X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Ilu polskich kierowców ma już cyfrowe prawo jazdy? Znamy najnowsze dane

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2021 11:45
Ponad milion kierowców korzysta z mPrawa Jazdy w aplikacji mObywatel - napisał w poniedziałek na Twitterze minister ds. cyfryzacji w KPRM Marek Zagórski. mPrawo Jazdy dostępne jest w ramach aplikacji od 5 grudnia 2020 r.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/antoniodiaz

- Warto mieć aplikację mObywatel. To także mTożsamość, mPojazd, licznik punktów karnych, e-recepty i zaświadczenie o szczepieniu przeciw COVID-19 - przekonywał na twitterze Marek Zagórski.

Minister zapowiedział ponadto, że wkrótce do aplikacji mObywatel dodane zostaną kolejne dokumenty, jednak nie sprecyzował, jakie.

Od kiedy cyfrowe prawo jazdy jest legalne ?

mPrawo Jazdy to dokument elektroniczny dostępny w aplikacji mObywatel od 5 grudnia 2020 r. Z aplikacji tej korzysta ponad 2,3 mln Polaków. Do jej uruchomienia niezbędny jest profil zaufany.

Na stronach Wydziału Promocji Polityki Cyfrowej KPRM czytamy, że aplikacja wciąż się rozwija. W zamieszczonym tam w poniedziałek komunikacie zapowiedziano, że jeszcze w marcu ukaże się nowa wersja mObywatela na smartfony z systemami Android i iOS, która będzie zawierała istotne zmiany.

Nowy wzór dokumentu

Zostanie wprowadzony nowy wzoru dokumentu mObywatel, która ma lepiej chronić prywatność użytkowników. "Na elektronicznym blankiecie znajdą się wyłącznie podstawowe informacje.


shutterstock_1698636811 koronawirus kierowca 1200.jpg
Od 5 grudnia obowiązuje pakiet deregulacyjny dla kierowców. Zobacz, co się zmieniło

Szczegółowe dane będą umieszczone niżej, czyli pod dokumentem. Nowy wzór wyraźnie wskazywać będzie aktualny status dokumentu. Ułatwi to szybką, wizualną weryfikację jego ważności" - czytamy.

Rozszerzony ma zostać również zakres danych. Użytkownicy zwracali uwagę, że mObywatel powinien zawierać np. informacje o adresie zameldowania, nazwisko rodowe czy imiona rodziców.


prawo jazdy 1200.jpg
Resort infrastruktury: wiek do uzyskania prawa jazdy kategorii B pozostanie bez zmian

Nowe dane pozwolą skorzystać z aplikacji przy szerszym zakresie usług. Stary wzór dokumentu będzie uznawany do końca 2021roku.

PR24/PAP/sw 

Czytaj także

Resort infrastruktury: wiek do uzyskania prawa jazdy kategorii B pozostanie bez zmian

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2021 10:07
Nie prowadzimy prac zmierzających do obniżenia minimalnego wieku koniecznego do uzyskania uprawnień do kierowania w zakresie prawa jazdy kategorii B i nie zamierzamy zmieniać przepisów w tym zakresie w przyszłości - cpoinformowało Ministerstwo Infrastruktury w odpowiedzi na interpelację poselską.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polacy złożyli już 5 milionów wniosków o cyfrowe dowody osobiste. Wkrótce pojawią się e-doręczenia

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2021 11:30
- Wizja e-państwa cały czas się zmienia i jest aktualizowana, m.in. w wyniku takich zdarzeń jak pandemia - powiedział sekretarz stanu w KPRM Marek Zagórski na czwartkowej konferencji "Państwo 2.0". Podkreślił, że trwają prace nad kolejnymi rozwiązaniami e-administracji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Blisko 10 milionów Polaków korzysta z profilu zaufanego. Zobacz, jakie sprawy pomaga załatwić

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2021 16:25
Z profilu zaufanego korzysta prawie 10 mln Polaków, od początku roku założyło go ponad milion osób - poinformował wydział promocji polityki cyfrowej Kancelarii Prezesa Rady Ministrów podkreślając, że dzięki profilowi zaufanemu można załatwić wiele spraw urzędowych i życiowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Korzystanie z niektórych e-usług zwiększyło się dziesięciokrotnie. Już 10 mln osób może załatwiać swoje sprawy zdalnie

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2021 12:40
Coraz więcej Polaków korzysta z e-usług i robi to coraz częściej. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się usługi administracji publicznej i placówek służby zdrowia, które w niełatwym okresie pandemii pozwalają załatwiać wszystkie niezbędne sprawy bez wychodzenia z domu. Dynamiczny rozwój cyfrowy naszego kraju został także odnotowany w światowych rankingach.
rozwiń zwiń