X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Program Rodzina 500+. Od czwartku przyjmowanie wniosków także w formie papierowej

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2021 10:17
Od 1 kwietnia wnioski do nowej edycji programu 500+ można będzie składać drogą tradycyjną, czyli poprzez wizytę w urzędzie lub wysyłając pocztą. Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg zachęca jednak do korzystania przede wszystkim z kanału elektronicznego.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: MRPiPS
Posłuchaj
02:42 PR1_AAC 2021_03_30-06-33-37.mp3 Program Rodzina 500+. Od czwartku przyjmowanie wniosków także w formie papierowej (Aleksandra Tycner/PR1)

- Przypominam, że w tym roku trzeba złożyć wnioski, aby otrzymywać świadczenia od 1 czerwca 2021 roku do 31 maja 2022 roku. Wnioski składano od 1 lutego drogą elektroniczną. Tych wniosków złożonych zostało do tej pory ponad 2,8 miliona, przyznano ponad 2,6 miliona świadczeń - wskazuje minister.

Od czwartku przyjmowane będą także wnioski papierowe. Jednak poprzez Internet jest najszybciej i najbezpieczniej - podkreśla Marlena Maląg, Wnioski można składać poprzez PUE ZUS, serwis Emp@tia oraz bankowość elektroniczną.

Aby nie było przerwy w świadczeniu, wnioski należy złożyć do 1 czerwca.

rodzice dzieci wolny czas nauka zabawa 1200.jpg
Zamknięcie żłobków i przedszkoli. Rodzice nadal będą mogli korzystać z zasiłku opiekuńczego

Ważne wsparcie dla rodzin

- Program Rodzina 500+ ma ogromne znaczenie dla wszystkich rodziców, upodmiotowia ich, wspiera rodziny w niepewnych czasach – mówi Judyta Kruk ze Związku Dużych Rodzin 3 Plus. Jak dodaje, program ograniczył ubóstwo w Polsce, ale przede wszystkim pomaga rodzicom w wychowywaniu dzieci.

Świadczenie 500+ przysługuje wszystkim dzieciom do ukończenia przez nie 18. roku życia.

PolskieRadio24.pl, Program 1 Polskiego Radia, Aleksandra Tycner, md

Czytaj także

Wzrastają renty i emerytury. Maląg: cały pakiet waloryzacyjny to ok. 10 mld złotych

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2021 08:45
Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg przypomniała w Programie 1 Polskiego Radia, że od dziś emerytury i renty w wyniku waloryzacji wzrastają o 4,24 proc. Wzrasta także próg dochodowy dot. świadczenia 500+ dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Palącą i ważną sprawą jest demografia". Prof. Krysiak o Polskim Nowym Ładzie

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2021 12:20
- Oddzielanie rodziny od demografii jest bez sensu - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Zbigniew Krysiak, ekonomista SGH, prezes Instytutu Myśli Roberta Schumana. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zamknięcie żłobków i przedszkoli. Dodatkowy zasiłek opiekuńczy przedłużony do 25 kwietnia

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2021 12:05
Władze zdecydowały o przedłużeniu zamknięcia żłobków i przedszkoli do 18 kwietnia. Co ważne, rodzicom nadal, na dotychczasowych zasadach, będzie przysługiwał tzw. zasiłek opiekuńczy. Będzie on wypłacany co najmniej do 25 kwietnia.
rozwiń zwiń