X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Opóźnione płatności negatywnie wpływają na działalność przedsiębiorców. Wsparciem mogą być firmy windykacyjne

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2021 10:14
43 proc. małych i średnich firm ocenia, że w pandemii płatność opóźniona już o 21-30 dni negatywnie wpływa na ich działalność - wynika z badania firmy Kaczmarski Inkasso, współpracującej z Krajowym Rejestrem Długów. W ciągu minionych dwóch lat przedsiębiorcy skierowali do profesjonalnej windykacji od 1 do 500 faktur.
Notowania akcji spółki GetBack zostały zawieszone wczoraj  po spadku prawie o 18 proc. W ciągu pół roku straciły one prawie 85 proc. wartości, dochodząc do 3,75 zł.
Notowania akcji spółki GetBack zostały zawieszone wczoraj po spadku prawie o 18 proc. W ciągu pół roku straciły one prawie 85 proc. wartości, dochodząc do 3,75 zł. Foto: Pixabay

Według autorów badania pandemia sprawiła, że firmy intensywnie szukają dopływu gotówki z różnych źródeł - przebranżawiają się, wchodzą w nisze rynkowe, przenoszą działalność do Internetu. Wiele skrupulatniej dochodzi też do pieniędzy zamrożonych w niezapłaconych fakturach u kontrahentów, korzystając z windykacji polubownej.

shutterstock_testament notariusz 1200.jpg
Komornik egzekwujący długi może bardzo wiele, ale nie wszystko. Poznaj granice jego uprawnień

Skuteczność działania i znajomość prawa

53 proc. badanych wybiera firmy windykacyjne głównie na podstawie wcześniejszych doświadczeń, jakie z nimi mieli, ale też w oparciu o własną analizę rynku i ofert (45 proc.). Ponad 1/3 decyduje się na współpracę po rekomendacjach innego przedsiębiorcy, a 15 proc. bierze pod uwagę opinie znajomych i rodziny. Z kolei po 9 proc. korzysta z takich usług pod wpływem reklamy i wskazówek firm doradczych.

Przedsiębiorcy pytani o najważniejsze korzyści ze współpracy z firmą windykacyjną wymieniali m.in. "skuteczność działania" (50 proc. wskazań), dostęp do profesjonalnych narzędzi windykacyjnych – prawie 1/3 odpowiedzi oraz znajomość prawa i jego stosowania (29 proc.).


shutterstock rachunki długi 1200.jpg
Jak nie odziedziczyć długów? Rzecznik Finansowy radzi

Wysokie koszty i długi czas oczekiwania

Z kolei respondenci, którzy mają negatywne doświadczenia ze współpracy z firmami windykacyjnymi wskazali na wysokie koszty współpracy (30 proc.), długi czas odzyskiwania należności (24 proc.) oraz brak skuteczności (23 proc.). 16 proc. badanych firm podkreślało brak informacji o prowadzonych działaniach windykacyjnych, 2 proc. było niezadowolonych z konieczności zawarcia długoterminowej umowy.


PolskieRadio24.pl, PAP, DoS

Czytaj także

Zatory płatnicze zmorą polskich firm. UOKiK ukarał dwie spółki

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2021 13:00
Ponad 470 tys. zł kary nałożył UOKiK na spółki Locotranssped i Havi Logistics. To pierwsze decyzje w sprawie zatorów płatniczych - podał Urząd.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak nie odziedziczyć długów? Rzecznik Finansowy radzi

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2021 08:16
Twój bliski zmarł, zostawiając długi? Nie zawsze musisz je spłacać. Eksperci Rzecznika Finansowego przypominają, co i kiedy trzeba zrobić, żeby ograniczyć odpowiedzialność za takie zobowiązania.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Długi Polaków w 2020 r. przekroczyły 81 mld zł. Znamy wyniki nowego raportu

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2021 10:31
Ponad 2,8 mln Polaków nie radziło sobie z terminową spłatą zobowiązań kredytowych i pozakredytowych w 2020 r. Zaległe zobowiązania mieszkańców kraju sięgnęły 81,39 mld zł. Najwięcej niesolidnych dłużników jest na Śląsku - wynika z raportu InfoDług.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co trzecia firma ocenia swoją sytuację finansową jako dobrą. Tak wynika z badania dla BIG InfoMonitor

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2021 13:50
35 proc. małych i średnich firm ocenia swoją sytuację finansową jako dobrą, a niecałe 15 proc. jako złą - wynika z badania dla BIG InfoMonitor. Największa niepewność co do najbliższej przyszłości panuje wśród mikrofirm, czyli firm zatrudniających do dziewięciu osób.  
rozwiń zwiń