje, tam gdzie nie dotrze pociąg, może dotrzeć autobus, dzięki czemu pasażer dojedzie faktycznie tam, gdzie planuje.

- Podpisane porozumienie umożliwi integrację systemów sprzedaży biletów PKP IC i PKS Polonus, na czym zyskają przede wszystkim pasażerowie - zapewnia Gontarz. Klienci nie będą więc musieli szukać przesiadek i kupować biletów na kilku stronach.

shutterstock hulajnogi warszawa  1200.jpg
Sejm przyjął część poprawek do przepisów dot. e-hulajnóg. Ustawa trafi do prezydenta

Środki transportu mogą się uzupełniać

Autobusy nie muszą być konkurencją dla pociągów, mogą dać wspólną ofertę dla pasażerów - uważa Adrian Furgalski z Zespołu Doradców Gospodarczych "TOR". Ekspert postuluje zmianę przepisów, by transport publiczny mógł funkcjonować jeszcze lepiej. Chodzi m.in. o umożliwienie większej liczbie firm podjęcie współpracy z publicznymi przewoźnikami.

Wspólny Bilet jest dostępny dla pasażerów od grudnia 2018 roku. W projekcie uczestniczą: PKP Intercity, PKP Szybka Kolej Miejska w Trójmieście, POLREGIO, Koleje Mazowieckie, Koleje Wielkopolskie, Łódzka Kolej Aglomeracyjna, Koleje Małopolskie, Koleje Śląskie i Arriva RP. 

PolskieRadio24.pl, Program 1 Polskiego Radia, Tomasz Matusiak, md

Czytaj także

Krajowy Plan Odbudowy. Wiemy, jaki procent środków zostanie przeznaczony na rozwój transportu

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2021 12:22
- W ramach Krajowego Planu Odbudowy (KPO) 25 proc. dotacji dla Polski przeznaczone będzie na transport, który jest kluczowym elementem funkcjonowania gospodarki - powiedział we wtorek podczas dot. KPO wysłuchania "Zielona, inteligentna mobilność" wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Znikną szlabany na państwowych autostradach. Projekt ustawy przyjęty

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2021 15:42
Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy likwidującej szlabany na państwowych autostradach. Przejazd odcinkami Konin-Stryków (autostrada A2) i Wrocław-Sośnica (autostrada A4) bez zatrzymywania się przed szlabanem będzie możliwy od 1 grudnia 2021 r. - poinformował resort finansów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sejm przyjął część poprawek do przepisów dot. e-hulajnóg. Ustawa trafi do prezydenta

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2021 07:40
Sejm przyjął dwie z szeregu poprawek zaproponowanych przez Senat do ustawy regulującej status prawny hulajnóg elektrycznych. Jedna ze zmian uprawnia zarządcę drogi do planowania i wykonywania oświetlenia przejść dla pieszych lub przejazdów dla rowerzystów pod warunkiem sfinansowania prac.
rozwiń zwiń