X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Rząd przedłuży do 11 kwietnia zasiłek opiekuńczy dla ubezpieczonych w KRUS. Sprawdź szczegóły

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2021 10:30
Do 11 kwietnia br. ma być przedłużone prawo do pobierania zasiłku opiekuńczego przez rodzica lub opiekuna ubezpieczonego w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego (KRUS) - przewiduje projekt rozporządzenia w tej sprawie, opublikowany w wykazie prac legislacyjnych rządu.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Min. Rolnictwa

W związku z tym, że projekt jest przygotowywany przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi i wzorem podobnych już rozporządzeń w tej sprawie, dotyczy on wypłat zasiłków opiekuńczych dla ubezpieczonych w KRUS. 

Zasiłek opiekuńczy przysługuje w przypadku zamknięcia z powodu COVID-19 żłobka, przedszkola, szkoły lub innej placówki, do której uczęszcza dziecko, ubezpieczonym rolnikom i domownikom z powodu konieczności osobistego sprawowania opieki nad dzieckiem do ukończenia 8 lat.

Zasiłek przysługuje także w przypadku konieczności opieki nad dzieckiem legitymującym się orzeczeniem o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności do ukończenia 18 lat albo dzieckiem z orzeczeniem o niepełnosprawności lub orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego.

shutterstock złotówki gotówka pieniądze 1200.jpg
Dodatkowy zasiłek opiekuńczy dla rodziców przedłużony. Sprawdź, do kiedy

PolskieRadio24.pl, PAP, DoS

Czytaj także

Zasiłek opiekuńczy za kwarantannę lub izolację. Zobacz nowe zasady

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2020 12:00
Od 3 listopada obowiązują nowe zasady dotyczące zasiłku opiekuńczego nad dzieckiem lub członkiem rodziny, poddanymi obowiązkowej kwarantannie lub izolacji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy dla rodziców przedłużony. Sprawdź, do kiedy

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2021 12:00
Dodatkowy zasiłek opiekuńczy został wydłużony o kolejne dwa tygodnie. Uprawnieni rodzice będą mogli z niego skorzystać do 28 lutego - informuje minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wsparcie dla przedsiębiorców. Suma zwolnienia ze składek ZUS wyniosła blisko 14 mld zł

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2021 10:00
Około 13,8 mld zł - taka kwota trafiła do przedsiębiorców w ramach zwolnienia z obowiązku opłacania składek - poinformował Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Największą pomoc otrzymały firmy z województwa mazowieckiego, śląskiego oraz wielkopolskiego. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pomoc dla firm. W wyjątkowych sytuacjach możliwe jest pełne umorzenie składek ZUS

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2021 10:55
Zakład Ubezpieczeń Społecznych dysponuje różnymi instrumentami wsparcia dla osób i firm znajdujących się w skrajnie trudnym położeniu. Jedną z form pomocy jest umorzenie składek, które jest możliwe tylko w wyjątkowych sytuacjach - poinformował wiceprezes ZUS Paweł Jaroszek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezes ZUS: poszerzamy formy wsparcia dla przedsiębiorców poszkodowanych w wyniku pandemii

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2021 16:00
Przedsiębiorcy z kilkudziesięciu branż mogą wystąpić o zwolnienie z opłacania składek za luty 2021 r. Będą też mogli maksymalnie trzykrotnie skorzystać ze świadczenia postojowego - poinformował ZUS.
rozwiń zwiń